Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Mehmet Keçeciler Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

5 Haziran 2023 Pazartesi - Okunma : 403

Devletin eski Bakanları’ndan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Murat Keçeciler’in babası Mehmet Keçeciler, Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyaretinde bulundu. Eski hatıraların gündeme geldiği ziyarette Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Av. Murat Keçeciler, Prof. Dr. Uğur Özgöker, Murat Gürbüz ve Mahmut Saklı hazır bulundu.

Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

5 Haziran 2023 Pazartesi - Okunma : 422

28.Dönem İstanbul’dan Adalet ve Kalkınma Partisi’nden seçilen, Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım, Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı tarafından tebrik edilen Şamil Ayrım’ın ziyaretinde Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Yüksel Çengel, Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Mahmut Saklı hazır bulundular.

Selahattin Çetiner'i kaybettik

4 Haziran 2023 Pazar - Okunma : 354

Emekli Korgeneral ve önceki İçişleri Bakanlarından ve de Marmara Grubu Vakfı'nın gönüllülerinden Selahattin Çetiner'i. kaybettik. Selahattin Çetiner, 2000'li yıllarda tertiplenen çalıştaylarda, etkinliklerde yer almıştı. Marmara Grubu Vakfı'nın Kültürlerarası Diyalog toplantılarının da müdavimlerinden olan Selahattin Çetiner'e Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu gerçekleşti

1 Haziran 2023 Perşembe - Okunma : 553

Dr. Akkan Suver yeniden genel başkan Marmara Grubu Vakfı'nın olağan genel kurulu İstanbul Yıldız Parkı'nda bulunan Pembe Sera'da yapıldı. Geniş bir katılımla gerçekleşen Genel Kurulu Prof. Dr. Uğur Özgöker, Ahmet Doğan Arıkan, Yalçın Sönmez, Dr. Hüseyin Avcı, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz'dan oluşan Başkanlık Divanı yönetti. Dr.Akkan Suver'in faaliyet raporunu okumasının ardından, Köksal Bilgiç denetim raporunu okudu. Daha sonra Bülent Soylan ile Muhammed Akyol bütçe ve bilançoyu sundular. Daha sonra seçimlere geçildi. Seçimler sonrası Dr.Akkan Suver Cafer Okray, Sezgin Bilgiç, Lale Aytanç Nalbant, Serhat Tabanca, Ümran Köksüz, Mustafa Ergin ve Mahmut Saklı İcra Konseyi'ni oluşturdu. İcra Konseyi yedek kadrosuna Rahmi Dilek, Belgin Tanrıverdi, Nimet Ulubay,Av. Murat Keçeciler, Prof. Dr. Özgür Çengel, Prof. Dr. Figen Yıldırım, Ferit Sağ, Hasan Yediyıldız ve Erol Altaş seçildi. Denetim kurulu asil kadrosunu Gökhan Humbaracı, Alaaddin Koçak, Göksel Bilgiç oluşturdu. Denetim kurulu yedek kadrosuna Aysel Yürür, Mustafa Pakoğlu, Gülçin Güngören seçildi. Genel Kurul sonrası Dr.Akkan Suver gösterilen itimata teşekkür etti.

Galatasaray Şampiyon Oldu

31 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 376

Türkiye Futbol ligini Galatasaray şampiyon olarak tamamladı. Galatasaray'ın şampiyonluğu üzerine bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Galatasaray camiasını kutladı. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir: "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında Galatasaray şampiyon olarak tarihe geçmiş bulunmaktadır. Bu büyük onur ve başarıyı milletimizle paylaşmanın gururu içindeyim. Tebrikler Galatasaray.”

Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı

28 Mayıs 2023 Pazar - Okunma : 455

28 Mayıs günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan kazanarak Türkiye'nin 13.Cumhurbaşkanı oldu. Recep Tayyip Erdoğan 3 Haziran günü saat 15.00'de TBMM'de yemin ederek görevine başladı. Yemin töreni öncesinde Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı Mazbatası sunuldu. Cumhurbaşkanımızı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle tebrik ediyoruz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin milletimize esenlikler getirmesi dileğiyle başarı dileklerimizi sunuyoruz.

TBMM’de 3 Marmara Gruplu

27 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 421

14 Mayıs 2023 seçimlerinde Marmara Grubu Vakfı’nın üç üyesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne seçildi. İstanbul’da Ak Parti’den Şamil Ayrım, Ankara’da Ak Parti'den Yıldırım Tuğrul Türkeş ve Adana’dan İyi Parti'den Bilal Bilici seçilerek Milletvekili oldular. Üç arkadaşımızı tebrik ediyor, milletimize hayırlı hizmetler yapacaklarına olan inancımızla başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Kuşak ve Yol Çalıştayı

26 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 469

Çin Medya Grubu Asya ve Afrika Dilleri Yayın Merkezi tarafından düzenlenen “Kuşak ve Yol 10 Yaşında” çalıştayı İstanbul’da Taxim Hill Otel’de yapıldı. Dr. Akkan Suver’in de konuşmacı olarak yer aldığı çalıştayda Çin Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, Çin Medya Grubu Asya ve Afrika Dilleri Yayın Merkezi Genel Müdürü An Xiaoyu, NTV Genel Direktörü Cengizhan Kocahan, Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Recep Erçin söz aldılar. Doç. Dr. Pelin Sönmez’in değerlendirme konuşması ile nihayete eren çalıştaya, T.C. Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer’de katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

17 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 530

“Ya istiklal ya ölüm!” düşüncesiyle yürütülen Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ı kutlamanın gururu içindeyiz. Atatürk, bağımsızlık ve aydınlanma meşalesini yaktığı bugünü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. Millî mücadelenin 104. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî mücadele kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Millî değerlerin ışığında Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyeti’ni sonsuza dek koruma görevi emanet edilen Türk gençliğinin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlu olsun!

İlber Ortaylı Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

12 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 591

Ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Marmara Grubu Vakfı’nda yemekli bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen yemekte Prof. Dr. İlber Ortaylı dünden bugüne Cumhuriyetimiz hakkında değerlendirmelerde bulundu.