Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu gerçekleşti

1 Haziran 2023 Perşembe - Okunma : 603

Dr. Akkan Suver yeniden genel başkan Marmara Grubu Vakfı'nın olağan genel kurulu İstanbul Yıldız Parkı'nda bulunan Pembe Sera'da yapıldı. Geniş bir katılımla gerçekleşen Genel Kurulu Prof. Dr. Uğur Özgöker, Ahmet Doğan Arıkan, Yalçın Sönmez, Dr. Hüseyin Avcı, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz'dan oluşan Başkanlık Divanı yönetti. Dr.Akkan Suver'in faaliyet raporunu okumasının ardından, Köksal Bilgiç denetim raporunu okudu. Daha sonra Bülent Soylan ile Muhammed Akyol bütçe ve bilançoyu sundular. Daha sonra seçimlere geçildi. Seçimler sonrası Dr.Akkan Suver Cafer Okray, Sezgin Bilgiç, Lale Aytanç Nalbant, Serhat Tabanca, Ümran Köksüz, Mustafa Ergin ve Mahmut Saklı İcra Konseyi'ni oluşturdu. İcra Konseyi yedek kadrosuna Rahmi Dilek, Belgin Tanrıverdi, Nimet Ulubay,Av. Murat Keçeciler, Prof. Dr. Özgür Çengel, Prof. Dr. Figen Yıldırım, Ferit Sağ, Hasan Yediyıldız ve Erol Altaş seçildi. Denetim kurulu asil kadrosunu Gökhan Humbaracı, Alaaddin Koçak, Göksel Bilgiç oluşturdu. Denetim kurulu yedek kadrosuna Aysel Yürür, Mustafa Pakoğlu, Gülçin Güngören seçildi. Genel Kurul sonrası Dr.Akkan Suver gösterilen itimata teşekkür etti.

Galatasaray Şampiyon Oldu

31 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 416

Türkiye Futbol ligini Galatasaray şampiyon olarak tamamladı. Galatasaray'ın şampiyonluğu üzerine bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Galatasaray camiasını kutladı. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir: "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında Galatasaray şampiyon olarak tarihe geçmiş bulunmaktadır. Bu büyük onur ve başarıyı milletimizle paylaşmanın gururu içindeyim. Tebrikler Galatasaray.”

Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı

28 Mayıs 2023 Pazar - Okunma : 504

28 Mayıs günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan kazanarak Türkiye'nin 13.Cumhurbaşkanı oldu. Recep Tayyip Erdoğan 3 Haziran günü saat 15.00'de TBMM'de yemin ederek görevine başladı. Yemin töreni öncesinde Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı Mazbatası sunuldu. Cumhurbaşkanımızı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle tebrik ediyoruz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin milletimize esenlikler getirmesi dileğiyle başarı dileklerimizi sunuyoruz.

TBMM’de 3 Marmara Gruplu

27 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 463

14 Mayıs 2023 seçimlerinde Marmara Grubu Vakfı’nın üç üyesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne seçildi. İstanbul’da Ak Parti’den Şamil Ayrım, Ankara’da Ak Parti'den Yıldırım Tuğrul Türkeş ve Adana’dan İyi Parti'den Bilal Bilici seçilerek Milletvekili oldular. Üç arkadaşımızı tebrik ediyor, milletimize hayırlı hizmetler yapacaklarına olan inancımızla başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Kuşak ve Yol Çalıştayı

26 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 507

Çin Medya Grubu Asya ve Afrika Dilleri Yayın Merkezi tarafından düzenlenen “Kuşak ve Yol 10 Yaşında” çalıştayı İstanbul’da Taxim Hill Otel’de yapıldı. Dr. Akkan Suver’in de konuşmacı olarak yer aldığı çalıştayda Çin Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, Çin Medya Grubu Asya ve Afrika Dilleri Yayın Merkezi Genel Müdürü An Xiaoyu, NTV Genel Direktörü Cengizhan Kocahan, Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Recep Erçin söz aldılar. Doç. Dr. Pelin Sönmez’in değerlendirme konuşması ile nihayete eren çalıştaya, T.C. Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Ayşe Sözen Usluer’de katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

17 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 573

“Ya istiklal ya ölüm!” düşüncesiyle yürütülen Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ı kutlamanın gururu içindeyiz. Atatürk, bağımsızlık ve aydınlanma meşalesini yaktığı bugünü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. Millî mücadelenin 104. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî mücadele kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Millî değerlerin ışığında Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyeti’ni sonsuza dek koruma görevi emanet edilen Türk gençliğinin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlu olsun!

İlber Ortaylı Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

12 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 628

Ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Marmara Grubu Vakfı’nda yemekli bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen yemekte Prof. Dr. İlber Ortaylı dünden bugüne Cumhuriyetimiz hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Belarus Devlet Televizyonu Dr. Akkan Suverle Mülakat Yaptı

12 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 642

Belarus Devlet Televizyonu gerçekleşecek 14 Mayıs seçimleri öncesi, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'le bir mülakat gerçekleştirdi. Mülakatta, Belarus İstanbul Başkonsolos'u Aleksei Shved'de hazır bulundu.

AB ve Kalkınma Ajansları Proje Hazırlama Eğitimi Toplantısı yapıldı

11 Mayıs 2023 Perşembe - Okunma : 637

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi çalışmaları çerçevesinde İstanbul'da bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan Suver ve Lale Aytanç Nalbant 'ın katıldığı tanıtım toplantısında Karadeniz Bölgesi İşbirliği programları hskkında bilgi verildi.

Rusyadaki iş imkanları tanıtıldı

10 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 684

Sen Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu münasebetiyle Roscongres Vakfı İstanbul'da bir çalıştay tertipledi. Çalıştayda Türk iş insanlarına Rusya’daki iş fırsatları hakkında bilgi verildi. Alexey Valkov, Andrey Barannikov ile Prof. Dr. Ahmet Kasım Han'ın konuşmacı olarak katıldığı çalıştayda, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Yardımcısı Sezgin Bilgiç de hazır bulundu.