Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


WOW OTELDE 25. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ ÇALIŞMASI

10 Şubat 2022 Perşembe - Okunma : 867

Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde etkinliğin gerçekleşeceği WOW Oteli'nde Zirve ile bir çalışma gerçekleşti. Çalışmada Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Şeyma Kabak ve Hasan Yediyıldız hazır bulunurken WOW Oteli'nden de Genel Koordinatör Ziya Cihan, Genel Müdür Zeynep Peker, Rıdvan Öztekin ve Melis Yalçın çalışmada yer aldı. Çalışmada toplantının fiziki çerçevesi ortaya çıktı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'a Ziyaret

10 Şubat 2022 Perşembe - Okunma : 776

25.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Av. Belgin Tanrıverdi'den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Lazăr Comănescu'ya Ziyaret

9 Şubat 2022 Çarşamba - Okunma : 777

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Lazăr Comănescu'yu makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, ziyarette 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu.

Sezgin Bilgiç Üsküp'te

7 Şubat 2022 Pazartesi - Okunma : 778

Makedonya'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, ziyaretleri sırasında Makedonya önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanımıza geçmiş olsun

5 Şubat 2022 Cumartesi - Okunma : 741

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan'ın Covid 19'dan rahatsız olmaları üzerine şifa ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Salahedden Alkasah'a Ziyaret

3 Şubat 2022 Perşembe - Okunma : 766

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Libya İstanbul Başkonsolosu Salahedden Alkasah'ı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver görüşmede Libya'nın 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımına verilen önemi de gündeme getirdi.

Prof. Dr. Emre Alkin Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

3 Şubat 2022 Perşembe - Okunma : 814

Marmara Grubu Vakfı’nın 36. Dönem III. Oturumu’nun Misafir-Konuşmacısı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin’di. İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleşen toplantıda, Prof. Dr. Emre Alkin, yaşamakta olduğumuz ekonomik duruma ait bir sunumda bulundu.

Lira Sıdıkova Dr. Suver’i Ziyaret Etti

31 Ocak 2022 Pazartesi - Okunma : 784

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sıdıkova Dr. Akkan Suver’i ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu’na Dr. Akkan Suver 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Türkiye ile Kırgızistan arasında sivil düşünce alanında ortaya konabilecek görüş ve düşünceler paylaşıldı.

Hindistan Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

28 Ocak 2022 Cuma - Okunma : 797

Cumhuriyet’in kuruluşunun 73. yılı münasebetiyle Hindistan Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda ve Minati Panda ile Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary ve Kanav Bhartendu’nun düzenlediği etkinliğe mülki erkan, İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şefleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Dr. Akkan Suver Remnin Üniversitesi Avrasya Merkezi’nin Açılışında Konuşma Yaptı

28 Ocak 2022 Cuma - Okunma : 857

Çin’de yer alan Remnin Üniversitesi’nin Avrasya Araştırmaları Merkezi açması münasebetiyle düzenlenen organizasyonda Dr. Akkan Suver, pandemi sonrası dünya düzeninde Kuşak ve Yol Projesi’nin önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Etkinlikle Karadağ Cumhurbaşkanı (2003-2018) Filip Vujanovic, Akademisyen David Sandalow, Siaysetçi Brice Lalonde, Ekonomist John Hearn, Ekonomist Yaroslav Lissavolik and Araştırmacı Surasit Thanadtang da konuşma yaptı.