Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2022 Cuma - Okunma : 757

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün 6.yıldönümü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver bir açıklama yaptı. Açıklamasında Dr.Akkan Suver," 15 Temmuz 2016 günü kalkışılan darbe girişimine Türk Milletinin kahramanca karşı koymasının yıldönümündeyiz. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Onların demokrasimizin yaşaması için ortaya koydukları yüksek kahramanlıklarına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. "dedi

Shinzo Abe için Açılan Taziye Defterini Sezgin Bilgiç imzaladı

14 Temmuz 2022 Perşembe - Okunma : 601

Japonya Eski Başbakanı Shinzo Abe'nin bir suikast sonucu öldürülmesi üzerine İstanbul Japonya Başkonsolosluğunda açılan Taziye Defteri'ni Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç imzaladı. Taziye defterine Sezgin Bilgiç Marmara Grubu Vakfı adına şunları yazdı:

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli Birleşmiş Milletlerde konuştu.

13 Temmuz 2022 Çarşamba - Okunma : 662

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli Birleşmiş Milletler'de "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Zirvesi" konusunda konuştu.

Kurban Bayramı Kutlu Olsun

8 Temmuz 2022 Cuma - Okunma : 673

Müslüman Dünyası Kurban Bayramı' nı yeniden yaşamanın sevinci içinde. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver: Kurban Bayramı münasebetiyle bir Bayram Tebriği yayınladı:" - İdrak etmek üzere bulunduğumuz Kurban Bayramının, Türk Milletine, Türklük Coğrafyasına ve Müslüman Alemine barış, saadet ve iyilikler getirmesini temenni ediyorum. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Kurban Bayramı'nı insanlık alemine esenlikler getirmesini diliyorum. Nice Bayramları sağlık, mutluluk içinde kutlamak dileğiyle"

Zorlu Töre Marmara Grubu Vakfı’nı kabül etti

7 Temmuz 2022 Perşembe - Okunma : 582

Türkiye' de resmi bir ziyarette bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Zorlu Töre, Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni kabul etti. Sezgin Bilgiç ve Av. Serhat Tabanca 'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre' ye, Marmara Grubu Vakfı' nın ve Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve gelecek yıl gerçekleşecek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi' ne davet etti.

Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğunun başarılı Resepsiyonu

30 Haziran 2022 Perşembe - Okunma : 609

Çek Cumhuriyeti Başkonsolosu Jiří Čistecký, Çek Cumhuriyeti'nin kuruluş yıldönümünün münasebetiyle Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlemiş olan "Light of Understanding−Anlayış Işığı" Konseri ve Resepsiyonu düzenledi . Resepsiyonda müzisyen Peter Györi, farklı kültürlerden yüzlerce sanatçının bir araya gelmesiyle oluşan eşsiz sanat eserlerini mükemmel bir performansla sundu. Marmara Grubu Vakfı adına Konsere ve Resepsiyona Laura Maulenova katıldığı Resepsiyon büyük beğeni topladı.

Haliç Üniversitesi Hi Center Kuluçka Merkezi açılışı yapıldı.

30 Haziran 2022 Perşembe - Okunma : 621

Haliç Üniversitesi öğrencilerinin akademisyenlerinin, mezunlarının ve dış paydaşların fikirlerini hayata geçirmek, sürdürülebilirlik sağlamak ve uluslararası boyut kazandırmak misyonuyla yola çıkan ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı'nın mentorluğunda oluşan "Hi Center Haliç Kuluçka Merkezi" nin açılışı yapıldı. Kuluçka Merkezi'nin Açılışında Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Cafer Okray da hazır bulundu. Haliç Üniversitesi Kuluçka Merkezinin mentör firması Haliç Üniversitesi Hi Center Kuluçka Merkezi açılışı yapıldı. Haliç Üniversitesi Kuluçka Merkezinin mentör firması Birising Yazılım ve Danışmanlık firmasının kurucusu Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı yaptığı konuşma sonrası Rektör Prof. Dr. Zafer Utlu'dan Kuluçka Merkezi giriş kartını alırken, Haliç Üniversitesi Kuluçka Merkezi Müdürü Hatice Tuğsavul'dan ise verdiği desteklerden dolayı plaket aldı.

Wolfgang Sobotka İstanbul daydı

28 Haziran 2022 Salı - Okunma : 599

Türkiye' yi resmen ziyaret eden Avusturya Millî Meclis Başkanı Wolfgang Sobotka onuruna Avusturya 'nın İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger bir resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul'da bulunan diplomatik misyon mensupları ile önde gelen işinsanları hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı adına Resepsiyona katılan Müjgan Suver ve Dr Akkan Suver, Wolfgang Sobotka' yı gelecek yıl gerçekleşecek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi 'ni tanıttılar ve davet ettiler. Resepsiyonda Avusturya Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer ile İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger de hazır bulundular.

Abdülkadir Erişin Eşi Vefat Etti

27 Haziran 2022 Pazartesi - Okunma : 641

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Abdülkadir Erişin Eşi Müşerref Eriş'i kaybetmiş bulunmaktayız. Merhumenin naaşı 28 Haziran 2022 Salı Günü Fatih Camii'nde ikindi namazı sonrası Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilecektir. Marmara Grubu Vakfı olarak Değerli Arkadaşımızın büyük acısını paylaşıyor, merhumeye Cenab-ı Hakk'tan rahmet Diliyoruz.

Kahve Festivali

26 Haziran 2022 Pazar - Okunma : 593

Pendik Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi tertiplenen Anadolu Kahve Festivali 24-25-26 Haziran tarihlerinde, Pendik Sahil Meydanı’nda Kahve sektörü duayenlerinin workshop ve söyleşileri ile gerçekleşti. Akşam konserleri ve 32 firmanın katılımıyla düzenlenen Anadolu Kahve Festivali, halk tarafından büyük bir ilgi gördü. Yerel ve uluslararası basında geniş yer alan festivalin organizasyonunu üstlenen Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Saklı festivalde, kahvenin tanıtımının Anadolu'ya taşınmasını sağlayıp destek veren Pendik Belediyesi Başkanı Ahmet Cin ve şahsında Pendik Belediyesi’nin bütün çalışanlarına ve halkına ayrı ayrı teşekkür etti.