Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İstanbul Valisi Vasip Şahin’e 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin sunumu yapıldı

24 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 3820

İstanbul Valisi Vasip Şahin Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirveleri çalışmaları çerçevesinde, Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, (E) Orgeneral Necdet Timur, Şamil Ayrım, Müjgan Suver, Yüksel Çengel, Cafer Okray ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, Zirve ile ilgili bilgilendirdi. Kendilerini Zirve’nin açılışına davet eden Marmara Grubu Vakfı Heyetine İstanbul Valisi Vasip Şahin daha önceki yıllarda verilen desteğin devam edeceğini, toplantıya katılacağını bildirdi.

Ankara’da Büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

23 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 3918

Marmara Grubu Vakfı’nın 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak, Ankara’da Büyükelçilerle görüş alışverişi sürüyor. Bu bağlamda Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei, Arnavutluk Ankara Büyükelçi Genci Muçaj, Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Klaus Wölfer, Ürdün Ankara Büyükelçisi Amjad Adaileh, Fas Ankara Büyükelçisi Lotfi Aouad, Afganistan Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon ve Senegal’in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Moustapha Sokhna Diop ile yapılan görüşmelerde kendilerine 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptılar. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dışişleri Bakanlığı Yeni Yıl Resepsiyonu verdi

19 Aralık 2015 Cumartesi - Okunma : 3755

İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerine yeni yıl münasebetiyle Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu sıfatıyla katıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Kenan İpek’in ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hacıyev'in de hazır bulunduğu resepsiyon da Dışişleri Bakanlığı adına Büyükelçi Mehmet Samsar bir konuşma yaparak, yabancı misyon mensuplarının yeni yılını tebrik etti.

Marmara Grubu Vakfı Saraybosnaya 1 Günlük Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

18 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 3809

Marmara Grubu Vakfı 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Saraybosna'ya 1 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr.Akkan Suver, Cengiz Güldamlası, Ibrahim Aksoy, Nigar Sargan, Doç.Dr.M.Kemal Yılmaz, Oktay Yavuz ve Cüneyt Türktan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Bosna-Hersek Federasyonu Cumhurbaşkanı Marinko Cavara, Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdiç, Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Fadil Novaliç, Maliye Bakanı Vjekoslav Bevanda, Devlet Genel Sekreteri Edita Kalajdžić, Tarım, Su ve Ormancılık Bakanı Semsudin Dedic, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Denis Lasic, ve Enerji, Madencilik ve Endüstri Bakanı Nermin Dzindic tarafından ayrı ayrı kabul edildiler. Heyet, daha sonra Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konsey Başkanı Dr. Dragan Covic tarafından verilen Yeni Yıl Resepsiyonu'na da katıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesinde Ankara Büyükelçilerini ziyaret ettiler

16 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 4836

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde; Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cafer Okray Ankara'da Büyükelçileri ziyaret ederek bilgi verdi. İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo’yu, Kosova Büyükelçisi Avni Spahıu’yu, Slovenya Büyükelçisi Igor Jukic’i, Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic’i, Nijerya Büyükelçisi Ibrahim Isah’ı, Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadyrov’u, Gana Büyükelçisi İbrahim Abass’ı, Karadağ Büyükelçisi Branko Milic’i, Norveç Büyükelçisi Janis Bjørn Kanavin’i ve İngiltere Büyükelçisi Richard Moore’u makamlarında ayrı ayrı ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı heyeti 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sundular. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

TÜSİAD Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili İşyeri Politikaları Geliştirme ve Uygulama Rehberi’ni kamuoyuna tanıttı

15 Aralık 2015 Salı - Okunma : 2751

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından 2013 yılında başlatılan "İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı - Business Against Domestic Violence" projesine destek veren TÜSİAD, ‘Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili İşyeri Politikaları Geliştirme ve Uygulama Rehberi’ni kamuoyuna tanıttı. 15 Aralık 2015 Salı günü TÜSİAD Merkezi'nde yapılan tanıtım toplantısına, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de katıldı. Müjgan Suver, aynı zamanda Tüsiad bünyesindeki Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu'nda uzman üye olarak yer almaktadır.

Denge Ve Denetleme Ağı Diyarbakır Barosunu Destek Ziyaretinde bulundular

14 Aralık 2015 Pazartesi - Okunma : 1472

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in koordinasyon grubu sözcüsü olarak yer aldığı Denge ve Denetleme Ağı temsilcileri, Tahir Elçi'nin taziyesi için Diyarbakır Barosu'na destek ziyaretinde bulundular. Taziyenin yanı sıra DİTAM (Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi) ofisinde ağ üyeleri ve bileşenleriyle bir araya gelen temsilciler, bölgedeki durum ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Haydar Aliyevin 12. Ölüm Yıldönümünde Dr. Akkan Suver Türk Dünyasının Büyük Evladının Yüksek Hatırası Önünde Saygıyla Eğiliyoruz. Ruhu Şad Olsun

11 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 3464

Haydar Aliyev, ebediyete intikalinin 12. Yılında İstanbul'da ve Ankara'da tertiplenen törenlerle anıldı. Ankara'da Azerbaycan Büyükelçisi Faik Bagirov tarafından Haydar Aliyev Parkı'nda tertiplenen Anma Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Şamil Ayrım katıldı. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in ve Dostluk Grubu Başkanı Prof.Dr. Necdet Ünver'in katıldığı Anma Töreni sonrasında Şamil Ayrım, televizyonlara bir demeç vererek Haydar Aliyev'i anlattı.İstanbul'da ise Azerbaycan Konsolosu Esmira Hüseyinova tarafından, Sarıyer Haydar Aliyev Parkı'nda tertiplenen Anma Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ile Cengiz Güldamlası katıldılar. Haydar Aliyev Anıtı'na çelenk ve çiçek konulmasından sonra törene katılanlar hep birlikte Atatürk'ün Anıtı'na da çelenk koydular.Tören sonrası Dr. Akkan Suver ve Cengiz Güldamlası, Azerbaycan televizyonlarına ve basına ayrı ayrı demeç verdiler.

Konsolos Eşleri Bir Araya Geldi

10 Aralık 2015 Perşembe - Okunma : 3667

Müjgan Suver'in de aralarında bulunduğu İstanbul'daki yabancı devlet temsilcilerinin eşlerinin, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri buluşmaların sonuncusu, Ebru Sanver'in ev sahipliğinde yapıldı. Karadağ Fahri Başkonsolosluğu'nu temsilen Müjgan Suver'in katıldığı toplantıda Ebru Sanver misafirlerine, İstanbul'daki dini kültür çeşitliliğine dikkat çeken "Cuma'dan Pazar'a İstanbul" başlıklı bir sunum yaptı.

BAE’nin Milli Günü Kutlandı

04 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 3085

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosu Khalifa Al Marzooqi, Milli Gün münasebetiyle Raffles Otel’de bir resepsiyon verdi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Milli Günü’ne katılan Dr. Akkan Suver Başkonsolos Khalifa Al Marzooqi’yi tebrik etti.