Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


ÖZBEKİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU’NA VEDA YEMEĞİ

05 Şubat 2016 Cuma - Okunma : 2990

Marmara Grubu Vakfı, İstanbul’da görev süresi nihayete eren Özbekistan’ın İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov onuruna bir veda yemeği verdi. Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, (E) Orgeneral Necdet Timur, İstanbul (E) Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Cengiz Güldamlası, Mete Güldamlası, Nuri Artok, Turan Sürücü’nün de hazır bulunduğu Veda Yemeği’nde Başkonsolos Abror Gulyamov’un Türk- Özbek ilişkilerinde ortaya koyduğu başarılı hizmetleri de gündeme getirildi.

Marmara Grubu Vakfı Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlunu ziyaret etti

01 Şubat 2016 Pazartesi - Okunma : 4670

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Başkan Dr Akkan Suver ile Şamil Ayrım ve Yüksel Çengel'den oluşan Divan Heyeti, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nu makamında ziyaret ederek, 5-7 Nisan 2016 günleri İstanbul'da tertiplenecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir tanıtım sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Başkan Kerimoğlu'nu, 5 Nisan 2016 akşamı yapılacak Gala Yemeği'ne ve 6 Nisan 2016 günü gerçekleşecek Açılış seremonisine de davet ettiler.

Dr.Suver ve Şamil Ayrım Azerbaycan İçtimai Televizyonunda 19.Avrasya Ekonomi Zirvesini anlattılar

29 Şubat 2016 - Okunma : 3259

Bakü'ye iki günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti İçtimai Televizyonu'nun sabah canlı yayınlanan Yenigün programında 19 Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni anlattılar. Canlı yayında Azerbaycan'ın bugüne kadar Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek teveccühe teşekkür eden Dr. Suver ve Ayrım; bu yıl Zirve'de, ekonomi ve enerjinin yanı sıra terör ve zorunlu göç konusunun ele alınacağını da belirttiler.

DR. SUVER YENİDEN BAŞKAN

27 Ocak 2016 Çarşamba - Okunma : 3475

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nın olağanüstü genel kurulu Yıldız Sarayı Malta Köşkü'nde yapıldı. Eski Bakanlardan Prof.Dr. Ahmet Samsunlu'nun Divan Başkanlığı'nda toplanan Genel Kurul'da yapılan seçimler sonrasında Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Dr. Suver'in başkanlığında yeni İcra Konseyi üyeleri Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cengiz Güldamlası, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray ve Nuri Artok'tan oluştu. (Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara’da büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

21 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 4209

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara bulunan Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss, Lübnan Büyükelçisi Mansour Abdallah, Gürcistan Büyükelçisi Irakli Koplatadze, Moğolistan Büyükelçisi Batkhishig Badamdorj, Estonya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Leemet Paulson ve Pakistan Büyükelçisi Sohail Mahmood ile yapılan görüşmelerde kendilerine 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptılar.

TERÖR KINANDI

18 Ocak 2016 Pazartesi - Okunma : 2692

İstanbul’da meydana gelen menfur Törer saldırısı dolayısıyla, İstanbul Valiliği’nde açılan taziye defterini Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver imzaladı. Geride bıraktığımız hafta, Sultanahmet Meydanı’nda on Alman vatandaşının hayatına mal olan saldırı ile ilgili olarak, terörü lanetleyen Dr. Suver; bunun bir insanlık sucu olduğunu belirterek herkesi el birliğiyle mücadeleye davet etti.

İstanbulda Sultanahmet Parkında meydana gelen terör saldırısı münasebetiyle teröre kurban giden Alman vatandaşları için açılan Taziye Defterini Dr. Akkan Suver de imzaladı.

15 Ocak 2016 Cuma - Okunma : 2850

İnsanlık âleminin en büyük düşman olan teröre kurban verilen Alman kardeşlerimizi anmak üzere bugün buradayız. Terörle mücadele bütün insanlığın görevidir. Bu görevin sorumluluğuyla Alman milletine sabırlar diliyor, dünyanın bütün insanlarını ortak bir şuurda terörle mücadeleye davet ediyorum.

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor

14 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 1379

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor. Ağ, kalıcı barış için katılımcı ve kapsayıcı bir sürece öneriler oluşturmak, toplumun farklı kesimlerinden süreci sahiplenici görüşler almak amacıyla düzenlediği buluşmalardan ilkini, 14 Ocak 2016 Perşembe günü İstanbul'da, akademisyen ve gazetecilerden oluşan uzmanlarla birlikte gerçekleştirdi. Siyaset, hukuk ve uluslararası ilişkiler alanlarında uzmanlarla yapılan bu ilk toplantıda, öncelikle var olan durumun politik ve toplumsal bir değerlendirmesi yapıldı. Denge ve Denetleme Ağı'nın neden bu sürecin inşası üzerinde çalıştığının ve hangi alanlara odaklandığının anlatıldığı toplantıda süreç inşasında var olan engellerin kaldırılması için somut adımlar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Dr. Akkan Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankarada büyükelçi ziyaretlerine devam etti.

14 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 3817

Malezya Büyükelçisi Amran Bin Mohamed ZIN, Slovakya Büyükelçisi Anna TURENICOVA, Polonya Büyükelçisi Mieczyslaw CIENIUCH, Litvanya Büyükelçisi Audrius BRUZGA, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel KAFKA, Bangladeş Büyükelçisi M. Allama SIDDIKI, Hırvatistan Büyükelçiliği Maslahatgüzar'ı Mario Zadro ve Çin Büyükelçisi Yu HONGYANG ile ayrı ayrı görüşen Dr. Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin önemini vurguladı ve sivil bir inisiyatifin aralıksız 19 yıldır ulaştığı başarıyı, kazandığı prestiji ortaya koyan bir sunum yaptı.

Denge ve Denetleme Ağı İstanbul Üyeleri bir araya geldiler

12 Ocak 2016 Salı - Okunma : 1410

Denge ve Denetleme Ağı'nın İstanbul'da bulunan üyeleri, 20 Şubat 2016 cumartesi günü İstanbul'da yapılacak Büyük Buluşma öncesinde, Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerini konuşmak için bir araya geldiler. 12 Ocak 2016 Salı günü gerçekleştirilen toplantıda üyeler, gruplara ayrılarak moderatörler yönetiminde Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerinin neler olması gerektiği üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de Koordinasyon Grubu Üyesi olarak moderatörlük yaptığı toplantıda, grup tartışmalarında öne çıkan görüşler derlenerek, diğer katılımcılarla paylaşıldı.