Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 30 Ağustos münasebetiyle bir Davet verdi

29 Ağustos 2022 Pazartesi - Okunma : 643

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Mimar Sinan Üniversitesi Rektörlük Binası'nda bir Davet verdi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya beraberinde Eşi Hatice Nur Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve Eşi Şafak Sivri ile birlikte davetlilerle bayramlaştı. Davete Marmara Grubu Vakfı' nı temsilen Dr.Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver birlikte katıldılar. İstanbul'da bulunan Askeri ve Mülki Erkan ile birlikte Yabancı Misyon Şefleriyle Ruhani Liderlerin de yüksek seviyede hazır bulunduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı Daveti'nde büyük ve görkemli bir katılım gözlendi.

Üç Yeni Kitap

24 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 688

Dr. Akkan Suver'in kaleme aldığı "80 Yılın Ardından " kitabı yayınlandı. Dr. Akkan Suver'in İstanbul'u, gençliğini, gazetecilik yıllarını, diplomatlığını ve sivil toplum hizmetlerini anlattığı "80 Yılın Ardından" adlı kitabı Marmara Grubu Vakfı yayınları arasında çıktı.Gene Marmara Grubu Vakfı'nın tertiplediği 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ve gelecek yıl gerçekleşecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ön görüşlerinin yer aldığı Türkçe ve İngilizce 2023 kitapları da yayınlandı.

Turan Hançerli Boğazı yüzerek geçti

21 Ağustos 2022 Pazar - Okunma : 701

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli, 55 ülkeden 2465 yüzücünün katıldığı 34.Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda Boğazı yüzerek geçti.Daha öncede Boğazı yüzerek geçmiş olan Av. Turan Hançerli' yi yüksek başarısından sonra Dr. Akkan Suver bir mesajla kutladı. Dr. Suver'in mesajı aynen şöyledir : "Değerli Başkanım, Kıymetli Turan Bey Kardeşim, Biraz önce öğrendik. Boğazı geçerek hepimizi gururlandırdınız. Sizi, Marmara Grubu Vakfı 'nı oluşturan arkadaşlarım adına en içten duygularla tebrik ediyoruz.. Gururumuza gurur kattınız. Tebrikler... tebrikler... "

Akkan Suver 80 Yaşında

18 Ağustos 2022 Perşembe - Okunma : 821

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 80 yaşına bastı. Ailesi ile birlikte mütevazı bir birliktelikle seksen yaşını kutlayan Dr.Akkan Suver'in mutlu akşamında kızı, oğlu ve torunlarıyla, halazadeleri ve yeğenleri hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı olarak Genel Başkanımıza sağlık içinde güzel ve başarılı günler temenni ediyoruz. İkinci Doğum Günü Kutlaması Dr. Akkan Suver 'in 80.yaş günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver' e sürpriz bir davet yaparak Yaş Günü'nü kutladı

Şamil Ayrım, Karadağ Büyükelçiliğinde Tazim Defterini imzaladı

17 Ağustos 2022 Perşembe - Okunma : 720

İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım, Karadağ 'da meydana gelen facia sonrası açılan Taziye Defteri' ni imzalayarak, Marmara Grubu Vakfı'nın üzüntülerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Şamil Ayrım Tazim Defteri' ne şunları yazdı :"Karadağ'da yaşanan büyük insanlık dramı karşısında, Marmara Grubu Vakfı olarak duyduğumuz acı sonsuzdur. Sivil toplum kimliğimizle, Montenegro' luların acısını paylaşıyor, ebediyete intikal edenlere Tanrı'dan mağfiret diliyor, Montenegro' lu kardeşlerimize sabırlar diliyoruz." Defterin imzasında Karadağ Büyükelçisi Perisa Kastratovic de hazır bulundu.

Ümran Köksüz, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı oldu

16 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 623

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Ümran Köksüz, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı oldu. Marmara Grubu Vakfı olarak kendisine, tebriklerimizle başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Bilal Bilici, Guatemala Bakanı’na Yemek Verdi

15 Ağustos 2022 Pazartesi - Okunma : 682

Guatemala İstanbul Fahri Konsolosu Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Bilici, Guatemala Dışişleri Bakanı Mario Adolfo Bucaro Flores şerefine bir davet verdi. Davette, Türkiye ve Guatemala arasındaki iktisadi ve siyasi ilişkiler ele alındı. Akşam yemeği davetinde Türkiye’nin Guatemala Büyükelçisi Erkan Aytun, Guatemala Ankara Büyükelçisi Jairo Estrada Barrios ve Orta Amerika Ülkeleri Büyükelçileri de hazır bulundu.

Karadağ Montenegro 3 günlük yas ilan etti.

13 Ağustos 2022 Cumartesi - Okunma : 706

Karadağ'da (Montenegro) meydana gelen aile içi bir anlaşmazlık 11 kişinin ölümüne neden olan bir facia yarattı. Bugüne kadar pek rast gelinmeyen böyle bir olay sonrası Karadağ (Montenegro) 3 günlük yas ilan etti ve bayrakları yarıya indirdi. Marmara Grubu Vakfı Karadağ (Montenegro)' un yüksek acısını paylaşır. Öte yandan, taziye ile ilgili olarak Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçiliğinde ; Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ve uluslararası kuruluşlar için, pazartesi, salı ve çarşamba günleri imzaya bir Taziye Defteri açılacağı da öğrenildi.

Hindistan Başkonsolosluğu Mango Festivali düzenledi

11 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 746

Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary "Hint Şifalı Yiyecekler Festivali" düzenledi. Festivalde mango meyvesi tanıtıldı ve katılımcılara mangolu yiyecekler sunuldu. İstanbul'da bulunan Hintlilerle, iş insanlarının katıldığı davette Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de hazır bulundu.

Çin İstanbul Başkonsolos Vekili Wang Fei, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

10 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 726

Çin İstanbul Başkonsolos Vekili Wang Fei, Dr.Akkan Suver' i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyeleri Av. Belgin Tanrıverdi, Lale Aytanç Nalbant, Gökhan Tanrıverdi hazır bulundu.