Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Türkiye Jokey Kulübü Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusu yapıldı

8 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 1139

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi etkinlikleri çerçevesinde Türkiye Jokey Kulübü tarafından, her yıl tertiplenen AVRASYA EKONOMİ ZİRVELERİ KUPASİ KOŞUSU 7 Nisan 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi. 4 ve daha yaşlı safkan İngiliz atlarının start aldığı sentetik pistteki 2100 metre mesafeli koşunun galibi, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu Sensizim (Zoffany – Phrase / Royal Anthem) isimli at oldu. Yıllardır bir gelenek halinde gerçekleşen AVRASYA EKONOMİ ZİRVELERİ KUPASI KOŞUSU, COVİD-19 salgını sebebiyle bu yıl seyircisiz olarak gerçekleşti.4 ve yukarı yaştaki İngiliz atlarının oluşturduğu yarışta Bozdağ Beyi isimli at ikinciliği, Kızıl Yağız isimli at ise üçüncülüğü kazandı. Marmara Grubu Vakfı; Türkiye Jokey Kulübü'ne, Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne yıllardır gösterdiği yüksek dikkatten dolayı teşekkürü bir borç bilir.

Gürcistan Başkonsolosu Inga Kıkvadze’yi ziyaret.

6 Nisan 2021 Salı - Okunma : 1053

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Gürcistan’ın İstanbul Başkonsolosu Inga Kıkvadze’yi ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Gürcistan İstanbul Başkonsolosu Inga Kıkvadze’ye 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulunarak, Gürcistan’ın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini vurguladı.

Dünya Vicdan Günü 2 Yaşında Birleşmiş Milletlerde Büyük Kutlama

6 Nisan 2021 Salı - Okunma : 2253

5 Nisan 2021 pazartesi günü Birleşmiş Milletler Dünya Vicdan Günü'ydü. Dr. Akkan Suver'in Kurucu Üye olduğu Dünya Vicdan Günü etkinliği, FOWPAL'ın öncülüğünde bir Merasimle Birleşmiş Milletlerde kutlandı. Aralarında FOWPAL Başkanı Dr. Hong Tao-Tze, Trinidad önceki Cumhurbaşkanı Anthony Carmona, Ekvator önceki Cumhurbaşkanı Dr. Rosalia Arteaga Serrane, Mauritus önceki Cumhurbaşkanı Ameenah Gurib-Fakim, Moldova önceki Cumhurbaşkanı Petru Lucinschi, Kiribati önceki Cumhurbaşkanı Teburoro Tito, Trinidad önceki Birinci Hanımı Reema Harrysingh-Carmona, Dominik Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Temsilcisi Roxanna de los Santos de Piantini, Uluslararası Ceza Hakimi Antoine Kesia-Mbe Mindua, Bangladeş Milletvekili Selima Ahmad, Birleşmiş Milletler Silahsızlanma İşleri önceki Yüksek Temsilcisi Sergio Duarte, ABD Kongre Üyesi Normia Torres, ABD Kaliforniya Senatörü Josh Newman, ABD Kaliforniya Senatörü Susan Rublo, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Uluslararası İnsan Hakları Başkanı Dr. Mary Shuttleworth, Dünya Bilim Birliği Başkanı Dr. Kulljeit Uppaal'ın katılımıyla düzenlenen daha iyi bir dünya için vicdan günü Birleşmiş Milletlerde sanal ortamda kutlandı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Azerbaycan Başkonsolosu Nermine Mustafayeva’ya ziyaret.

5 Nisan 2021 Pazartesi - Okunma : 1544

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva’yı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva’ya 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Azerbaycan’ın her yıl olduğu gibi bu yılda 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Alparslan Türkeşi kaybedeli 24 yıl oldu

4 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 1695

Türk milliyetçi hareketinin önderi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu Alparslan Türkeş'i 4 Nisan 1997 günü kaybetmiştik. Türk siyasi hayatına Milliyetçi Hareket Partisi kazandıran Alparslan Türkeş, 1969 ile 1997 yılları arasında Genel Başkanlığı'nı gerçekleştirdiği partisini 1977 yılında iktidar ortağı yapmış, 39. ve 41. Cumhuriyet Hükümetlerinde Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu. Ebediyete intikalinin 24. yılında Dr. Akkan Suver yaptığı bir açıklamayla; "Türkeş'i albaylığından dolayı herkes asker olarak tanır. Oysa O, seksen yıllık hayatının yirmi iki yılını asker, otuz yedi yılını ise siyasetle geçirmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi O'nun eseridir. Ebediyete intikalinin yirmi dördüncü yılında kendilerini rahmet ve özlemle anarken, geride bırakılan yıl gerçekleşen bir kadirbilirliği de burada zikretmek isterim. Bu önemli devlet adamımıza, iki yıl önce KKTC Devleti bir vefa örneği göstererek, Kıbrıs doğumlu olan Alparslan Türkeş'in doğduğu evi Müze haline getirdi. Müze'nin açılışına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Tuğrul Türkeş, KKTC Başbakanı Ersin Tatar'la birlikte ben de bulundum. İnanıyorum ki gelecek yıllar O'nun değerini daha çok anlayacağız. Ebediyete intikalinin 24. Yılında Alparslan Türkeş'i rahmet ve özlemle anıyorum."

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ziyaret

2 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 1197

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret ettiler. 7-9 Temmuz 2021 günleri yapılacak 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin konu başlıklarının gündeme geldiği ziyarette, katılım ve dijital yayın konuları da görüşüldü.

KKTC Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’a ziyaret.

1 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 1291

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’ı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Seniha Birand Çınar’a 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Murod Saıdzoda’dan Marmara Grubu Vakfı’na ziyaret

31 Mart 2021 Çarşamba - Okunma : 1591

Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Murod Saıdzoda Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ve bu yıl Tacikistan’ın kutlayacağı bağımsızlığının 30. Yıldönümü törenleriyle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunulan toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar da hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver 31 Mart Ermeni Soykırımını telin etti

30 Mart 2021 Salı - Okunma : 1239

31 Mart 1918 Ermeni mezaliminin bir başka örneğidir. Sovyetlerin oluşturduğu bir politika ile Bakü ve çevresindeki Türk nüfusu ortadan kaldırmak için kurulan ve başına Ermeni Stephan Şaumyan’ın getirildiği sözde Bakü Konseyi’nin eliyle 12 bin Azerbaycan evladının şehit edilmesinin acı yıldönümündeyiz. Ermeniler nüfusun ezici çoğunluğunun Türk kökenli insanların oluşturduğu Kafkasya’da demokrasi yoluyla başarıya ulaşamayacaklarını bildikleri için oluşturdukları Sovyet destekli sahte Bakü Konseyi ile 31 Mart ve 4 Nisan 1918 tarihlerinde Azerbaycan Türklerine karşı bir soykırıma kalkışmışlar ve bir etnik kırım gerçekleştirmişlerdi. Türklük âleminin bu acı gününün komünizm döneminde gündeme getirilmesine izin verilmemişti. Komünizm çökmesi ve Haydar Aliyev’in iktidara gelmesiyle, 26 Mart 1998 tarihinde Haydar Aliyev tarafından gün yüzüne çıkartılan bu soykırım gerçekte Ermeni vahşetinin bir başka örneğidir.103 yıl önce gerçekleşen bu soykırım ve etnik temizlik hareketi Ermeni milletinin gerçek yüzünden başka bir şey değildir.

Rusya Federasyonu Başkonsolosu Andrey Buravov’a ziyaret

30 Mart 2021 Salı - Okunma : 1333

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray ile birlikte Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov konsolosluk ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov’a 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Rusya Federasyonu’nun daha önceki Zirvelerde olduğu gibi 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yüksek seviyede katılımın devam etmesini arzu ettiklerini belirtti.