Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Santa Maria Kilisesine yapılan saldırıyı kınıyoruz

28 Ocak 2024 Pazar - Okunma : 554

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver: İstanbul'da Santa Maria İtalyan Kilisesi'ne yapılan saldırıyı kınadı. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir : "-İstanbul' da Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde Ayin sırasında yapılan saldırıyı, sivil toplum kimliğimizle şiddetle kınıyoruz. Bu kötülük yalnız Hristiyan cemaatine değil insanlığa karşı girişilmiş bir saldırı, bir cinayettir. Öldürülen Latin Katolik vatandaşımızın ailesine baş sağlığı diliyoruz. İnanıyoruz ki, bu insanlık dışı olayın failleri en kısa zamanda yakalanacak ve adalete teslim edilecektir." Akşam saatlerinde:Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Santa Maria Kilisesine saldırıyı gerçekleştiren iki katil zanlısının yakalandığını kamu oyuna açıkladı.

Marmara Vakfı Abdullah Gül’ü ziyaret etti.

25 Ocak 2024 Çarşamba - Okunma : 710

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ile Mütevelli Heyet Üyesi Av. Belgin Tanrıverdi 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'e 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Çin Başkonsolosu Ortak Güvenlik ve Evrensel İşbirliği konulu konferans verdi

24 Ocak 2024 Çarşamba - Okunma : 655

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong Çin diplomasisi ve ortak güvenlik konulu bir konferans verdi. Marmara Grubu Vakfı tarafından tertiplenen konferans büyük bir ilgiyle izlendi. Konferansta Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ve Marmara Grubu Vakfı Duayeni (E) Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu ayrı ayrı söz alarak evrensel istikrar ve ortak güvenlik konusunda görüşlerini açıkladılar. Toplantı karşılıklı hediye sunumuyla sona erdi.

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan Bayındırlık ve Kamu Hizmetleri Bakanını ziyaret etti

19 Ocak 2024 Cuma - Okunma : 795

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç başkanlığında Mütevelli Heyet Üyelerinden Hasan Yediyıldız ve Göksel Bilgiç'ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Özbekistan Bayındırlık ve Kamusal Hizmetler Bakanı Shirzod Hidoyatov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi veren Heyet; Bakan Hidoyatov'u 27. Avrasya Ekonomi Zirvesine davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Heyeti Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekarı ziyaret ett

19 Ocak 2024 Cuma - Okunma : 825

Özbekistan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyeleri Göksel Bilgiç ile Hasan Yediyıldız, Taşkent Büyükelçimiz Olgan Bekar'a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Büyükelçi Olgan Bekar'a, Marmara Grubu Vakfı Heyeti 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

20 Ocak Yanvar Şehitleri TADİV'de anıldı.

18 Ocak 2024 Perşembe - Okunma : 915

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Dr. Reşat Memmedov ile TADİV Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aygün Attar'ın öncülüğünde Ankara'da TADİV Merkezi'nin Şuşa Salonu'nda 20 (Yanvar) Ocak Şehitleri anıldı. TADİV Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aygün Attar'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ile Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Dr. Reşad Memmedov ayrı ayrı söz alarak 20 Ocak (Yanvar) olayları üzerine görüşlerini açıkladılar. Toplantıda Ankara'da bulunan üniversite rektörleri, öğretim üyeleri, Azerbaycan'lı Askeri öğrenciler ile Marmara Gurubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı da hazır bulundu.

KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel'e ziyaret

15 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 874

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel'i Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Ümran Köksüz ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve Ümran Köksüz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği önemi gündeme getirdiler.

Çin Başkonsolosu Wei Xiao Dong'a ziyaret

15 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 808

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcıları Cafer Okray ve Ümran Köksüz ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiao Dong'u makamında ziyaret ederek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumda bulundu. Çin Başkonsolosu Wei Xiao Dong Marmara Grubu Vakfı Heyetini çalışma arkadaşlarıyla birlikte kabul etti.

Askerlerimizin şehadeti Türkiyeyi yasa boğdu

13 Ocak 2024 Cumartesi - Okunma : 605

9 askerimizin, teröristler tarafından şehit edilmesi ülkemizi yasa boğdu. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver uluslararası sivil toplum kuruluşlarına bir mektup göndererek, yaşadığımız bu olayların gerçek nedeni terörizmdir, dedi. Dr. Suver'in mektubu aynen şöyledir: "9 Türk askerqinin şehit edilmesi Türk milletine olduğu kadar, insanlığa karşı bir saldırıdır. Sınırlarımız çevresine sızan teröristlerin Türkiye Cumhuriyeti'ne, Türk milletine karşı giriştiği hainane saldırı gerçekte insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Türkiye'ye ve Türklüğe karşı girişilen bu hainane teşebbüsler yerinde yok edilecektir. Sivil toplum kimliğimizle dünyaya bildirmek isteriz ki, teröristlerin bu eylemlerini Türk milleti topyekun yok edecek güçte ve şuurdadır. İnsanlık bilmelidir ki, PKK ve benzeri bölücü örgütlerin saldırısını Türkiye ve Türk milleti asla unutmayacaktır. İnsanlığa düşen de böyle terörist saldırılar karşısında suskun kalmamaktır.."

DENKTAŞ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ'NDE BEYLİKDÜZÜ'NDE ANILDI

13 Ocak 2024 Cumartesi - Okunma : 660

Beylikdüzü Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı ölüm yıl dönümünde andı. Beylikdüzü’nde Yaşam Vadisi’nde yer alan Rauf Denktaş Anıtı’nda gerçekleşen törende konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çelik, “Rauf Denktaş, Kıbrıs halkının kahramanıdır. Türkiye’de, anavatanda belki de en farklı duyguyu yaşayan, en farklı sorumluluğu taşıyan biz dostlarınız olarak, Denktaş’ın aziz hatırasını içimizde hissetmekteyiz” diye konuştu.Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin öncü isimlerinden biri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ölümünün 12’inci yıl dönümünde Beylikdüzü’nde anıldı. Beylikdüzü Belediyesi tarafından Yaşam Vadisi’nde yer alan Rauf Denktaş Anıtı’nda düzenlenen anma programı, çelenk sunma töreni ile başladı. Programa; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel, Kıbrıs Platformu Başkanı Hasan Taş,Türkiye Muharip Gaziler Derneği Avcılar Şube Başkanı Nurettin Ağaoğlu, Kıbrıs Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı Yüksek İstişare Konseyi Üyesi Yüksel Çengel ve Kıbrıs gazileri katıldı. Toplantıda söz alan her konuşmacı dün şehit düşen 9 askerimizi de ayrı ayrı anarak,terörü lanetlediler, milletimize baş sağlığı dilediler.