Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Büyükelçi Primož Šeligoya Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1673

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri kapsamında Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi Primož Šeligo’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, gelecek yıl yapılacak Zirve'de Slovenya'nın temsiline büyük önem verdiklerini vurguladı.

Cui Wei, Marmara Vakfı'nın konuşmacı misafiriydi

8 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1318

Marmara Grubu Vakfı'nın 2019-2020 34.Dönem - III. Oturumu 8 Ekim 2019 günü Mercure İstanbul The Plaza Bosphorus Oteli'nde Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei’in Misafir-Konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım, İstanbul Rum Patriği Bartholomeos, akademisyenler ve iş adamlarının yanı sıra gazetecilerin de katıldığı Yemekli toplantıda Başkonsolos Cui Wei, Çin ve Türkiye arasındaki işbirliğine verdikleri önemi dile getirdi. 3 saat süren toplantı Çin Halk Cumhuriyeti’nin 70. Yılına girmesi münasebetiyle de kesilen bir pasta ile nihayete erdi.

Polonya Başkonsolosu Joanna Pilecka’ya ziyaret

8 Ekim 2019 Salı - Okunma : 3335

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Polonya'nın İstanbul Başkonsolosu Joanna Pilecka’yı makamında ziyaret etti. Zirve hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Polonya'nın İstanbul Konsolosu Dorota Andrzejak da hazır bulundu.

Güney Kore Milli Bayramı kutlandı

7 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1405

Güney Kore'nin Kuruluş Yıldönümünü münasebetiyle Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jong tarafından Ritz Carlton Otelinde bir Resepsiyon verdi. İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya ile birlikte mülki erkanla diplomatik misyon şeflerinin hazır bulunduğu Resepsiyon'a Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de katıldı. Yaşları beş ila on arasında on Koreli çocuğun okuduğu iki ülke İstiklal Marşı davetlilerin büyük takdirini kazandı.

İstanbul Üniversitesi açıldı

7 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 1203

İstanbul Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak’ın konuşmasıyla açıldı. Türkiye Kamu Denetçiliği Kurumu Ombudsman'ı Şeref Malkoç'un ilk dersi verdiği açılışa Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de katıldı.

Tacikistan Başkonsolosu Safarov Mizrobiddine ziyaret

4 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1434

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımı çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Tacikistan'ın İstanbul Başkonsolosu Safarov Mizrobiddin'i makamında ziyaret etti. Geçen Zirve'ye Tacikistan'ın Bakan Yardımcısı düzeyinde katılımdan dolayı Başkonsolos Safarov Mizrobiddin'e teşekkür eden Dr. Akkan Suver bu yıl da Tacikistan Devleti'nin yüksek seviyede katılımını beklediklerini vurguladı.

Ali Rıza Arslan Eko Türkteydi

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 2400

20 yıldan beri Türkiye-Belarus ilişkilerinde ortaya koyduğu çalışmalarıyla tanınan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan, EkoTürk televizyon kanalında Türk-Belarus ilişkilerini anlattı. Aynı zamanda Türk-Belarus İş Konseyi Başkanlığı'nı da yapan Ali Rıza Arslan Belarus Devleti tarafından, Devlet Madalyası'yla onurlandırılmıştı.

M. M’hamed Ifriquinee ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1591

İstanbul'da bulunan Fas Krallığı'nın Başkonsolosu M. M’hamed Ifriquine' bir bilgilendirme ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 8-9 Nisan 2020 günleri yapılacak olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas Krallığı'nın katılımına büyük önem verdiklerini belirtti.

Gerhard Lutzu ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1538

Dr. Akkan Suver Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz'a 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili bir bilgilendirme ziyareti yaptı. Ziyarette Gamze Terzioğlu da hazır bulundu. Dr. Suver, Marmara Grubu Vakfı'nın Avusturya'nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne verdiği yüksek değere minnettar olduğunu da teşekkürle belirtti.

Büyükelçi Murat Tamere ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1870

Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Murat Tamer'i makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, kendilerine 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu ve Büyükelçi Murat Tamer'i Zirve'nin Açılışı'na davet etti.