Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bakü Büyükelçimiz Erkan Özoral Dr. Akkan Suver ve Ayrımı Kabul Etti

26 Ekim 2018 Cuma - Okunma : 2065

Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım'ı makamında kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfı ve gerçekleşecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bir bilgi sunumunda bulundular.

Azerbaycan Enerji Bakanı Parviz Shahbazov Marmara Grubu Heyetini Kabul Etti

26 Ekim 2018 Cuma - Okunma : 2416

Azerbaycan'da bulundukları süre zarfında Azerbaycan Enerji Bakanlığı'na bir ziyarette bulunan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Azerbaycan Enerji Bakanı Parviz Shahbazov tarafından makamında kabul edildi. Kabulde Dr. Suver ve Şamil Ayrım Enerji Bakanı Parviz Shahbazov'a 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu ve Bakan Shahbazov'a davet mektubunu sundular.

Dr. Suver ve Ayrım Xezer Televizyonunda Gençlerle Bir Araya Geldi

26 Ekim 2018 Cuma - Okunma : 1819

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Azerbaycan'da bulundukları süre zarfında Xezer Televizyonu'nun Hazar Aktüel programına katıldı. Tanınmış siyaset adamı, gazeteci ve şair Elçin Mirzebeyli'nin moderatörlüğünü yaptığı Hazar Aktüel programında üniversiteli gençlerle bir araya gelen Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Humanitarian Forum, Socar'ın Star Rafinerisi ve Türkiye-Azerbaycan ilişkileri üzerine bir sohbet gerçekleştirdiler ve gençlerin sorularını cevapladılar.

Bakü 6. Uluslararası Humanitarian Forum Gerçekleşti

26 Ekim 2018 Cuma - Okunma : 1881

Bakü 6. Uluslararası Humanitarian Forumu'na Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım birlikte katıldılar. Kuruluşundan beri Bakü Humanitarian Forumu'nda yer alan Dr. Suver ve Ayrım, "Yaratıcılık ve İnsan Gelişmesi" başlıklı Forum'da sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizi temsil ettiler. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in konuşmasıyla açılan Forum'a 400 civarında düşünce ve devlet adamı katıldı.

Polonya Başkonsolosuna Ziyaret

23 Ekim 2018 Salı - Okunma : 3018

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Polonya İstanbul Başkonsolos'u Joanna Pilecka'yı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Polonya'nın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımının önemi vurguladı.

Pakistan Başkonsolosuna Ziyaret

22 Ekim 2018 Pazartesi - Okunma : 2149

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Pakistan İstanbul Başkonsolos'u Bilal Khan Pasha'yı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Pakistan'ın 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımının önemi vurguladı.

Bosna Hersek Konsolosuna Ziyaret

22 Ekim 2018 Pazartesi - Okunma : 2344

Dr. Akkan Suver ve Nigar Sargan Bosna Hersek İstanbul Konsolosu Rabija Masic'i makamında ziyaret ederek, 6-7 Şubat 2019 günü İstanbul'da tertiplenecek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, sunumunun sonunda Bosna Hersek'in Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği ilgi için konsolos Rabija Masic'in şahsında Bosna Hersek devletine teşekkür etti.

İş ve Toplumsal Yaşamda Cinsiyet Eşitliği Sempozyumu Yapıldı

20 Ekim 2018 Cumartesi - Okunma : 1789

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Etiler Kulübü’nün 30. Kuruluş Yıldönümü kapsamında, çalışma hayatında kadınların farkındalığını güçlendirmek amacıyla 20 Ekim 2018 Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. “İş ve Toplumsal Yaşamda Cinsiyet Eşitliği" ana başlığıyla düzenlenen sempozyumda Müjgan Suver, “Networking ve Örgütlenmenin Önemi” panelinde Marmara Grubu Vakfı hakkında kısa bir bilgi aktarımının ardından sivil toplum gönüllüsü olma hikayesini paylaştı. Suver, ayrıca Marmara Grubu Vakfı'nın ortak çalışmalar yaptığı örgütler üzerinden kadın temsilinin artırımına yönelik çalışmalarını ve önerilerini paylaştı. .

STAR RAFİNERİSİ AÇILDI

19 Ekim 2018 Cuma - Okunma : 1782

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR'ın iştiraki SOCAR Türkiye tarafından inşa edilen Star Rafinerisi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılımıyla gerçekleşen bir törenle açıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Avusturya Milli Günü kutlandı

18 Ekim 2018 Perşembe - Okunma : 2368

Avusturya Milli Günü münasebetiyle Avusturya’nın İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz İstanbul’da Avusturya Başkonsolosluğunda bir Resepsiyon verdi. Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly ile Askeri Ataşe Alpay Reinhard Schöl’ ün de katıldığı Resepsiyona İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şefleri, Mülki Erkan ile akademisyenler, dini liderler ve iş insanları katıldılar. Marmara Grubu Vakfı adına Resepsiyona katılan Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver Başkonsolos ve Büyükelçiyi ayrı ayrı kutladılar.