Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Kosova Başbakan Yardımcısı Dr. Enver Xoxhaj ve Kosova Kamu Bakanı Mahir Yağcılar Marmara Grubu Vakfı’ndaydı.

31 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1405

Kosova Başbakan Yardımcısı Dr. Enver Xoxhaj ve Kosova Kamu Bakanı Mahir Yağcılar beraberinde Kosova İstanbul Başkonsolosu Saranda Osmani’yle birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Dr. Enver Xoxhaj ve Mahir Yağcılar’ı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti ve Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Milan Rocen İstanbul’daydı

30 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1823

Montenegro (Karadağ) Dışişleri eski Bakanı Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Başdanışmanı Milan Rocen İstanbul’da tertiplenecek VI. İstanbul Arabuluculuk Konferansı’na katılacak. Toplantı öncesi Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı ve Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver'i Eşi ile birlikte ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Nezihe Timur, Necdet Timur, Nigar Sargan ve Müjgan Suver de hazır bulundular.

Cumhuriyetimiz 96 Yaşında

29 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 1225

Büyük Atatürk'ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti 96. Şeref Yaşını Türkiye'de, Yurt dışı temsilciliklerinde ve KKTC'de tertiplenen törenlerle idrak etti. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde İstanbul Valisinin verdiği Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına katılan Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar Vali Ali Yerlikaya'yı tebrik ettiler.

Perisa Kastratovic Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

28 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 2243

Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic beraberinde Büyükelçilik Müsteşarı Anda Alivodic ve Karadağ (Montenegro) İstanbul Diasporasından bir heyetle Dr. Akkan Suver’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver Büyükeçi Perisa Kastratovic’e yazdığı Montonegro kitabını hediye etti.

Seniha Birand Çınar’a ziyaret

27 Ekim 2019 Pazar - Okunma : 1774

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’ı makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver; İstanbul’da görevine yeni başlayan Seniha Birand Çınar’ı tebrik de etti. Ziyarette Konsolos Cahit Kayıarslan da hazır bulundu.

IFSPD Uluslararası Sürdürülebilir Barış ve Kalkınma Genel Kurulu yapıldı

26 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1352

26 Ekim 2019'da IFSPD'nin 18. Genel Kurul Toplantısı Belgrad, Sırbistan'da yapıldı. Biserka Jevtimijeviç, Uluslararası Sürdürülebilir Barış ve Kalkınma Vakfı (IFSPD) Başkanı seçildi.

1 Kasım, Süleyman Demirelin Doğum Günü

26 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 1796

Marmara Grubu Vakfı, 95. Doğum Günü’nde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i saygı, özlem ve rahmetle anmaktadır. Marmara Grubu Vakfı'nın kuruluşunda ve Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin oluşumunda yüksek desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i şükranla anıyor ve O’nun Marmara Grubu Vakfı hakkındaki bir sözünü yayınlayarak, kendilerine Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz. “Marmara Grubu bir entelektüel platform’dur. Ülke ve dünya sorunlarına ilgi duymak vatandaşlık görevidir. Bu toplantılara katılanlar bu görevi yaparlar. Örgütlü toplum, sesli toplum, konuşan toplum güç ve kudret demektir. Bütün misafirleri selamlıyorum ve yönetici arkadaşlarımı tebrik ediyorum” İYİ Parti Isparta Milletvekili ve Süleyman Demirel'in doktoru Dr. Aylin Cesur, Demirel Vakfı ile birlikte 1 Kasım 2019 günü Isparta'da Anıt Mezarı’nda büyük bir Anma Töreni tertipledi. 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in Doğum Günü Anma Etkinliğine Marmara Grubu Vakfı da Mütevelli Heyet Üyesi Turan Sarıgülle ile katıldı. 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in siyaset arkadaşlarının, akademisyenlerinin ve kalabalık bir izleyici kitlesinin hazır bulunduğu törenler hem kabri başında hem de Süleyman Demirel Üniversitesi'nde büyük bir katılımla gerçekleşti. Marmara Grubu Vakfı olarak 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Gençlerin Demokratik Katılımı Semineri

24 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1690

Avrupa Birliği Projesi kapsamında Marmara Grubu Vakfı'nın düzenlediği seminerler devam ediyor. Marmara Üniversitesinde gerçekleştirilen Doç. Dr. Yonca Özer moderatörlüğünü yaptığı ''Demokrasi İçin Siyasal Katılımın Önemi: Gençlerin Demokratik Katılımı'' başlıklı seminer'de Prof. Dr. Serhat Güvenç, demokratik süreçlere katılım ve katılımın mekanizmaları ile ilgili deneyimlerini paylaştı. AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar projesinin tanıtımını yaptı. Seminer'e ev sahipliği yapan Marmara Üniversitesi Avrupa Araştırmaları Enstitü Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Dartan ve proje ortağı Türk-Alman Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Dr. Ertekin Özcan ve Cem Gençtürk de seminer de görüşlerini açıklayarak katılım sağladı.

Yunanistan Başkonsolosu Georgia Soultanopoulov’a ziyaret

24 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1523

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgia Soultanopoulov ‘u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Yunanistan Başkonsolosu Georgia Soultanopoulov’a ülkesinin Zirve’de temsiline verdikleri önemi anlattı ve Yunanistan’ın Zirve’de yüksek düzeyde temsili konusunda destek istedi.

Çin Barış ve Silahsızlandırma Derneği CPAPD Marmara Grubu Vakfındaydı

23 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1455

Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlandırma Derneği'nden (CPAPD) An Yuejun, Hou Hongyu, Shen Fang, Han Shuai'den oluşan bir Heyet Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Oluş Molu ve Lamiya Valiyeva ile görüşen Barış ve Silahsızlandırma Derneği temsilcileri Marmara Grubu Vakfı'nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde hazır bulunacaklarını da belirttiler.