Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MARMARA GRUBU VAKFI, 18. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ TANITIM ÇERÇEVESİ İÇİNDE ANKARA’DA BÜYÜKELÇİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

14 Ekim 2014 Salı - Okunma : 4823

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde Ankara'da Büyükelçilere bilgi veren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım ziyaretlerini sürdürmeğe devam ediyorlar. Bu çerçevede Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Etyopya Büyükelçisi Ayalew Gobezie Workneh'u, Slovenya Büyükelçisi Milan Jazbec'i, Bosna Hersek Büyükelçisi Damir Dzanko'yu, Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic'i, Montenegro Büyükelçisi Branko Milic'i, Tunus Büyükelçisi Mohamed Salah Tekaya'yı Kosova Büyükelçisi Avni Spahiu'yu ve Azerbaycan Büyükelçisi Faiq Bagırov'u makamlarında ziyaret ettiler. (Haberin devamı için lütfen tıklayın)

ARNAVUTLUK BAŞKONSOLOSU İSTANBULDAN AYRILIYOR

13 Ekim 2014 Pazartesi - Okunma : 3853

İstanbul'da görev süresi nihayete eren Arnavutluk Başkonsolosu Ermal Muca veda ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret ederek, Arz-ı Veda etti. İstanbul'da bulunduğu dönem sırasında Marmara Grubu Vakfı ile Arnavutluk arasında mevcut bulunan ilişkilere büyük katkılarda bulunan Ermal Muca Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin başarılı olması için hizmette bulunmuş önemli bir diplomat olarak değerlendirilmektedir.

MARMARA GRUBU VAKFI AZERBAYCAN'DA

30 Eylül 2014 Salı - Okunma : 5701

Bu yıl dördüncüsü tertiplenen Humanitarian Forumu çalışmaları çerçevesinde Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Ali Ahmedov, Azerbaycan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Prof. Dr. Ali Abbasov, Azerbaycan Devlet Bakanı Prof. Dr. Kemal Abdullayev, Azerbaycan Devlet Bakanı Nazım İbrahimov ayrı ayrı kabul ettiler. Bakanlıklarda gerçekleşen ziyaretlerde, Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası birlekte hazır bulundular. Dr. Suver ve arkadaşlarının 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davetlerini kabul eden Bakanlar Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarını takdir ettiklerini vurguladılar. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

MARMARA VAKFI ÇİN’DEYDİ

26 Eylül 2014 Cuma - Okunma : 4440

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Cumhuriyeti’nde tertiplenen Dünya Barış Günü toplantısına katıldı. Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cahit Karakullukçu 19 Eylül 2014 ile 26 Eylül 2014 günleri arasında Çin Halkları Barış ve Silahsızlanma Teşkilatı’nın davetlisi olarak tertiplenen Dünya Barış Günü toplantılarına katıldılar. Pekin, Yan’an ve Xi’an şehirlerinde düzenlenen törenlerde konuşan Dr. Akkan Suver, Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” prensibini anlattı. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

MARMARA GRUBU VAKFI ANKARA’DA BÜYÜKELÇİLERİ ZİYARET EDİYOR

17 Eylül 2014 Çarşamba - Okunma : 4339

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde Ankara'da Büyükelçilere bilgi veren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau'yu ziyaret ettiler. (Haberin devamı için lütfen tıklayın)

MAKEDONYA MİLLİ BAYRAMINA MARMARA GRUBU KATILDI

09 Eylül 2014 Salı - Okunma : 4222

Makedonya'nın Milli Bayram'ına Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Cafer Okray, Sevim Kulak ve Cenk Saltık'tan oluşan bir heyet'le katıldı. Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz'ı tebrik eden Marmara Grubu Vakfı heyeti yabancı misyon şefleriyle de bir araya geldi.(DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

ÖZBEKİSTAN MİLLİ GÜNÜNE MARMARA GRUBU VAKFI KATILDI

09 Eylül 2014 Salı - Okunma : 4171

Özbekistan'ın Milli Günü münasebetiyle, Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov'un verdiği resmikabule Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Sevim Kulak'tan oluşan bir heyetle ile katıldı. Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov'u tebrik eden heyet Özbekistan'ın milli gününü kutladı. (DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

DR. AKKAN SUVER NİKAH ŞAHİTLİĞİ YAPTI

07 Eylül 2014 Pazar - Okunma : 8652

Balıkesir'in önde gelen ailelerinden Nihal ve Halil Bacakoğlu oğlu Berk'i Rahile Meşe ile evlendirdi. İstanbul'da Sait Halim Paşa Yalı'sında gerçekleşen Nikah Töreni'nde Dr. Akkan Suver damat Berk Bacakoğlu'nun şahitliğini yaptı. Gelin Rahile Meşe'nin şahitliğini ise Yalçın Sönmez yaptı (DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

MAKEDONYA İLETİŞİM BAKANI IVO IVANOVSKI İNTERNET YÖNETİŞİMİ FORUMU'NDA ÖĞLE YEMEĞİ DÜZENLEDİ

02 Eylül 2014 Salı - Okunma : 4406

İstanbul’da tertiplenen İnternet Yönetişim Forumu münasebetiyle Makedonya İletişim Bakanı İvo İvanovski tarafından verilen yemekte üst düzey yöneticilerle bir araya gelen Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver; internetle ilgili gelişmelerin değerlendirildiği, mevcut ve gelişen konuların belirlendiği ve bu konuların kamuoyunun gündemine getirildiği toplantıya 3 binin üzerinde kişinin fiziken, bu sayıdan çok daha fazla kişinin de online olarak internet üzerinde katılım sağladığını kaydetti.

Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov Marmara Grubu Vakfını Ziyaret Etti

22 Ağustos 2014 Cuma - Okunma : 4011

Özbekistan'ın İstanbul Başkonsolos'u Abror Gulyamov, Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Aralık ayında Özbekistan'da yapılacak parlamento seçimleri ve Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak sivil toplum nezdinde bilgi sunan Başkonsolos Gulyamov'a Dr. Akkan Suver 2015 yılında gerçekleşecek 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Özbekistan'ın katılımına büyük önem verdiklerini vurgulayarak resmi davet mektubu sundu. Marmara Grubu Vakfı Şeref Defteri'ni de imzalayan Abror Gulyanov, Türkiye - Özbekistan ilişkilerinin büyüyüp gelişmesinin önemini vurguladı.