Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MARMARA VAKFINI TEMSİLEN DR. AKKAN SUVER VE ŞAMİL AYRIM ÖZBEKİSTAN SEÇİMLERİNİ İZLEMEK İÇİN TASKENTE GİTTİ

19 Aralık 2014 Cumartesi - Okunma : 4492

Marmara Grubu Vakfı 21 Aralık 2014 günü yapılacak Özbekistan Parlamento seçimlerine Gözlemci statüsünde katılıyor. Taşkent'te Türkiye Büyükelçisi Namık Güner Erpul tarafından kabul edilen Dr Akkan Suver ve Şamil Ayrım seçimleri Fergana şehrinde izleyecekler.( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Romanya Ankara Büyükelçiliği tarafından Onur Ödülü verildi.

17 Aralık 2014 Çarşamba - Okunma : 4006

Komünizmin çöküşünün 25. Yıldönümü için Ankara’da düzenlenen özel bir günde, Türkiye–Romanya arasındaki kültürel, ekonomik ve vatandaşlıkla ilgili ilişkilerin teşvik edilmesinden ve bu konularla ilgili çift yönlü projelerdeki desteklerinden dolayı Dr. Akkan Suver ve Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’na Romanya Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei tarafından Onur Ödülü verildi. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycanın Büyük Önderi Haydar Aliyevin 11.yıldönümü münasebetiyle İstanbulda ve Baküde düzenlenen törenlerde hazır bulundu.

12 Aralık 2014 Cuma - Okunma : 3484

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan'ın Büyük Önderi Haydar Aliyev'in 11.yıldönümü münasebetiyle İstanbul'da ve Bakü'de düzenlenen törenlerde hazır bulundu. Bakü'de düzenlenen Devlet Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Genel Mali Sekreteri Şamil Ayrım katıldı. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

DR. AKKAN SUVER İPEK YOLU İLHAMLAR VE FIRSATLAR TOPLANTISINDA KONUŞTU

12 Aralık 2014 Cuma - Okunma : 4270

Merkezi Belgrad'a bulunan Uluslararası İlişkiler ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi'nin Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile birlikte tertiplediği; "İpek Yolu; İlham ve Fırsatlar" başlıklı konferans'ta yaptığı konuşmada İpek Yolunda Kültür konusunu anlattı. Sırbistan'dan Vuk Jeremic (Eski Dışişleri Bakanı), Montenegro'dan Dışişleri ve Başbakan Yardımcısı Igor Luksic ile Makedona'dan Ulaştırma Bakanı Mile Janakieski'nin katıldığı toplantıda Çin Halk Cumhuriyeti'nde Li Wei temsil etti.(Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

DR. AKKAN SUVER TÜRK KONSEYİNİ ZİYARET ETTİ

10 Aralık 2014 Perşembe - Okunma : 4287

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türk Konseyi Başkanı Büyükelçi Ramil Hasanov'u makamında ziyaret ederek, Türk Konseyi ile Marmara Grubu Vakfı'nın ortaklaşa yapabilecekleri etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Türk Konseyi'nin bölge ülkelerinde sahip olduğu yüksek öneme vurgu yapan Dr. Akkan Suver Büyükelçi Ramil Hasanov'a Marmara Grubu Vakfı'na çalışmalarında yer verilmesini de önerdi. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

ULUSLARARASI DÜNYA, AŞIRICILIK VE ŞİDDETE KARŞI KONFERANSI

09 Aralık 2014 Salı - Okunma : 3870

İran Dışişleri Bakanlığı’nın 9-10 Aralık 2014 tarihlerinde Tahran’da düzenlediği 1. "Uluslararası Dünya, Aşırıcılık ve Şiddete Karşı Konferansı” (WAVE Conference) 40 ülkeden gelen üst düzey katılımcılarla gerçekleştirildi.(Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

ROMANYA MİLLİ GÜNÜ KUTLANDI

04 Aralık 2014 Perşembe - Okunma : 4230

Romanya'nın Milli Günü İstanbul'da Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu Mme. Adriana Ciamba tarafından tertiplenen bir merasimle kutlandı. Milli Günde İstanbul'da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra iş dünyasının önemli şahsiyetleri de hazır bulundular. Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu Mme. Adriana Ciamba'ya Müjgan ve Dr. Akkan Suver'le Cenk Saltık Marmara Grubu Vakfı'nın tebriklerini sundu.

KAZAKİSTAN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANDI

04 Aralık 2014 Perşembe - Okunma : 4950

Kazakistan Devleti İstanbul Başkonsolosu Yerkebulan Sapiyev düzenlediği bir Resepsiyonla Kazakistan'ın Bağımsızlığını kutladı. Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Zhanseit Tuimebayev'in de katıldığı resepsiyon da İstanbul Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ta hazır bulundu. Müjgan ve Dr. Akkan Suver ile Cenk Saltık'ın Marmara Grubu Vakfı'nı temsil ettiği gecede, iş dünyasının önemli şahsiyetlerinin yanı sıra, İstanbul'da bulunan sivil ve asker Kazak aileleri de biraraya geldiler.

TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK Marmara Grubu Vakfını kabul etti

03 Aralık 2014 Çarşamba - Okunma : 4586

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret ederek, Marmara Grubu Vakfı'nın gelecek yıl gerçekleştireceği 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'yle ilgili bilgi sunarak, kendilerini Şeref Konuğu olarak 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

Gürcistanın İstanbul Başkonsolosu Iraklı Asashvili, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti.

01 Aralık 2014 Pazartesi - Okunma : 3989

Gürcistan'ın İstanbul Başkonsolosu Iraklı Asashvili, Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Gürcistan Başkonsolosu'na 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi ve Marmara Grubu Vakfı'nın uluslar arası alanda ortaya koyduğu çalışmaları anlattı.