Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


“MARMARA VAKFI’NA 6 MADALYA”

23 Ocak 2014 Perşembe - Okunma : 4824

Gagavuzya Başkanı Mihail Formuzal’ın Gagavuzya’nın Moldova Parlamentosunca 23 Aralık 1994 tarihinde kabul edilen Özerkliği’nin 20. yılı münasebetiyle tertiplediği etkinlikler çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve arkadaşlarından, Dr. Fatih Saraçoğlu’na, Şamil Ayrım’a, Cengiz Güldamlası’na, Cahit Karakullukçu’ya ve Bahadır Aksoy’a ayrı ayrı “20.yıl Madalyası” sundu. ( Haberin Devamı için lütfen haber başlığını tıklayın)

DR. AKKAN SUVER EMİTT FUAR FUARI’NDAYDI

22 Ocak 2015 Perşembe - Okunma : 4404

İstanbul’da açılan EMİTT Fuarı’na Karadağ Devleti’nin Ankara Büyükelçisi Branko Milic ve Müsteşar Yovana Krivokapic ile birlikte katılan Dr. Akkan Suver, Karadağ standını da ziyaret etti. Karadağ’dan gelen turizm yetkililerinden Karadağ’ın sahip olduğu turizm değerleri konusunda bilgi de alan Dr. Akkan Suver, standı ziyaret eden İstanbul Milletvekili Hüseyin Kansu ile de bir araya geldi.

MARMARA GRUBU VAKFI RUMELİ BALKAN TÜRKLERİ FEDERASYONU’NDAYDI

22 Ocak 2015 Perşembe - Okunma : 2209

Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branko Milic’in Marmara Grubu Vakfı’na yaptığı ziyaret sonrasında Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Müjgan Suver’le birlikte Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu ziyaret edildi.

BRANKO MİLİC MARMARA VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

22 Ocak 2015 Perşembe - Okunma : 5587

Karadağ Büyükelçisi Branko Milic beraberinde Karadağ Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Jovana Krivokapic ile birlikte İstanbul’da Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Aynı zamanda Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu olan Dr. Akkan Suver ziyarette, Şamil Ayrım ve Müjgan Suver’le birlikte misafirleri ağırladı. Gene ziyaret esnasında Büyükelçi Branko Milic, Karadağ’ın bu yıl yapılacak 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Cumhurbaşkanı düzeyinde katılacağı müjdesini de verdi.

KARA OCAK FACIASI

21 Ocak 2015 Çarşamba - Okunma : 3643

Marmara Grubu Vakfı olarak 20 Ocak 1990'da Azerbaycanın Bakü Şehrinde yaşanan KARA OCAK FACIAsında hayatını kaybedenleri bugün rahmetle anıyor, Azerbaycan Halkının büyük acısını derinden paylaşıyoruz.

Rumeli Balkan Federasyonu Başkanı Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

15 Ocak 2015 Perşembe - Okunma : 3599

Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı, Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti Ziyaret sırasında Balkan ülkeleri hakkında görüş alışverişinde bulunan Ayhan Bölükbaşı, Rumeli Balkan Federasyonu ile Marmara Grubu Vakfı arasında ortak çalışmalar konusunu da gündeme getirdi.

Kazakistan Başkonsolosu Yerkebulan Sapiyev Marmara Grubu Vakfında

31 Aralık 2014 Çarşamba - Okunma : 3873

Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantı 31 Aralık tarihinde gerçekleşti. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

DÜNYA AZERBAYCANLILAR DAYANIŞMA GÜNÜ İSTANBUL’DA KUTLANDI

30 Aralık 2014 Salı - Okunma : 3907

Azerbaycan Başkonsolosu Büyükelçi Hasan Sultan Zeynalov, Büyük önder Haydar Aliyev tarafından tesis edilen “Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü” münasebetiyle İstanbul’da bir resmikabul düzenledi. Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan ve Dr. Akkan Suver Azerbaycan’ın bu önemli gününde hazır bulundular.

Özbekistan Enerji Bakanı Marmara Grubu Vakfı'nı kabul etti

22 Aralık 2014 Pazartesi - Okunma : 5238

Özbekistan Enerji Bakanı İskandar S.Basidov, Dr Akkan Suver ve Şamil Ayrım'dan oluşan Marmara Grubu heyetini makamında kabul etti. Kabulde Türkiye'nın Özbekistan Büyükelçisi Namık Güner Erpul da hazır bulundu. Görüşmede Heyet, Bakan Basaidov'u 7-9 Nisan 2015 günleri tertiplenecek 18.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Sonrasında Enerji Bakanı İskandar S.Basidov Büyükelçi Erpul'a, Dr.Suver 'e ve Ayrım 'a birer hediye sundu. Marmara Grubu Vakfı Heyeti 'nı Büyükelçi Namık Güner Erpul , Alışher Khodjibaev ve İzzet Mirbobaev ile birlikte Enerji Bakanlığı önünde görmektesiniz.( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

MARMARA VAKFINI TEMSİLEN DR. AKKAN SUVER VE ŞAMİL AYRIM ÖZBEKİSTAN SEÇİMLERİNİ İZLEMEK İÇİN TASKENTE GİTTİ

19 Aralık 2014 Cumartesi - Okunma : 4547

Marmara Grubu Vakfı 21 Aralık 2014 günü yapılacak Özbekistan Parlamento seçimlerine Gözlemci statüsünde katılıyor. Taşkent'te Türkiye Büyükelçisi Namık Güner Erpul tarafından kabul edilen Dr Akkan Suver ve Şamil Ayrım seçimleri Fergana şehrinde izleyecekler.( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)