Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


AB Projesi çalışmaları devam ediyor

21 Şubat 2020 Cuma - Okunma : 1371

"Politika ve Karar Almada En İyi Genç ve Kadın Uygulamaları Semineri" 20 Şubat Perşembe günü Beykent Üniversitesi’nin Takim Yerleşkesi’nde gerçekleşti. Moderatörlüğünü Evrim Timur ve Zeynep Baykal'ın üstlendiği seminerde konuk konuşmacı olarak Köy Okulları Değişim Ağı (KODA)’nın kurucusu ve 2019 ASHOKA Fellow olan Mine Ekinci yer aldı. Proje koordinatörü Müjgan Suver'in yaptığı açılış konuşmasının ardından Zeynep Baykal kendini tanıtarak seminer içeriğine değindi ve Evrim Timur'un konuşmacıyı takdim etmesi ile söz Ekinci'ye bırakıldı. Boğaziçi Üniversitesi’nin Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Ekinci, okurken farkına vardığı üzere asıl ilgi alanının gündem siyasetinden ziyade siyasetin felsefi boyutta ele alınışı ve günlük hayatta pratik edilmesi olduğunu belirtti. Toplumsal adalet ve fırsat eşitliği konularını benimseyen Ekinci 13 yaşından itibaren toplumsal katılımcılığın içinde bulunduğunu ve farklı sivil toplum kuruluşlarının gönüllü ağlarına katıldığını aktardı.

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ye ziyaret

18 Şubat 2020 Salı - Okunma : 1403

Ankara'da bulunan Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Heyet; Büyükelçi Abzal Saparbekuly ile görüş alışverişinde bulundu ve 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumuyla ilgili de bilgi sundu.

Moldova Büyükelçisi Dimitri Croitora ziyaret

18 Şubat 2020 Salı - Okunma : 1951

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray Moldova'nın Ankara yeni Büyükelçisi Dimitri Croitor'e bir nezaket ziyareti yaparak başarı dileklerini sundu. Moldova Büyükelçiliği Müsteşarı Tudor Vasilica'nın da hazır bulunduğu ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile bilgi sunumunda bulundu.

Şamil Ayrım’a Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni verildi

17 Şubat 2020 Pazartesi - Okunma : 1532

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’a Marmara Grubu Vakfı Genel Merkezi’nde yapılan bir törenle Azerbaycan’ın Beynelxalq Jurnalı’nın “Azerbaycan’ın Gururu Altın Ordeni” Dergi’nin Başyazarı ve Kurucusu Emil Nasırlı Rüfatoğlu tarafından verildi. Türkiye-Azerbaycan dostluk, kardeşlik ve birlikteliğine yaptığı hizmetlerden dolayı verilen Orden Töreni’nde Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Sezgin Bilgiç de hazır bulundular

Denge Denetleme Ağı IPMde toplandı

15 Şubat 2020 Cumartesi - Okunma : 1332

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı Adaleti izleme ve DDA-Yargı Reform Grubu Çalıştayı IPM'de gerçekleşti. Toplantıda Adalete erişimdeki zorluklar ve engeller hukukçularla ve ilgili STK kuruluşları ile tartışıldı.

Gjorge Ivanov'a Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1517

Makedonya önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'u makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Makedonya Devlet Önceki Bakanı Furkan Cako ve Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Elvin Hasan'a Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1725

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya'daydı. 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Kuzey Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı İstanbul'a davet etti.

Sali Murati'ye Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1590

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti beraberinde Zerrin Abaz ve Furkan Cako'yla Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Sali Murati'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette; Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na yeni seçilen Sali Murati tebrik edildi.

Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'e Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 2271

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya ziyaretleri çerçevesinde, Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'ü ziyaret etti. Büyükelçilik Rezidans'ında gerçekleşen bu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'la birlikte Kuzey Makedonya Devlet önceki Bakanı Furkan Cako ve Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Gordana Kocovska Dimitrievska'ya Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 1682

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kuzey Makedonya Maliye Bakan Yardımcısı Gordana Kocovska Dimitrievska'yı makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.