Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Beylikdüzü Belediyesine Teşekkür

23 Ocak 2017 Pazartesi - Okunma : 2700

Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Engin Köklüçınar ve Ercüment Güvercin'den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Başkan İmamoğlu'na 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgi sunumunda da bulundu. Dr. Akkan Suver, Beylikdüzü Belediyesi'nin geride bıraktığımız yıl gösterdiği desteğe Vakfın teşekkürlerini sundu. Başkan Ekrem İmamoğlu desteğin bu yıl da süreceğini belirtti.

Rusya -Türkiye ilişkileri toplantısına Şamil Ayrım katıldı

21 Ocak 2017 Cumartesi - Okunma : 2848

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen Rusya ilişkilerinde yeni dönem için bir yol haritası konulu toplantıya Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Milletvekili Şamil Ayrım katıldı. Toplantıda Aidar Gaşigullin’e ve Sabir Askeroğlu’na katılım belgeleri Şamil Ayrım tarafından sunuldu.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Dr. Akkan Suver başkanlığındaki Marmara Grubu Vakfı heyetini kabul etti.

20 Ocak 2017 Perşembe - Okunma : 3038

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Dr. Fatih Saraçoğlu'ndan oluşan bir heyetle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni ziyaret etti. Bir günlük çalışma ziyareti çerçevesinde Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve KKTC 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ile görüşme imkanı bulan Heyet Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından da kabul edildi. Kabul de ayağının tozuyla İsviçre'den dönmüş bulunan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya izlenimlerini soran heyete; Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk Halkı’nın güvenlik tercihine saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, çözüm sürecinde gerçekçiliğin özellikle güvenlik ve garantiler açısından çok önemli olduğunu belirtti. (Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

Bakırköy Belediyesine Teşekkür

18 Ocak 2017 Çarşamba - Okunma : 2721

Marmara Grubu Vakfı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Şamil Ayrım'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette, Bakırköy bölgesinde gerçekleşen Zirve çalışmalarında Bakırköy Belediyesi'nin sivil toplum anlayışına gösterdiği yüksek ilgiden dolayı Vakfın teşekkürlerini sundu.

Denktaş’ı Anıyoruz

14 Ocak 2017 Cumartesi - Okunma : 3300

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ı ölümünün beşinci yılında anıyoruz. Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın vefatının beşinci yılını andığımız bugün, özlemle, O’nun tavizsiz dik duruşu ve KKTC’nin egemenliğine sahip çıkan kararlı mücadelesi önünde saygıyla eğiliyor, Türk Dünyası’nın O’nu unutmayacağına olan inancımızla kendilerini anıyoruz.

Gürcistan Başkonsolosu’na ziyaret

13 Ocak 2017 Cuma - Okunma : 3965

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, Dr. Akkan Suver Gürcistan İstanbul Başkonsolosu Irakli Asashvili’yi makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. Türkiye-Gürcistan arasında mevcut bulunan ilişkilerin önemi açısından Dr. Akkan Suver, Gürcistan’ın katılımına, Marmara Grubu Vakfı’nın verdiği önemi ziyarette vurguladı.

Rafsanjani ve Herzog’u kaybettik

12 Ocak 2017 Perşembe - Okunma : 2466

Dünya siyasetinde rol oynamış iki önemli devlet adamını kaybettik. 1989 ile 1997 arasında İran Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmuş olan Ayedullah Haşimi Rafsanjani ile 1994-1999 yıllarında Federal Almanya Cumhurbaşkanlığı yapan Prof. Dr. Roman Herzog’un ebediyete intikallerinin üzerine İran İstanbul Başkonsolosluğu ile Federal Almanya İstanbul Başkonsolosluğunda açılan Taziye Defterlerini Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver imzaladı. Marmara Grubu Vakfı olarak Haşim Rafsanjani’nin ve Prof. Dr. Roman Herzog’un manevi huzurlarında saygıyla eğliyoruz.

Yeni yıla acıyla girdik

2 Ocak 2017 Pazartesi - Okunma : 2853

2017 yılının ilk saatlerinde İstanbul'da Reina Gece Kulübünde yaşanan terör olayında 39 insan kaybettik. Masum insanların yeni yılı kutladıkları bir ortamda uğradıkları bu terör olayı üzerine bir demeç veren Dr. Akkan Suver :"- Gerçekte teröristlerin, insanlığa karşı topyekûn saldırıya kalkışmağa yeltenmelerinin yeni bir boyutundan başka bir şey değildir. Bizi ne korkutabilirler ne de kaosa sürükleyebilirler. Terör tehdidine karşı hep birlikte olacağız. "dedi Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver açıklaması aynen şöyledir: "-Marmara Grubu Vakfı olarak, yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul'da Reina Gece Kulübünde yaşanan terör olayı gerçekte insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu olay yalnız vatandaşlarımızı hedef almamış, ülkemizde bulunan Lübnanlı, İsrailli, Iraklı, Faslı, Libyalı, Suudi Arabistanlı, Tunuslu, Hindistanlı, Ürdünlü, Kuveytli, Suriyeli, Rusyalı, Belçikalı ve Kanadalı misafirlerimizi de hedef almıştır. Türkiye'yi olduğu kadar insanlığı da hedef alan bu olayın son olmasını temenni ediyoruz. Sivil toplum kimliğimizle lanetlediğimiz bu terör olayında devletimizin kararlı bir şekilde failleri bulacağına ve bu insanlık düşmanlarının kökleri kazınıncaya kadar gerekeni yapacağına olan inancımız tamdır. Bu arada yaşadığımız bu olayın bizi daha da kenetleyeceğine inanıyorum. Ve gene inanıyorum ki, yaşananlar, geleceğimizi asla karartmayacak aksine aydınlık günlere birlik ve beraberlik içinde koşmamıza bir vesile teşkil edecektir. İnsanlık aleminin başı sağolsun."

Hanukayı, Noeli Kutladık

26 Aralık 2016 Pazartesi - Okunma : 2897

Musevi vatandaşlarımızın Işık Bayramı dedikleri Hanuka Bayramları ile Katolik ve Ortodoks vatandaşlarımızın Noel veya Doğuş Bayramları'nı bütün Türkiye bir arada kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım da yayınladıkları birer mesajla Musevi, Katolik ve Ortodoks vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ettiler. İstanbul'da yapılan ve Beşiktaş Belediyesi'nce gerçekleştirilen Hanuka Bayramı, Esma Sultan Yalısı'nda tertiplenirken, Ortodoks ve Katolikler de kiliselerinde Noel Yortusu'nu kutladılar. Kutlamalara Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Av. Ercüment Güvercin katıldılar.

Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u kaybettik

20 Aralık 2016 Salı - Okunma : 3692

Marmara Grubu Vakfı'nın büyük dostlarından Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u kaybettik. Hain bir saldırı sonrası kaybettiğimiz değerli diplomat Andrey Karlov’a karşı tertiplenen bu olay gerçekte insanlığı karşı işlenmiş bir suçtur. Türk-Rus siyasi, sosyal, kültürel ve sivil toplum ilişkilerinin gelişmesinde önemli rol oynayan Büyükelçi Andrey Karlov Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya çalışmalarına da büyük önem verirdi. Marmara Grubu Vakfı Andrey Karlov’un aziz dostluğunu her zaman saklayacaktır. Onun yüksek huzurunda saygıyla eğiliyoruz.