Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Cavit Çağlarla bir araya geldi

5 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 529

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Çengel, Turan Sarıgülle Eski Başbakan Yardımcıları'ndan Cavit Çağlar ile bir Yeni Yıl yemeğinde biraraya geldiler... Yeni Yıl yemeğinde Avcılar Belediye Başkanı Av.Turan Hançerli ile Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da hazır bulundu.

Hindistan Başkonsolosuna ziyaret

5 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 399

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Yvonne Vingas ve Niko Kalamaris ile birlikte 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu. Yvonne Vingas ve Niko Kalamaris de bir süre önce vefat eden fotoğraf sanatçısı Nikolaos Manginas hatırasına yapılan uluslararası fotoğraf yarışmasını Hindistanlı bir fotoğrafçının kazanması münasebetiyle yapılacak Ödül Töreni hakkında bilgi verip, Hindistan Başkonsolosu Sudhi Choudhary'i törene davet ettiler.

Papa Benoit XVI ebediyete intikal etti

1 Ocak 2023 Pazar - Okunma : 519

Papa Benoit XVI ( 2005-2013) 95 yaşında ebediyete intikal etti. Bir barış ve diyalog insani olarak tanınan ve temayüz eden Papa Benoit XVI, Vatikan'da Marmara Grubu Vakfı’nı iki ayrı tarihte kabul etmiş bir Dini Liderdi. İlk ziyarette Dr.Akkan Suver ve Prof. Dr İlter Turan, Cafer Okray ve Leyla Tavşanoğlu'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ikinci ziyarette Dr.Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve (E) Orgeneal Necdet Timur'la Vatikan'da kabul görmüştü. Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaretinde ise Müjgan ve Dr Akkan Suver'i Notre Dame Kilisesinde kabul eden Papa Benoit XVI, sivil toplum çalışmalarına verdiği yüksek destekle tanınıyordu. Papa Benoit XVI, diyalog ve barış çalışmalarından dolayı Dr.Akkan Suver'e 16 Şubat 2007 günü Papa Benedictus Madalyası vermişti. Marmara Grubu Vakfı olarak Papa XVI Benoit'in aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle katolik dünyasına taziyelerimizi sunuyoruz.

Hoşgeldin 2023!

31 Aralık 2022 Cumartesi - Okunma : 563

Yeni bir yıl idrak etmenin arefesindeyiz. Sıkıntılı geçen bir yılı geride bırakmakta olduğumuz bugünlerde Marmara Grubu Vakfı olarak; İnsanlık aleminin yaşamakta olduğu sıkıntılardan kurtulmasını diliyor, 2023 yılının bir barış ve huzur yılı olmasını temenni ediyoruz.

Kubanıçbek Ömüraliyeve Ziyaret

29 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 362

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı, yeni görevinden ötürü Büyükelçiyi tebrik etti ve 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi arz ederek Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'e 26.Ekonomi Zirvesi'nin resmi davet mektubunu sundu.

Avcılar Belediyesine ziyaret

26 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 344

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Yüksel Çengel, Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı'dan oluşan Heyeti, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'ye 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr.Akkan Suver ve arkadaşları ; çevre, iklim değişikliği ve su konusunu 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi 'nde gündeme getirileceğini belirttiler.

Beylikdüzü Belediye Başkanına ziyaret

26 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 371

Marmara Grubu Vakfının Dr.Akkan Suver, Yüksel Çengel, Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı'dan oluşan Heyeti Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık'a bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Belediye Başkanı Murat Çalık'a çevre ve iklim değişikliğine verdikleri önemi gündeme getirdiler

Süryani Katolik Kilisesinde Doğuş Bayramı ve Noel kutlandı

25 Aralık 2022 Pazar - Okunma : 342

Süryani Katolik Kilisesinde Doğuş Bayramı ve Noel kutlandı. Süryani Monsenyörü Orhan Çanlı tarafından tertiplenen Törende; Süryani cemaati mensuplarıyla Belediye Başkanları, Dini Önderler hazır bulundular. Dr.Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Serhat Tabanca da Marmara Grubu Vakfı adına Süryani Monsenyörü Orhan Çanlı’yı ve Ortodoks Süryanilerin Bayramlarını tebrik ettiler Dr.Akkan Suver Hristiyanların Noel Bayramı'nı kutladı. Dr Akkan Suver :"Hristiyan yurttaşlarımızın İdrak ettikleri Noel Bayramını kutluyorum. Noel Bayramının sevgiye barışa, huzura ve saygıya açılan bir kapı olmasını diliyor, bu vesileyle Hristiyan yurttaşlarımızın yeni yıllarını da tebrik ediyorum"

Süryani Ortodoks Patrikhanesi Noel Bayramını kutladı

25 Aralık 2022 Pazar - Okunma : 359

İstanbul Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin Doğuş Bayramı ve Noel münasebetiyle bir resmi kabul düzenledi. Törende Süryani vatandaşlarıyla birlikte Belediye Başkanları ve sivil toplum liderleriyle siyasi parti temsilcileri hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı adına Törene katılan Dr Akkan Suver ile Serhat Tabanca ve Sezgin Bilgiç tebrik sonrası Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile sohbet ettiler. Dr.Akkan Suver Hristiyanların Noel Bayramı'nı kutladı. Dr Akkan Suver:"Hristiyan yurttaşlarımızın idrak ettikleri Noel Bayramını kutluyorum. Noel Bayramının sevgiye barışa, huzura ve saygıya açılan bir kapı olmasını diliyor, bu vesileyle Hristiyan yurttaşlarımızın yeni yıllarını da tebrik ediyorum"

Marmara Grubu Vakfı Bamir Topiyi ziyaret etti

23 Aralık 2022 Cuma - Okunma : 343

Marmara Grubu Vakfı Arnavutluk ziyaretleri çerçevesinde Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi'yi (2007-2012) ziyaret etti. Ziyarette Arnavutluk Milletvekili Kreshnik Collaku ile Arnavutluk Başbakan Yardımcılarından Senida Mesi de (2017 - 2019) hazır bulundu. Ziyarette Dr.Akkan Suver, Serhat Tabanca ve Mustafa Ergin Bamir Topi'yi 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.