Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Anadolu Kahve Festivali Pendik’te başarıyla gerçekleşti

3 Eylül 2021 Cuma - Okunma : 1028

Pendik Belediyesi tarafından bu yıl ilki tertiplenen Anadolu Kahve Festivali 27-29 Ağustos tarihlerinde, Pendik Sahil Meydanı’nda Kahve sektörü duayenlerinin workshop ve söyleşileri ile gerçekleşti. Akşam konserleri ve 27 firmanın katılımıyla düzenlenen Anadolu Kahve Festivali, halk tarafından büyük bir ilgi gördü. Yerel ve uluslararası basında geniş yer alan festivalin organizasyonunu üstlenen Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Saklı festivalde, kahvenin tanıtımının Anadolu'ya taşınmasını sağlayıp destek veren Pendik Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet Cin ve şahsında Pendik Belediyesi’nin bütün çalışanlarına ve halkına ayrı ayrı teşekkür etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’a ziyaret

2 Eylül 2021 Perşembe - Okunma : 1008

Marmara Grubu Vakfı olarak, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdiği yüksek alakadan dolayı Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'a ve şahsında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na Marmara Grubu Vakfı adına gösterilen yüksek alakaya teşekkür edildi.

Büyükelçi Rashad Mamadova ziyaret

2 Eylül 2021 Perşembe - Okunma : 1044

Azerbaycan’ın yeni Ankara Büyükelçisi Rashad Mammadov'u Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’ten oluşan Heyeti makamında ziyaret ederek, tebriklerini sundu. Büyükelçilikte gerçekleşen ziyarette Marmara Grubu Vakfı hakkında Büyükelçi'ye bilgi sunumunda bulunuldu ve başarı dilekleri sunuldu.

Valeh Aleskerov TİM ve İstanbul Sanayi Odasındaydı.

2 Eylül 2021 Perşembe - Okunma : 1194

Azerbaycan Alat Serbest Ekonomi Bölgesi Başkanı Valeh Aleskerov İstanbul' da Türk İşinsanları'na ALAT Serbest Ekonomik Bölgesi'ni tanıttı. İstanbul Sanayi Odası'nda bir sunum yapan Valeh Aleskerov Azerbaycan Serbest Bölgesi ile geniş bilgi verdi. TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı İsmail Gülle'yi de ziyaret eden Valeh Aleskerov burada da gerçekleştirdiği sunumla Azerbaycan'da Serbest Bölge’de var olan fırsatları ve imkânları anlattı. Valeh Aleskerov 'un ziyaretlerine Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Turan Sarıgülle, Sevil Kulak ve Hasan Yediyıldız eşlik etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümündeyiz

26 Ağustos 2021 Perşembe - Okunma : 1097

Türkiye’nin istiklalinin ve Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Meydan Muharebesi Zaferi’nin 99’uncu yılındayız. Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın yüksek önderliğinde gerçekleşen ve Türk’ün yeniden varoluşunun temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun. Bu vesileyle Büyük Atatürk’ü ve Silah Arkadaşlarını rahmet ve saygıyla anıyoruz.

25. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

17 Ağustos 2021 Cumartesi - Okunma : 10911

25.Avrasya Ekonomi Zirvesi 7,8,9 Haziran 2022 günleri Istanbul'da WOW Otelinde büyük bir başarıyla tamamlandı. 43 ülkenin katılımıyla gerçekleşen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajlarıyla açılan Zirvesi'de sunulan tebliğlere yapılan konuşmalara 25.Avrasya Ekonomi Zirvesi Kitabı'nı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Büyükelçi Erkan Özorala Marmara Grubu Vakfı Tebrik Yemeği Verdi

15 Ağustos 2021 Pazar - Okunma : 1229

Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçiliği görevini başarıyla nihayete erdiren Büyükelçi Erkan Özoral onuruna Marmara Grubu Vakfı bir Yemek verdi. Üstlendiği görevler esnasında gerek bulunduğu ülkelerle, gerekse de Marmara Grubu Vakfı ile olan ilişkilerinde gösterdiği yüksek başarıdan dolayı tertiplenen Teşekkür Yemeği'nde Marmara Grubu Vakfı Büyükelçi Erkan Özoral'a bir Şükran Belgesi sundu. Belgeyi Vakıf adına Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva'nın sunduğu Yemeğe Türkiye Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım da katıldı. Büyükelçi Erkan Özoral, Baku Büyükelçiliği görevinden ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Protokol Genel Müdürlüğü görevine atanmış bulunmaktadır.

Bangladeş Ulusal Yas Günü

13 Ağustos 2021 Cuma - Okunma : 509

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Münir İslam tarafından, şehit edilen Kurucu Cumhurbaşkanı Mucibur Rahman anısına Bangladeş'in Ulusal Yas günü vesilesi ile İstanbul Başkonsolosluk Binasında bir toplantı tertipledi. Toplantıda şehit edilen Bangladeş'in Kurucu Cumhurbaşkanı Mucibur Rahman anıldı. Bangladeş'in tarihi ve iki ülke ilişkilerine dair tarihi sohbetlerin de yapıldığı Yas Günü toplantısına Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Durmuş Çelen katıldı.

Öznur Özdemir vefat etti

13 Ağustos 2021 Cuma - Okunma : 1040

Devlet eski Bakanı ve Marmara Grubu Vakfı Gönüldaşlarından Ali Talip Özdemir’in eşi Öznur Özdemir’i kaybettik. Şakirin Camiinde kılınan cenaze namazına Bin Ali Yıldırım, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şamil Ayrım, Dr. Akkan Suver, Av Serhat Tabanca’nın da aralarında bulunduğu kalabalık bir cemaat katıldı.

Çin’den Dr. Akkan Suver’e 100. Yıl Hediyesi

13 Ağustos 2021 Cuma - Okunma : 1121

Çin Halk Cumhuriyeti, Çin Komünist Partisi’nin yüzüncü Kuruluş Yıldönümü ve Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin diplomatik ilişkilerinin ellinci yılı münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir hatıra armağanı sundu. Çin Komünist Partisi tarafından Dünya Siyasi Partiler Zirvesi’nin hatıra armağanı olan “Kırmızı Yaldızlı Dolmakalem”, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei tarafından Dr. Akkan Suver’e iletildi.