Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Vakfı Abdullah Gül’ü ziyaret etti

16 Temmuz 2019 Salı - Okunma : 1801

Gelecek yıl tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Heyeti, bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ali Rıza Arslan, Av. Serhat Tabanca ve Sezgin Bilgiç’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Marmara Grubu Vakfı’nın 2019-2020 Kitabı’nı da sundu.

AB Projesi kapsamında gençlik eğitimi başladı

16 Temmuz 2019 Salı - Okunma : 1758

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu’nun, Avrupa Projesi kapsamında Türk Kadınlar Birliği ve Alman Türk Eğitim, Kültür ve Politika Enstitüsü ile birlikte yürüttüğü “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi” kapsamında başlattığı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi (PCM) çalışmalarının beş gün sürecek eğitimi başladı. Eğitmen ve Proje Danışmanı Deniz Özdikmenli tarafından verilen eğitime sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gönüllü çalışanlar, eğitimciler, lisans ve lisansüstü öğrencileri ile gençlik alanında çalışanlar katılmaktadır.

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi PCM

16 Temmuz 2019 Salı - Okunma : 1696

Sivil Toplum Destek Programı İçin Hibe Programı - II (Grant Scheme for Civil Society Support Programme – II) kapsamında yükleniciliğini Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı’nın yaptığı Türk Kadınlar Birliği ve DTI – Alman-Türk Eğitim, Kültür ve Politika Enstitüsü ortaklığıyla yürütülmekte olan Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar (Turkish Youth and Women for Democracy) Projesi kapsamında düzenlenecek Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitimi gerçekleştirilecektir. Eğitimde, bir fikrin projelendirilmesi aşamasında kullanılan sorun analizi, paydaş analizi, hedef belirleme, strateji oluşturma, faaliyet planı hazırlama, mantıksal çerçeve matrisi ve bütçelendirme adımları detaylandırılacaktır. 16-17-18-19-20 Temmuz 2019 tarihlerinde 10:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitim için lütfen kayıt yaptırınız.(GENİŞ BİLGİ VE KAYIT İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Dr.Akkan Suverin mesajı

14 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 1770

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir demeç veren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver; "-Demokrasimize kasteden hain düşünce sahiplerine topyekun karşı koyan milletimizin şanlı direnişcilerini kutluyor, şehadete erenleri rahmet ve saygıyla anıyorum" Dr.Akkan Suver'in demeci aynen şöyledir; "- 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ndeyiz.Büyük Türk Milleti, tek vucut olarak darbeye karşı çıkarak 3 yıl önce demokrasiye ve cumhuriyete bağlılığını ortaya koymuştur.Demokrasimize kasteden hain düşünce sahiplerine topyekun karşı koyan milletimizin şanlı direnişcilerini kutluyor, şehadete erenleri rahmet ve saygıyla anıyorum.Minnet ve şükranla andığımız şehit ve gazilerimiz egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunu ispatlamış yiğitlerdir.Bu muhteşem gün de sivil toplum kimliğimizle dünyaya sesleniyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti ebediyen demokrasi içinde birarada yaşayacaktır."

Darko Uskokovicin Ziyareti

13 Temmuz 2019 Cumartesi - Okunma : 2905

Montenegro (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Darko Uskokovic beraberinde Maslahatgüzarı Anda Alivodic ile birlikte Montenegro (Karadağ) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Ziyarette yeni atanan Büyükelçi'ye Dr. Suver geride bırakılan dönemlerdeki çalışmalar ile ilgili bilgi sundu. Ziyarette Nigar Sargan da hazır bulundu.

Myratgeldi Seyitmammedova Ziyaret

11 Temmuz 2019 Perşembe - Okunma : 1925

Marmara Grubu Vakfı Türkmenistan'ın İstanbul Başkonsolosu'nu makamında ziyaret ederek 12 Ağustos 2019 günü Türkmenistan'da gerçekleşecek etkinliklerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov'dan etkinliklerle ilgili bilgi aldı.

Marmara Grubu Vakfı Berlin’de

5 Temmuz 2019 Cuma - Okunma : 3767

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” Projesi çerçevesinde Almanya’nın Berlin Şehrine 5 günlük bir çalışma ziyaretinde bulundu. Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Nur Batur, Sevil Kulak, Demet Erdemir, Yasemin Kültür, Fatma Özbabacan, Lamiya Valiyeva, Ömer Yıldırım’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ile proje ortaklarından oluşan Heyet ilk ziyaretini Berlin Türkiye Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’a yaptı. Büyükelçi Ali Kemal Aydın’dan Almanya’da bulunan Türklerin yaşamları, demokratik süreçlere katılımları konularında bilgi alındıktan sonra Büyükelçiye Heyet Marmara Grubu Vakfı’nın “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” projesi konusunda bilgi sunumunda bulundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Bağımsızlığının 243. Yılını kutladı

3 Temmuz 2019 Çarşamba - Okunma : 2000

Amerika Birleşik Devletleri’nin Bağımsızlığını ilan etmesinin 243. Yıldönümü İstanbul’da verilen bir Resepsiyonla kutlandı. Başkonsolos Daria Darnell’in ve ABD Ankara Maslahatgüzarı Jeff Hoverier’in konuşmasıyla başlayan Resepsiyon’a İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Patrik Bartholomeos, Patrik Vekilleri Yusuf Çetin ve Aram Ateşyan, Hahambaşı İsak Haleva, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız ile beraber kalabalık bir misafir topluluğu katıldı. Dr. Akkan Suver’in de katıldığı Resepsiyon geç saatlere kadar sürdü.

Karadağ Ziyareti

2 Temmuz 2019 Pazar - Okunma : 2042

Marmara Grubu Vakfı olarak olarak (Montenegro) Karadağ’a bir günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Av. Serhat Tabanca, Gökhan Humbaracı, Ediz Çıtak ve Yahya Durak'tan oluşan Marmara Grubu Heyeti (Montenegro) Karadağ’da temaslarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Milutin Simovic ile de görüşen Marmara Grubu Vakfı Devlet Yatırım Ajansı Başkanı Milos Jovanovic, Odalar Birliği Başkan Vekili İvan Savelfic, Proje Geliştirme Merkezi Başkanı Defan Medovic tarafından ayrı ayrı kabul edildi. Başbakanlıkta Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İlişkiler Başkanı ile beraber Ekonomi Bakan Yardımcısı, Turizm ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakan Yardımcısı, Ulaştırma ve Deniz İşleri Bakan Yardımcısı ve Tarım Bakan Yardımcısı ile görüşen Marmara Grubu Vakfı Heyeti Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan tarafından da kabul edildi. Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı'nın çalışma ziyaretinde (Montenegro) Karadağ önceki Büyükelçisi Branko Milic de hazır bulundu.

İrina Vlah Yeniden Başkan

1 Temmuz 2019 Pazartesi - Okunma : 1934

İrina Vlah Yeniden Başkan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Gagauziya’da yapılan Başkanlık seçimlerini kazanan Gagauziya Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah’ı tebrik etti. Dr. Akkan Suver tebrik mektubunda yüzde 91 oy alarak seçilen Irina Vlah’ın Türk-Gagauz ilişkilerini daha da verimli kılacağını belirtti. “Sayın İrina Vlah, Marmara Grubu Vakfı olarak dün gerçekleşen seçimlerde ortaya koyduğunuz yüksek başarıyı tebrik ediyorum. Bu başarı verimli çalışmalarınızın eseridir. Sizi bir defa daha tebrik ediyor, hizmetlerinizin Türkiye ve Gagauzya arasında daha verimli eserler ortaya getireceğine inanıyorum. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)