Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


PABSEC’e ziyaret

27 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 1057

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir görüş alışverişinde bulundular.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

25 Ağustos 2020 Salı - Okunma : 3370

Büyük Zafer Bayramı'nı idrak etmenin yüksek heyecanı içindeyiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Dr. Akkan Suver;"- sivil toplum kimliğimizle Lozan'a oradan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolun başlangıç noktası olan bu gün Büyük Atatürk'ün askeri dehasına ve kahraman Türk Ordusu'na aziz ve eşsiz başarılarından dolayı sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Dr. Akkan Suver mesajı aynen şöyledir: "30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun. Türk Ordusu'nun ve Başkomutan Atatürk'ün büyük ve müstesna eseri olan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi Lozan'a uzanan bahtımızın yol haritasıdır. Büyük Atatürk ve kahraman askerlerimiz Anadolu'nun ortasına sıkıştırılmak istenen vatan toprağını 30 Ağustos Zaferi'yle önce Ege'ye ve Akdeniz'e sonra da Marmara'ya taşımışlardır. Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi 30 Ağustos Zaferi'ne borçluyuz. Sivil toplum kimliğimizle bu büyük günde, Başkomutan Mustafa Kemal Paşa'ya ve kahraman Türk Ordusu'na aziz ve eşsiz başarılarından dolayı sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Zafer Bayramımız kutlu olsun."

Akkan Suverin yeni kitabı Süleyman Demirelli Yıllar çıktı

22 Ağustos 2020 Cumartesi - Okunma : 1412

Akkan Suver'in Süleyman Demirel'i kendisinin ve tanıyanlarının kaleminden anlattığı "Süleyman Demirel'li Yıllar" kitabı Bilge Oğuz Yayınevi tarafından yayınlandı. Akkan Suver kitabı hakkında şunları söyledi; "-“Bu kitap'ta; devletimizin ebediyete kadar akıp gidecek hayatında şan, şeref ve haysiyetle hizmet etmiş, köyden yetişmiş ve kabul görmüş bir lideri, tanıyanlarının farklı anlatımlarıyla bulacaksınız. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kenan Akının yeni kitabı Sittin Sene yayınlandı

21 Ağustos 2020 Cuma - Okunma : 1252

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Usta Gazeteci Kenan Akın 'ın son kitabı Sittin Sene yayınlandı. Yakın tarihin olaylarının şahidi Kenan Akın, kitabında müstesna hatıralarını anlatıyor. Kimi zaman muhabir, kimi zaman yazı işleri müdürü, kimi zaman televizyon program yapımcısı, kimi zaman genel yayın müdürü ama her zaman gazeteci kimliğiyle son elli yılın perde arkasını anlattığı bu kitabında gerçek bir fikir emekçisinin yaşantısına tanık olacaksınız. MD Basın tarafından basılan kitaba ( www.mdallstore.com ) Yayınevinin adresinden ulaşabilirsiniz.

Tatiana Çelebi Marmara Grubu Vakfı’nda çalışma ziyareti gerçekleştirdi

20 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 1245

Moldova İstanbul Ticaret Ataşesi Tatiana Çelebi 23.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi almak ve Moldova'nın katılımı konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere Marmara Grubu Vakfı’na bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, Moldova’nın katılımına büyük önem atfettiklerini belirtti.

Şamil Ayrım, Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi mensuplarına mektup gönderdi

19 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 1128

Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİB PA) Türk Delegasyonu Başkanı Şamil Ayrım, 17 Ağustos 2020 tarihinde AİB PA üye delegasyon ve milletvekillerine Türkiye’nin Akdeniz’deki hidrokarbon faaliyetlerine ilişkin detaylı bilgiler içeren bir mektup gönderdi. Şamil Ayrım, söz konusu mektupta Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de en uzun sahil uzunluğuna sahip ülke olduğunu ve Doğu Akdeniz’deki anlaşmazlığın kalıcı bir şekilde çözümünün ancak diyalog ve işbirliği ile çözülebileceğini ifade etmiştir. Mektupta, AİB PA Türk Grubu Başkanı Şamil Ayrım Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerinin iki boyutu olduğunu ifade eden birincisinin Türkiye’nin egemen bir devlet olmasından ötürü sahip olduğu kıta sahanlığından kaynaklanan haklarının korunmasına ilişkin boyutu, ikincisinin ise Ada’nın ortak sahibi olan Kıbrıs Türklerinin yasal haklarının korunması olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye’nin başta diplomasi ve işbirliği kanalı ile uluslararası hukuka uygun olarak haklarını arayacağını, hiçbir şekilde Türkiye’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarından vazgeçmeyeceğini vurgulamıştır. Bu bağlamda, Şamil Ayrım, Türkiye’nin uluslararası hukuka uygun tezlerini açıkça ortaya koyan mektup ekindeki bir değerlendirme notuyla muhataplarını detaylı olarak bilgilendirmiştir.

Şamil Ayrıma Dostluk Ordeni verildi.

12 Ağustos 2020 Çarşamba - Okunma : 1148

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet üyesi, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'a Dostluk Ordeni madalyası verdi. Madalyayı, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ankara'da Azerbaycan Büyükelçiliği'nde düzenlenen resmi bir törenle Şamil Ayrım'a takdim etti. Takdim merasimi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e, Büyükelçilik aracılığıyla Vakfın teşekkürlerini ihtiva eden bir mektup sundu. Şamil Ayrım, daha önce de 2011 yılında Azerbaycan Terakki Madalyası ile onurlandırılmıştı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de, 2006 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Terakki Madalyası, 2011 yılında da Dostluk Ordeni ile onurlandırılmıştı. Marmara Grubu Vakfı; iki mensubunun ayrı ayrı zaman periyodlarında Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından madalyalarla onurlandırılmasına minnettardır. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Azerbaycanın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyevin görev süresi doldu

6 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 1404

İstanbul'da görev süresi dolan, Azerbaycan'ın Istanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev Baku'ye döndü.Marmara Grubu Vakfı adına ortak bir açıklama yapan Dr.Akkan Suver ve Istanbul Milletvekili, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım Mesim Hacıyev'in İstanbul'da önemli etkinliklere imza atan bir diplomat olduğunu söylediler. Dr. Akkan Suver ve Istanbul Milletvekili, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım; Mesim Hacıyev'in görev süresinin bitmesiyle ilgili ortak bir açıklama yaptılar. “Görev sürenizin sona ermesi münasebetiyle İstanbul'dan ayrılmakta olduğunuz bugünlerde; Size yeni görevlerinizde engin başarı dileklerimizi sunuyoruz. İstanbul'da Başkonsolosluk görevini yaparken, Marmara Grubu Vakfı'mıza gösterdiğiniz müzaheretle güzel hizmetlere birlikte imza atmamıza olanak sağladınız. Dolayısıyla birlikte ortaya koyduğumuz başarılı işbirliklerimizin yüksek onurunu taşımaktayız. Türkiye ile Azerbaycan arasında mevcut bulunan müstesna ilişkiler çerçevesinde ortaya koyduğunuz etkinliklerde bizlerin de sivil toplum kimliğimizle yer almamıza imkan verdiğiniz için Marmara Grubu Vakfı olarak Size minnettarız. Dostluğunuzu ve hizmetlerinizi unutmayacağız. Tekrar yeni görevlerinizde başarı dileklerimizi sunarken, şahsınızda Aile'niz mensuplarına sağlık, esenlik ve mutluluklar temenni ediyoruz.”

Dr. Akkan Suver Lübnan'a geçmiş olsun dileklerini sundu

6 Ağustos 2020 Perşembe - Okunma : 1326

Dr. Akkan Suver, Lübnan Ankara Büyükelçisi Moallem'e, Lübnan İstanbul Başkonsolosu Kabbara'ya ve Lübnan önceki Başbakanı Siniora'ya birer mesaj göndererek Beyrut'ta yaşanan büyük facia dolayısıyla, Marmara Grubu Vakfı'nın geçmiş olsun dileklerini sundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kurban Bayramımız kutlu olsun

29 Temmuz 2020 Çarşamba - Okunma : 1379

Türk ve İslam Dünyasının Kurban Bayramı'nı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Bu Bayram gününde insanlığa sağlık, barış ve esenlik diliyoruz. Nice Bayramlara