Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Nikolaos Manginas Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

7 Ocak 2023 Cumartesi - Okunma : 632

Uzun yıllar Fener Patrikhanesi'nin fotoğrafçılığını yapan iki yıl önce kaybettiğimiz fotoğrafçı Nikolaos Manginas adına yapılan Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nın Ödül Töreni Bomontiada Ara Güler Sergi Salonu'nda yapıldı. Geniş bir katılımla yapılan Ödül Töreni'nde yarışmada birinciliği kazanan Hintli Fotoğrafçı Pranab Basak oldu. Ödül Töreni'nde Marmara Grubu Vakfı adına Şen Okray, Mustafa Ergin, Mahmut Saklı ve Laura Maulenova hazır bulundu.

Papa XVI Benoitın Gıyabi Cenaze Merasimi Yapıldı

7 Ocak 2023 Cumartesi - Okunma : 737

İstanbul 'da Notre Dame de Sion Lisesi' nde bulunan Saint Esprit Katolik Kilisesinde XVI Benoit için gıyabi cenaze töreni yapıldı. Vatikan Ankara Büyükelçisi Nonce Apostolique Monsenyör Marek Solczynski tarafından yönetilen Dini Törende başta Ekümenik Patrik Bartholomeos olmak üzere İstanbul'da bulunan ruhanilerle, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ve Diplomatik Misyon Şefleri hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray da giyabi cenaze töreninde sivil toplumu temsil ettiler.

Nauman Aslama Ziyaret

6 Ocak 2023 Cuma - Okunma : 448

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Pakistan İstanbul Başkonsolosu Nauman Aslam'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Pakistan Ankara Büyükelçisi Yousaf Junaid da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Cavit Çağlarla bir araya geldi

5 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 601

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcıları Yüksel Çengel, Turan Sarıgülle Eski Başbakan Yardımcıları'ndan Cavit Çağlar ile bir Yeni Yıl yemeğinde biraraya geldiler... Yeni Yıl yemeğinde Avcılar Belediye Başkanı Av.Turan Hançerli ile Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da hazır bulundu.

Hindistan Başkonsolosuna ziyaret

5 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 481

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Yvonne Vingas ve Niko Kalamaris ile birlikte 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu. Yvonne Vingas ve Niko Kalamaris de bir süre önce vefat eden fotoğraf sanatçısı Nikolaos Manginas hatırasına yapılan uluslararası fotoğraf yarışmasını Hindistanlı bir fotoğrafçının kazanması münasebetiyle yapılacak Ödül Töreni hakkında bilgi verip, Hindistan Başkonsolosu Sudhi Choudhary'i törene davet ettiler.

Papa Benoit XVI ebediyete intikal etti

1 Ocak 2023 Pazar - Okunma : 595

Papa Benoit XVI ( 2005-2013) 95 yaşında ebediyete intikal etti. Bir barış ve diyalog insani olarak tanınan ve temayüz eden Papa Benoit XVI, Vatikan'da Marmara Grubu Vakfı’nı iki ayrı tarihte kabul etmiş bir Dini Liderdi. İlk ziyarette Dr.Akkan Suver ve Prof. Dr İlter Turan, Cafer Okray ve Leyla Tavşanoğlu'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ikinci ziyarette Dr.Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve (E) Orgeneal Necdet Timur'la Vatikan'da kabul görmüştü. Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaretinde ise Müjgan ve Dr Akkan Suver'i Notre Dame Kilisesinde kabul eden Papa Benoit XVI, sivil toplum çalışmalarına verdiği yüksek destekle tanınıyordu. Papa Benoit XVI, diyalog ve barış çalışmalarından dolayı Dr.Akkan Suver'e 16 Şubat 2007 günü Papa Benedictus Madalyası vermişti. Marmara Grubu Vakfı olarak Papa XVI Benoit'in aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle katolik dünyasına taziyelerimizi sunuyoruz.

Hoşgeldin 2023!

31 Aralık 2022 Cumartesi - Okunma : 639

Yeni bir yıl idrak etmenin arefesindeyiz. Sıkıntılı geçen bir yılı geride bırakmakta olduğumuz bugünlerde Marmara Grubu Vakfı olarak; İnsanlık aleminin yaşamakta olduğu sıkıntılardan kurtulmasını diliyor, 2023 yılının bir barış ve huzur yılı olmasını temenni ediyoruz.

Kubanıçbek Ömüraliyeve Ziyaret

29 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 444

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı, yeni görevinden ötürü Büyükelçiyi tebrik etti ve 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi arz ederek Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'e 26.Ekonomi Zirvesi'nin resmi davet mektubunu sundu.

Avcılar Belediyesine ziyaret

26 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 430

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Yüksel Çengel, Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı'dan oluşan Heyeti, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'ye 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Dr.Akkan Suver ve arkadaşları ; çevre, iklim değişikliği ve su konusunu 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi 'nde gündeme getirileceğini belirttiler.

Beylikdüzü Belediye Başkanına ziyaret

26 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 459

Marmara Grubu Vakfının Dr.Akkan Suver, Yüksel Çengel, Sezgin Bilgiç ve Mahmut Saklı'dan oluşan Heyeti Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık'a bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti Belediye Başkanı Murat Çalık'a çevre ve iklim değişikliğine verdikleri önemi gündeme getirdiler