Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Türkmenistan’ın yeni Büyükelçisi İşankuli Amanlyev Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

23 Mart 2016 Çarşamba - Okunma : 1769

Türkmenistan’ın Ankara’ya yeni atanan Büyükelçisi İşankuli Amanlyev’e Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti bir nezaket ziyareti yaparak, görevinde başarılar diledi. Ziyaret sırasında Türkmenistan Büyükelçiliği çalışanlarının Nevruz Bayramı’nı da kutlayan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Büyükelçi Amanlyev’i 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Tuğrul Türkeş’i ziyaret etti

23 Mart 2016 Çarşamba - Okunma : 3557

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Heyeti, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i makamında ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunan Heyet; Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Birleşmiş Milletler CSW60 Toplantısında…

19 Mart 2016 Cumartesi - Okunma : 4893

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, İstişari Üye statüsünde yer aldığımız Birleşmiş Milletler Ekonomi ve Sosyal Konseyi'nin bünyesindeki Kadının Statüsü Komisyonu'nun (CSW60) "Kadının Güçlenmesi Ve Bunun Sürdürülebilir Kalkınma İle İlişkisi" toplantısına gönüllü üyelerimizden iş kadını Gülçin Güloğlu ile birlikte katıldı ve interaktif uzman panelinde Vakfımızın program ile ilgili bir sunum yaptı.(haberin devamı için lütfen resmin üzereni tıklayınız)

Cafer Okray Viyana Ekonomik Forumu Genel Kurulu’nda katıldı

16 Mart 2016 Cumartesi - Okunma : 3659

Marmara Grubu Vakfı’nın partnerlerinden Viyana Ekonomik Forumu’nun, Viyana’da gerçekleşen Genel Kurulu’na Vakıf adına Cafer Okray katıldı. Avrupa’nın sayılı düşünce platformları arasında yer alan Viyana Ekonomik Forumu’nun Genel Kurulu’nda Eski Şansölye Erhard Busek ile Genel Sekreter Büyükelçi Elena Kirtcheva, Balkanlar üzerine vizyoner değerlendirmeler yaptılar. Cafer Okray ise konuşmasında Marmara Grubu Vakfı’nın, Viyana Ekonomik Forumu’na verdiği yüksek değeri vurguladı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar Marmara Grubu Vakfı heyetini kabul etti

15 Mart 2016 Salı - Okunma : 3747

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazenider’ı makamında ziyaret eden, Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar Zirve hakkında bilgi sunumu yaptılar. Dr. Suver ve Köklüçınar, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’dan 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımını ve destek olmasını da talep ettiler.

Marmara Grubu Vakfı KKTC’deydi

14 Mart 2016 Salı - Okunma : 4247

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret etti. Kıbrıs’ta bulundukları süre zarfında önce KKTC Büyükelçisi Derya Kanbay tarafından kabul edilen Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, (E) Orgeneral Necdet Timur, Engin Köklüçınar ve Şamil Ayrım’dan oluşan heyeti daha sonra Kıbrıs (E) Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

TERÖR’Ü LANETLİYORUZ

15 Mart 2016 Salı - Okunma : 5663

Ankara’da meydana gelen bombalı terör saldırısı sonrasında kamuoyuna bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver: “-Yaşadığımız bu elim olay Türkiye’nin geleceğini kast eden terör odaklarının son çırpınışlarıdır. Olayları lanetliyoruz” dedi.

BAKÜDE 4. GLOBAL FORUMA DR. AKKAN SUVER DE KATILDI

11 Mart 2016 Cuma - Okunma : 3419

Aralıksız dört yıldır Bakü'de tertiplenen Global Forum, 10 Mart 2016 günü Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in konuşması ile çalışmalarına başladı. Aralarında Dr. Akkan Suver'in de bulunduğu entelektüel katılımcılar ortaya koydukları düşüncelerde çok kültürlülüğün önemini vurguladılar. Aktüel ve eski cumhurbaşkanlarının, eski devlet adamlarının ve çağdaş entelektüellerin yer aldığı 4. Bakü Forumu'nda konuşmacılar, Azerbaycan'ın sahip bulunduğu çok dilli, çok dinli ve çok milletli bir arada yaşama birlikteliğini barışın önemli bir örneği olarak değerlendirdiler.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ 2016

08 Mart 2016 Salı - Okunma : 2832

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, bir bildiri yayınlayarak Kadınlar Günü’nü kutladı. "8 Mart’lar, kadın-erkek eşitliği konusunda toplumdaki sessizliği bozmak için vardır! Eğitimde, işte, siyasette, yaşamın her alanında ve oturduğumuz koltuklarda kadınların da erkeklerle eşit yer alma hakkı vardır." (Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

Lider Kadınlar Demokrasi Denetçileri Derneği’nin Panelinde Buluştu

05 Mart 2016 Cumartesi - Okunma : 6111

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 5 Mart 2016 günü Demokrasi Denetçileri Derneği'nin, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Kadın Hakları Savunuculuğunda Farklı Yöntem ve Yaklaşımlar" paneline katıldı. Demokrasi Denetçileri Derneği binasında gerçekleştirilen ve kadınların toplumumuzdaki yerini sorgulayan, hakları konusundaki farkındalığa ve bu hakların kullanımına yönelik sorunlara karşı mücadele veren sivil toplum temsilcilerinin konuk edildiği panelde Müjgan Suver, Türkiye'deki kadın hareketlerinin tarihsel evrimini, Marmara Grubu Vakfı'nı ve AB ve İnsan Hakları Platformu'nun bugüne değin, toplumda kadının sosyo kültürel, sosyo ekonomik yerinin güçlendirilmesine yönelik yapmış olduğu toplantılar hakkında bilgi verdi.