Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İPEK YOLU PROJESİ İSTANBULDA ELE ALINDI

09 Kasım 2014 Pazar - Okunma : 4623

Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlandırma Derneği ile Marmara Grubu Vakfı İstanbul'da İpek Yolu felsefesi üzerine ortak bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı'da İpek Yolu'nun yanı sıra Türk-Çin sivil toplum ilişkileri de gündeme getirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Dr. Akkan Suver; "-Büyük bölümünü önceden tanıdığımız siz değerli Çin Halk Cumhuriyeti'nin seçkin insanlarını ülkemde görmek beni ve arkadaşlarımı çok mutlu kılmıştır" dedi. ( Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

DEMİREL 90 YAŞINDA

08 Kasım 2014 Cumartesi - Okunma : 3927

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 90 Yaşına girdi. Ankara'da Swiss Otel'de, Demirel'in Doktoru Aylin Cesur tarafından tertiplenen Doğum Günü Kutlamasına Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Müjgan Suver katıldılar. Son derece neşeli bir gece geçiren "90 YAŞINA İNSAN BİR KERE GİRİYOR" diyen Süleyman Demirel'i Doğum Günü Kutlamasında eski siyaset arkadaşlarının yanı sıra dostları da yalnız bırakmadı.

ALİ ABBASOV, ŞAMİL AYRIM’I KABUL ETTİ

06 Kasım 2014 Cuma - Okunma : 4143

18. Avrasya Ekonomi Zirvesiyle ilgili Azerbaycan’da temaslarda bulunan Şamil Ayrım, Azerbaycan İletişim ve Teknoloji Bakanı Ali Abbasov tarafından kabul edildi. Kabulde Şamil Ayrım’ın, Bakan Abbasov’a Marmara Grubu Vakfı’nın 10. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde "2007" yaptırdığı Haydar Aliyev pullarından oluşan bir albüm sunması büyük ilgi uyandırdı.

Marmara Grubu Vakfı Vali Hüseyin Avni Mutluya Yemek Verdi

05 Kasım 2014 Salı - Okunma : 4777

Vali Hüseyin Avni Mutlu'ya, Marmara Grubu Vakfı, İstanbul'daki görevinden ayrılması münasebetiyle bir yemek verdi. Eşi Gül Mutlu ile birlikte yemeğe katılan Vali Hüseyin Avni Mutlu, yemekte yaptığı konuşmada Marmara Grubu Vakfı'nın sivil toplum alanında ortaya koyduğu çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirtti. (Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

ENGİN KÖKLÜÇINARA BURHAN FELEK ÖDÜLÜ VERİLDİ

04 Kasım 2014 Salı - Okunma : 4714

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar'a Burhan Felek Basın Ödülü verildi. İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Orhan Erinç ve Gazeteci Bedii Faik tarafından sunulan ödülü alan Engin Köklüçınar "Hayatımın en mutlu gününü yaşıyorum" dedi. Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

Dr. Akkan Suver'e Büyük Nişan

03 Kasım 2014 Pazartesi - Okunma : 3599

Dr. Akkan Suver'e Büyük Nişan! "Gagavuz Yeri Nişanı" Gagavuzya, Dr. Akkan Suver'e iki ülke arasındaki olumlu hizmetlerinden dolayı Gagavuz Yeri Nişanı verdi.1 Kasım 2014 günü Gagavuzya'da yaklaşık 600 kişinin huzurunda yapılan bir törenle Dr. Akkan Suver'e Nişanını Gagavuzya Başkanı Mihail Formuzal sundu. Dr. Akkan Suver'e verilen Nişan'ın kararı aynen şöyledir: ( HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ)

MARMARA GRUBU VAKFI GAGAVUZYA’DA

31 Ekim 2014 Cuma - Okunma : 5040

30 Ekim 2014 ile 3 Kasım 2014 günleri arasında gerçekleşen Gagavuzya 3. Uluslararası Ekonomi Forumu’nun çalışmalarına katılmak üzere Marmara Grubu Vakfı Gagavuzya’ya gitti.Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Necdet Timur, Nezihe Timur, Dr. Fatih Saraçoğlu, Aslı Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Gülhan Ayrım, Ertuğrul Kumcuoğlu, Ümran Kumcuoğlu, Cengiz Güldamlası, Mine Güldamlası, Cahit Karakullukçu, Deniz Karakullukçu, Yalçın Sönmez, Nurdan Sönmez ve Leyla Tavşanoğlu’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Kişinev’de çeşitli temaslarda da bulundular. ( HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ)

KAZAKİSTAN BAŞKONSOLOSU SAPIYEV MARMARA GRUBU VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

30 Ekim 2014 Perşembe - Okunma : 4419

Kazakistan’ın İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Yerkebulan Sapiyev Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Başkonsolos Sapiyev ziyarette, Kazakistan’ın sivil toplum inisiyatifi olarak Marmara Grubu Vakfı’na büyük önem verdiklerini vurguladı. Ziyarette 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin önemine de temas eden Yerkebulan Sapiyev’e Dr. Akkan Suver Kazakistan hakkında orijinal bir kitabı da hediye etti.

Cumhuriyetimizin 91. yılında, bugün içinde bulunduğumuz hal ve durumdan endişeli olsak da, Atatürkün bize işaret ettiği akıl ve bilim yolundan, yurtta sulh, cihanda sulh öğretisinden ayrılmamaya kararlıyız.

28 Ekim 2014 Salı - Okunma : 1631

Cumhuriyetimizin 91. yılında, bugün içinde bulunduğumuz hal ve durumdan endişeli olsak da, Atatürk'ün bize işaret ettiği akıl ve bilim yolundan, "yurtta sulh, cihanda sulh" öğretisinden ayrılmamaya kararlıyız. (Haberin devamı için lütfen tıklayın)

MARMARA GRUBU VAKFI, 18. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ TANITIM ÇERÇEVESİ İÇİNDE ANKARA’DA BÜYÜKELÇİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

22 Ekim 2014 Çarşamba - Okunma : 5325

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde Ankara'da Büyükelçilere bilgi veren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım ziyaretlerini sürdürmeğe devam ediyorlar. Bu çerçevede Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım İsveç Büyükelçisi Lars Ahlund'u, Arnavutluk Büyükelçisi Genci Muçaj'i, Lübnan Büyükelçisi Mansour Abdallah'ı, Belarus Büyükelçisi Andri Savinykh'ı, Hırvatistan Büyükelçisi Drazen Hrastuc'i ve Fas Krallığı Büyükelçisi Lotfi Aouad'ı makamlarında ziyaret ettiler.(Haberin devamı için lütfen tıklayın)