Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Jiang Zemine Açılan Taziye Defteri

2 Aralık 2022 Cuma - Okunma : 506

Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jiang Zemin (1893 - 2003) ebediyete intikali münasebetiyle Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunda açılan Taziye Defteri'ni Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver sivil toplum kimliğiyle imzaladı. Dr. Akkan Suver deftere: "Çin Halk Cumhuriyeti'nde 3 temsil felsefesinin sahibi olan Cumhurbaşkanı, Jiang Zemin'in aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz" diye yazdı.

Cemal Bayazıta Ziyaret

1 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 478

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Hayet Üyesi Oğuzhan Ceylan ile birlikte İstanbul Moda Akademisi Direktörü Cemal Bayazıt'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cemal Bayazıt'a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulunuldu.

İstanbul Rum Patrikhanesinin Kuruluş Yıl dönümü kutlandı.

30 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 506

İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi'nin Havari Aziz Andrea tarafından kuruluşunun Yıldönümü münasebetiyle Ekümenik Patrik Bartholomeos bir Resepsiyon verdi. Resepsiyon Soprano Esra Özbir'in piyanist Baruş Büyükyıldırım eşliğinde verdiği konserle başladı. Daha sonra Ekümenik Patrik Bartholomeos, Patrikhane'nin tarihçesi ve Aziz Andre hakkında bilgi veren barış içerikli Rumca, Türkçe ve İngilizce bir konuşma yaptı. Resepsiyonda İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek'le beraber, Yabancı Misyon Şefleri, Ruhani Liderler, Sivil Toplum Önderleri ile Rum vatandaşlarımız hazır bulundular. Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Mahmut Saklı da Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı 'nı temsil ettiler.

Romanya Ulusal Günü kutlandı

29 Kasım 2022 Salı - Okunma : 481

Romanya Ulusal Günü münasebetiyle Romanya İstanbul Başkonsolosu Lucian- Petrişor Crîngaşu Grand Hyatt’ta resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul 'da bulunan Mülki erkan ve diplomatik misyon şefleriyle iş dünyasının önde gelen şahsiyetleri hazır bulundu. Kabulde; Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı da sivil toplum camiasını temsil etti

Mustafa Gültepeye Ziyaret

29 Kasım 2022 Salı - Okunma : 523

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ile Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyeleri (E) Milletvekili Yüksel Çengel, Turan Sarıgülle, Nuri Artok, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı, Türkiye İhracatçılar Meclisi - TİM Başkanı Mustafa Gültepe'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Heyet; Mustafa Gültepe'yi seçildiği TİM Başkanlığı dolaysıyla tebrik ederek başarı dileklerini sundu. Gelecek yıl gerçekleşecek olan 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda da bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti TİM Başkanı Mustafa Gültepe'ye 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin resmi davet mektubunu da arz etti.

Kral Günü kutlandı

28 Kasım 2022 Pazartesi - Okunma : 457

Belçika Kral Günü münasebetiyle Belçika İstanbul Başkonsolosu Tim Wan Anderlecht ve Eşi Başkonsolosluk Binasında bir Resmi Kabul verdiler. Resmi Kabulde İstanbul 'da bulunan Mülki erkan ve diplomatik misyon şefleriyle iş dünyasının önde gelen şahsiyetleri hazır bulundu. Kabulde; Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı da sivil toplum camiasını temsil etti

EAE Elektriki Ziyaret

28 Kasım 2022 Pazartesi - Okunma : 493

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ile Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı EAE Elektrik A.Ş.'ye bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette Heyet; Yusuf Hikmet Kaya ve Elif Kaya Ok'a gelecek yıl gerçekleşecek olan 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver in Halazadesi Fahrünnisa Ünlüyü kaybettik.

27 Kasım 2022 Pazar - Okunma : 476

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in Halazadesi Emekli Öğretmen Fahrünnisa Ünlü 97 yaşında vefat etti. Merhume; Yeşilköy Mecidiye Camii’nde, akrabalarının, dostlarının ve talebelerinin katılımıyla kılınan öğle namazı sonrası Silivrikapı'da bulunan Aile Kabristanı’na defnedildi.

Metropolit Polykarpos Marmara Grubu Vakfını kabul etti.

25 Kasım 2022 Cuma - Okunma : 498

İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi'nin Venedik Metropoliti Polykarpos Marmara Grubu Vakfı'nın Dr.Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray ve Şen Okray'dan oluşan Heyeti'ni kabul etti ve kendileri onuruna bir yemek verdi.

Dr. Akkan Suver Venedik te konuştu

25 Kasım 2022 Cuma - Okunma : 625

Venedik'te düzenlenen "The World Protection Forum' un" toplantısında Dr. Akkan Suver bir konuşma yaparak iklim ve çevre konusunu gündeme getirdi. Dr Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray, Şen Okray, Sezgin Bilgiç, Işıl Bilgiç, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli ve Deniz Hançerli'den oluşan Heyeti katılımcılara 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni hakkında da bilgi sunumunda bulundu.