Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Birinci Hazar Ekonomi Forumu tanıtıldı

30 Nisan 2019 Salı - Okunma : 1966

İstanbul’da Türkmenistan Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev'in ve Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’un katılımıyla Birinci Hazar Ekonomi Forumu, Türkiye Odalar Birliği’nde gerçekleşen bir toplantı ile tanıtıldı. 12 Ağustos 2019 günü Türkmenistan’ın Avaz Milli Turizm Bölgesinde tertiplenecek Forum "Hazar Denizi" günü ile aynı tarihte düzenlenecek. Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbankulu Berdimuhammedov tarafından önerilen ve hayata geçirilecek bu Forum üç farklı düzeyde yapılacaktır.

Dr. Akkan Suver Montenegro Askeri Okul Gemisi Jadranı ziyaret etti

29 Nisan 2019 Pazartesi - Okunma : 2515

Dr. Akkan Suver İstanbul’a gelen Karadağ (Montenegro) Okul Gemisi Jadran'ı ziyaret etti. Gemi Kumandanı Albay Vesko Tomanovic ve Savunma Bakan Yardımcısı Albay Zoran Boskovic tarafından karşılanan Dr. Akkan Suver Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral Tayyar Ertem ve Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal ile gemide görüştü.

Marmara Grubu Vakfı “24 Nisan sonrası Ermeni iddialarını ele aldı

29 Nisan 2019 Pazartesi - Okunma : 1823

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Akkan Suver:-"Türkiye'ye karşı ırkçı nefret söylemini körükleyenlerin nefretten, ön yargıdan uzaklaşmalarını ve uluslararası yargı organlarının kararlarına itibar etmelerinin aklın gereği olduğunu” vurguladılar. "24 Nisan sonrası Ermeni iddiaları" Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nca düzenlenen ve Prof. Dr. Aygün Attar'ın modaratörlüğünde gerçekleşen Çalıştayda ele alındı. Azerbaycan Başkonsolosu Mesim Hacıyev ile Azerbaycan Diaspora Bakanlığı temsilcisi Taşkın Recepli'nin de katıldığı Çalıştay da AKP'den Milletvekili Şamil Ayrım, CHP'den Milletvekili Uğur Bayraktutan ve İYİ Parti'den Milletvekili Naci Cinisli katılırken, Cumhurbaşkanlığı'nı temsilen Dr. İsmail Safi ile Büyükelçi Onur Öymen, Büyükelçi Özden Sanberk, Büyükelçi Uluç Özülker, Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu, Büyükelçi Mehmet Ali Bayar, Büyükelçi Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu da hazır bulundu. Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, Prof. Dr. Yakut Özden Irmak, Prof. Dr. Suat Gezgin, Prof. Dr. Erman Tuncer ve Prof. Dr. Sacit Yıldız'la birlikte eski milletvekilleri Yüksel Çengel ve Hilmi Develi de Çalıştay'da yer aldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Paskalya Bayramı devam ediyor

28 Nisan 2019 Pazar - Okunma : 1609

Ortodoks dünyasının Paskalya Bayramı münasebetiyle Süryani Ortodoks Patrikhanesi'nde yapılan kutlama törenlerine katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Patrik Vekili Mor Filuksinos Yusuf Çetin'in ve cemaat mensuplarının Paskalya Bayramları'nı tebrik etti.

Dr. Akkan Suver kütüphanesinin bir bölümünü 29 Mayıs Üniversitesine bağışladı

28 Nisan 2019 Pazar - Okunma : 1610

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kütüphanesi’nin bir bölümünü 29. Mayıs Üniversitesi'ne bağışladı. İçinde imzalı kitaplarında bulunduğu değerli kitapların oluşturduğu 68 koliyi 29 Mayıs Üniversitesi'ne hibe eden Dr. Akkan Suver, bağışı bizden sonra gelecek nesillere küçük bir armağan diye değerlendirdi. Aralarında Türkçe, İngilizce, Montenegroca, Bulgarca, Fransızca, Rusça özel kitapların da olduğu bu hediyelerin yakın bir gelecekte Üniversite kütüphanesinin raflarında sergileneceği bildirildi.

Yanındayız Grubu toplantı

25 Nisan 2019 Perşembe - Okunma : 1590

Yanındayız Derneği'nin danışman üyeliğini yapan Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’in de aralarında olduğu YANINDAYIZ Danışma Kurulu ve Yönetim Kurulu birlikte toplandı ve üyelerden Necati Özkan "Kampanya Stratejileri” konusunda bilgi sunumunda bulundu.

23 Nisan’ın 99. Yılı Kutlu Olsun

23 Nisan 2019 Cumartesi - Okunma : 2659

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

Paskalya Tebriki

21 Nisan 2019 Pazar - Okunma : 1659

Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Av. Ercüment Güvercin'den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Hristiyan Dünyası'nın Paskalya Bayramı'nı kutladı. Paskalya Bayramı münasebetiyle İstanbul’da Süryani Katolik Patrikhanesi'nde düzenlenen resmikabulde Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı ve Süryani Ortodoks Patrik Vekili Mor Filuksinos Yusuf Çetin kutlamaları birlikte kabul ettiler. Resimde Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni Patrik Vekilleri ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte görmektesiniz.

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi toplandı

18 Nisan 2019 Perşembe - Okunma : 2131

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Nisan Ayı toplantısı yapıldı. İcra Konseyi'nde geride bıraktığımız ay içinde yapılan çalışmalar ele alındı ve Mayıs ayının faaliyetleri üzerinde çalışıldı. Yapılan görev taksimiyle de Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Mali Sekreterliği'ne Engin Köklüçınar getirilirken, Yüksel Çengel ve Ali Rıza Arslan Genel Başkan Yardımcısı oldular. Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreterliği'ne ise Cafer Okray seçilirken Marmara Grubu Vakfı Duayyen’liğine de Ertuğrul Kumcuoğlu getirildi.

İBLİS İstanbul’da sahne aldı

17 Nisan 2019 Çarşamba - Okunma : 1868

Büyük medeniyet şairi Hüseyin Cavid'in ünlü eseri İblis, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda sahne aldı. 17 Nisan 2019 Çarşamba akşamı prömiyeri yapılan İBLİS adlı tiyatro eserini Melahat Abbasova, Hilmi Zafer Şahin ile birlikte Türkçeleştirmişler ve sahneye koymuşlar. Başarıyla gerçekleşen İBLİS prömiyerinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov ile Azerbaycan Medeniyet Bakanı Ebülfes Qarayev, Azerbaycan Büyükelçisi İbrahim Hazar, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev'le birlikte Milletvekili Şamil Ayrım, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ve seçkin bir topluluk hazır bulundu.