Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bakünün 100. Kurtuluş Yıldönümü

15 Eylül 2018 Cumartesi - Okunma : 2384

Bakü’nün düşman işgalinden Nuri Paşa tarafından kurtuluşun 100. yılı törenleri Bakü’de yapıldı. Türkiye'nin de Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında bir heyetle katıldığı törenlere İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da iştirak etti.

KKTC Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfındaydı

13 Eylül 2018 Perşembe - Okunma : 2274

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer beraberinde başkonsolosluk yardımcısı Cahit Kayıarslan ile beraber Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Nezaket ziyareti sırasında Dr. Akkan Suver KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer'e Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin çalışmalarımıza gösterdiği ilgiye minnettar olduğunu belirtti. Özellikle zirvelere Cumhurbaşkanı düzeyinde katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Marmara Grubu Vakfı'na gösterdiği alakaya da teşekkür etti.

Dr. Suver Romanya Başkonsolosu Adriana Ciambayı Ziyaret Etti

13 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 2954

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu Mme. Adriana Ciamba'yı Dr. Akkan Suver makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Romanya'nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Dr. Suver gelecek yıl yapılacak zirveye de Romanya'dan hükümet çapında katılım beklediklerini belirtti.

Özbekistan Başkonsolosu Marmara Vakfındaydı

12 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 3804

İstanbul Özbekistan Başkonsolosu Sn. Shukhrat Aminov Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Ali Rıza Arslan da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver görüşmede, gelecek yıl gerçekleşecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu ve Özbekistan'ın katılımına verdikleri önemi belirtti.

Bangladeş Başkonsolosuna Ziyaret

11 Eylül 2018 Salı - Okunma : 2044

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi kapsamında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan'ı Dr. Akkan Suver ve Durmuş Çelen Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Dr. Akkan Suver gelecek yıl gerçekleşecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulunurken Bangladeş'in katılımına verdikleri önemi de vurguladı.

Patrik Bartholomeosu Ziyaret

11 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1775

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Yüksel Önel ve Serhat Tabanca'dan oluşan bir heyetle 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ekümenik Patrik Bartholomeos'u makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Grubu Vakfından Karadağa ziyaret

10 Eylül 2018 Salı - Okunma : 2225

Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Serhat Tabanca, İbrahim Aksoy ve Bahadır Aksoy'dan oluşan heyeti Karadağ'ı ziyaret etti. Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Dukanovic tarafından kabul edilen Marmara Grubu Vakfı heyeti Cumhurbaşkanı Dukanovic'i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic 'i de makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı heyeti, Sağlık Bakanı Kenan Hrapovic tarafından da kabul edildi. Karadağ'da bulundukları süre zarfında Türkiye ve Azerbaycan büyükelçiliğini de ziyaret eden heyeti Karadağ Dışişleri Bakanlığı ağırladı.

Malta Başkonsolosuna Ziyaret

7 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 2671

Marmara Grubu Vakfı genel başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Malta İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina'yı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı mütevelli heyet üyesi Umut Ökten de hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelovu Makamında Ziyaret Etti

5 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 2266

6-7 Şubat 2019 günleri gerçekleştirilecek 22 Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Dr. Akkan Suver, Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov'u makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Bulgaristan'ın yüksek düzeyde bir şahsiyetle temsil edilmesinin önemini vurguladı.

Marmara Grubu Vakfı Makedonya Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etti

5 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 2560

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım, Müjgan Suver, Gül Ayrım, Av. Serhat Tabanca’dan oluşan heyeti, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından kabul edildi. Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz’ın da hazır bulunduğu kabulde Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’u 6-7 Şubat 2019 günleri İstanbul’da gerçekleşecek olan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne şeref konuğu olarak davet etti.