Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MAKEDONYA BAŞBAKANI GRUEVSKI MARMARA GRUBU VAKFINI KABUL ETTİ

5 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 3274

Marmara Grubu Vakfı'nın Makedonya'ya gerçekleştirdiği bir günlük çalışma ziyareti sırasında; Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski Marmara Grubu Vakfı'nı makamında kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu Başbakan Nikola Gruevski'yi önce Zirve ile bilgilendirdiler ve 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler. Başbakan Nikola Gruevski prensip olarak Zirve'ye katılacağını belirtti.

MAKEDONYA DEVLET BAKANI FURKAN CAKO MARMARA GRUBU VAKFI HEYETİNİ KABUL ETTİ

05 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 3566

Marmara Grubu Vakfı’nın Üsküp’e yaptığı bir günlük çalışma ziyaretinde Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Cako’da yaptığı kabulde Türkiye’den yatırımcı ve işadamı beklediklerini vurguladı. Ziyarette Avrasya Ekonomi Zirvelerinin önemine de değinen Furkan Cako 5-7 Nisan 2016 günleri gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Makedonya’nın önemli bir sunum yapacağını da bildirdi.

MARMARA GRUBU VAKFI MAKEDONYA CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

05 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 3379

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Dr. Fatih Saraçoğlu beraberlerinde Mujgan Suver ve Aslı Yanardağ birlikte Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından kabul edildiler. Kabulde Makedonya'nın Birinci Hanımı Maja Ivanova ile Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundular. Cumhurbaşkanı'na 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunan Marmara Grubu Vakfı temsilcileri kendilerinden her yıl olduğu gibi gelecek Zirve'yi de şereflendirmelerini istediler. Prensip olarak Zirve'yi şereflendireceğini belirten Cumhurbaşkanı, konu başlıklarıyla ilgili düşüncelerini de açıkladı.

MARMARA GRUBU VAKFI İLE MAKEDONYA MEDENIYETLER İTTİFAKI VAKFI MEMORANDUM İMZALADI

05 Ekim 2015 Pazartesi - Okunma : 4078

Üsküp'e bir günlük çalışma ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu'ndan oluşan heyeti yeni faaliyete geçen Makedonya Medeniyetler İttifakı ile bir memorandum imzaladı. Makedonya tarafından Başkan Prof. Dr. Zoran Ilievski imzaladığı memoranduma göre iki kuruluş ortak sosyal ve kültürel çalışmaları birlikte hayata geçirecekler. İmza töreni sonrasında, Dr. Suver, Dr. Saraçoğlu'yla Prof. Dr. Zoran Ilievski birlikte kabul eden Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov Heyet temsilcilerine başarı dileklerini ve tebriklerini sundu.

MARMARA GRUBU VAKFI İTALYAN BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİ

02 Ekim 2015 Cuma - Okunma : 5044

Marmara Grubu Vakfı adına Rıza Ersin Öztürk ve Gökçe Hubar 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında gerekli bilgilendirmeleri yapmak üzere İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Maria Trinchieri’yi makamında ziyaret etti. İtalya'nın katılımına verdiği önemi vurgulayan vakıf yetkilileri, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde İtalya'dan bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

DR. AKKAN SUVER ROMANYA BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

29 Eylül 2015 Salı - Okunma : 4406

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Romanya İstanbul Başkonsolosu Adriana Ciamba'yı makamında ziyaret etti. Romanya'nın katılımına verdiği önemi vurgulayan Dr. Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Romanya'dan bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

DR. AKKAN SUVER UKRAYNA BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

29 Eylül 2015 Salı - Okunma : 3264

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Vasyl Bodnar'ı makamında ziyaret etti. Ukrayna'nın katılımına verdiği önemi vurgulayan Dr. Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Ukrayna'dan bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

DR. AKKAN SUVER GÜRCİSTAN BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

29 Eylül 2015 Salı - Okunma : 3295

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Gürcistan'ın İstanbul Başkonsolosu Irakli Asashvili'yi makamında ziyaret etti. Gürcistan'ın katılımına verdiği önemi vurgulayan Dr. Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Gürcistan'dan bir heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

DR. AKKAN SUVER ÜÇÜNCÜ KÜRESEL VAKIF LİDERLERİ “NANJİNG” FORUMUNA KATILDI

28 Eylül 2015 Pazartesi - Okunma : 4604

Üçüncü Küresel Vakıf Liderleri “Nanjing” Forumu dolayısıyla, çeşitli uluslararası yardım ve düşünce kuruluşları 22-26 Eylül tarihleri arasında Çin’in Nanjing şehrinde bir araya geldi. Dr. Akkan Suver’in Marmara Grubu Vakfı adına katıldığı forumda, dünyanın farklı ülkelerindeki vakıfların karşılıklı etkileşimi ve işbirliği için bir platform sağlandı. 25 ülkeden 50’den fazla heyetin katılım sağladığı forumda afet yönetimi, kuşak ve yol inisiyatifi, insan hakları ve internet çağında uluslararası işbirliği konuları görüşüldü. Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr.Akkan Suver Çin televizyon kanalı CCTV News için verdiği röportajda şunları ifade etti: “Bu toplantı sayesinde dünyayı İpek yolu Ekonomi Kuşağı hakkında bilgilendirme şansımız oldu. Bize göre, bu proje, yüzyılın felsefesidir. “

DR. AKKAN SUVER ALMANYA BAŞKONSOLOSU’NU ZİYARET ETTİ

22 Eylül 2015 Salı - Okunma : 3901

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında, Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen’i makamında ziyaret ederek bilgi sundu. Almanya’nın katılımına verdiği önemi vurgulayan Dr. Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Almanya’yı ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını da belirtti.