Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bilal Bilici, Guatemala Bakanı’na Yemek Verdi

15 Ağustos 2022 Pazartesi - Okunma : 744

Guatemala İstanbul Fahri Konsolosu Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Bilici, Guatemala Dışişleri Bakanı Mario Adolfo Bucaro Flores şerefine bir davet verdi. Davette, Türkiye ve Guatemala arasındaki iktisadi ve siyasi ilişkiler ele alındı. Akşam yemeği davetinde Türkiye’nin Guatemala Büyükelçisi Erkan Aytun, Guatemala Ankara Büyükelçisi Jairo Estrada Barrios ve Orta Amerika Ülkeleri Büyükelçileri de hazır bulundu.

Karadağ Montenegro 3 günlük yas ilan etti.

13 Ağustos 2022 Cumartesi - Okunma : 771

Karadağ'da (Montenegro) meydana gelen aile içi bir anlaşmazlık 11 kişinin ölümüne neden olan bir facia yarattı. Bugüne kadar pek rast gelinmeyen böyle bir olay sonrası Karadağ (Montenegro) 3 günlük yas ilan etti ve bayrakları yarıya indirdi. Marmara Grubu Vakfı Karadağ (Montenegro)' un yüksek acısını paylaşır. Öte yandan, taziye ile ilgili olarak Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçiliğinde ; Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ve uluslararası kuruluşlar için, pazartesi, salı ve çarşamba günleri imzaya bir Taziye Defteri açılacağı da öğrenildi.

Hindistan Başkonsolosluğu Mango Festivali düzenledi

11 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 812

Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary "Hint Şifalı Yiyecekler Festivali" düzenledi. Festivalde mango meyvesi tanıtıldı ve katılımcılara mangolu yiyecekler sunuldu. İstanbul'da bulunan Hintlilerle, iş insanlarının katıldığı davette Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de hazır bulundu.

Çin İstanbul Başkonsolos Vekili Wang Fei, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

10 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 790

Çin İstanbul Başkonsolos Vekili Wang Fei, Dr.Akkan Suver' i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyeleri Av. Belgin Tanrıverdi, Lale Aytanç Nalbant, Gökhan Tanrıverdi hazır bulundu.

İrina Vlah İstanbuldaydı

29 Temmuz 2022 Cuma - Okunma : 881

Gagavuzya Başkanı Irina Vlah Türkiye'ye yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde İstanbul'da Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr.Akkan Suver ile bir araya geldi. Toplantıya, Marmara Grubu Vakfı İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ve Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Belgin Tanrıverdi ile Mahmut Saklı da katıldı. Ziyarette Gagavuz Heyeti; Vitalii Vlah - Dış İlişkiler Genel Müdürü,Andrey Vedutenko - Media Danışmanı ve Tatiana Celebi- Büyükelçilik, II Katibinden oluşmuştu.

Kelony Dünya Koruma Forumu Marmara Grubu Vakfı ile İyi Niyet Anlaşması imzaladı

21 Temmuz 2022 Perşembe - Okunma : 1570

Kelony Dünya Koruma Forumu Marmara Grubu Vakfı ile İyi Niyet Anlaşması imzaladı. İmza Töreninde “WPF” Ceo’su Angela Pietrantoni ve Başkan Genséric Cantournet Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray hazır bulundu.

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı Kutlandı

20 Temmuz 2022 Çarşamba - Okunma : 867

Kıbrıs Türk'ünün bağımsızlığının ilk adımı olan Kıbrıs Barış Harekatının 48.yıldönümü İstanbul'da kutlandı. Kıbrıs Türk Kültür Derneği 'nin KKTC istanbul Başkonsolosluğu' nun himayesinde gerçekleştiği Resepsiyon Yıldız Parkı Çadır Köşkü'nde büyük bir katılımla gerçekleşti. Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanı Prof. Dr. Uğur Özgöker hazır bulundu.

Josef Saigere Ziyaret

19 Temmuz 2022 Salı - Okunma : 774

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, gelecek yıl tertiplenecek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Avusturya İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger'e bir bilgilendirme ziyareti yaptı.

Baski Genel Müdürü İzzet Günal’a Ziyaret

18 Temmuz 2022 Pazar - Okunma : 837

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı ve Karadağ (Montenegro) Balıkesir Fahri Konsolosu Dr. Akkan Suver AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'le birlikte Balıkesir Su İşleri (BASKİ) Genel Müdürü İzzet Günal'a makamında bir nezaket ziyareti yaptı.

Hasköy Musevi Mezarlığına yapılan saldırıyı kınadık

15 Temmuz 2022 Perşembe - Okunma : 807

İstanbul Hasköy' de bulunan Musevi Mezarlığı'nda mezar taşlarının kırılması, mezarların tahrip edilmesi üzerine, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Türkiye Hahambaşı' na bir mektup yazarak Marmara Grubu Vakfı'nın üzüntü ve geçmiş olsun dileklerini iletti.