Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Andrey Buravov Marmara Grubu Vakfını kabul etti

20 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 342

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray'ı ziyaretler çerçevesinde makamında kabul etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmaları için davetiye sundu.

Josef Saiger Marmara Grubu Vakfını kabul etti

20 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 347

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ziyaretler çerçevesinde Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger'i makamında ziyaret etti. Konsolos Edmond Ramja'nın da bulunduğu ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Avusturya'nın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek önem de gündeme getirildi.

Azerbaycan Başkonsolosuna ziyaret

20 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 352

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ile bir araya geldi. Ziyarette Dr. Akkan Suver Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin Azerbaycan'la özdeştiğini belirtti.Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Azerbaycan'ın Büyük Önderi Haydar Aliyev'in 100. Doğum Gününün de gündeme getirileceğini belirtti. Azerbaycan'ın temsiline Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği büyük önemi de vurguladı.

Vassil Valchev Dr. Akkan Suveri kabul etti

19 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 352

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Bulgaristan Başkonsolosu Vassil Valchev ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Bulgaristan İstanbul Başkonsolosunu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Romanya Başkonsolosu Lucian Cringaşuya ziyaret

18 Ekim 2022 Salı - Okunma : 371

Romanya Başkonsolosu Lucian Cringaşu Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Romanya İstanbul Başkonsolosunu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Yeni Dünya Düzeninde Lojistik fırsatlar ve trendler zirvesi

17 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 360

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver "Yeni Dünya Düzeninde Lojistik: Fırsatlar ve Trendler!" Zirvesi Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesinde, Gerçekleşen Zirve’ye katıldı. Zirve’de Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant ve Marmara Grubu Vakfı Stajyeri Yaren Koruk ta hazır bulundu. Berna Akyıldız Wilat Türkiye Başkanı, Prof. Dr. Zeynep Özsoy Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı ev sahipliğinde ve Denge Sende platformunun düzenlediği "Yeni Dünya Düzeninde Lojistik: Fırsatlar ve Trendler! " Zirvesi, 14 Ekim 2022 tarihinde Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesinde gerçekleşti.

Kuzey Makedonya Başkonsolosuna Ziyaret

17 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 339

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kuzey Makedonya Başkonsolosu Aktan Ago ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kuzey Makedonya İstanbul Başkonsolosunu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Roman Nedilskyi Marmara Grubu Vakfını kabul etti

17 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 330

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr Suver Bartın Faciası nedeniyle Taziye Mesajı Yayınladı

14 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 353

Bartın’da son yılların en büyük iş kazalarından biri meydana geldi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında patlama yaşandı. Faciada 41 işçi hayatını kaybederken 11 işçi yaralandı. 58 işçinin ise kurtarıldığı açıklandı. Maden faciasının ardından Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver bir Taziye Mesajı yayınladı. "Bartın'da yaşadığımız büyük faciada sevdiklerini kaybeden ailelere ve bu acı dolayısıyla biraraya gelen milletimize sivil toplum kimliğimizle sabırlar temenni ediyor ve canlarını kaybeden işçi kardeşlerimize Tanrı 'dan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum."

Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamkhodjayev Marmara Grubu Vakfı’nı ağırladı

14 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 411

Marmara Grubu Vakfı' ndan Dr.Akkan Suver Mahmut Saklı ve Hasan Yediyıldız onuruna Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amir Said Agzamkhodjayev bir akşam yemeği verdi. Yemekte 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi görüşüldü. Dr Akkan Suver ve arkadaşları Özbekistan'ın geçen Zirve'ye verdiği yüksek desteğe teşekkür etti ve bu katılımın gelecek yıl da devamını dilediler.