Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Hristiyanların Paskalya Bayramı’nı kutladı.

1 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 2060

Hristiyan âleminin en önemli bayramlarından biri olan Paskalya Bayramı (Diriliş Bayramı) dolayısıyla Süryani Katolik Patrikhanesi’nde tertiplenen Kabul’e katılarak, Hristiyan âleminin Bayramı’nı tebrik etti. Dr. Akkan Suver Kabul sonrası yaptığı açıklamada; “-Hristiyan vatandaşlarımızın idrak ettikleri Paskalya Bayramı’nı Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Toplumsal farklılıkların bir zenginlik olduğu ve yüzyıllardır Müslümanıyla, Hristiyan’ıyla ve Musevi’si ile barış ve huzur içinde yaşadığımız bu topraklarda nice Bayramları birlikte idrak etmek dileğimizdir. Bayramınız kutlu olsun.” dedi.

Soho İstanbul’da Karadağ rüzgârı estirdi

1 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 3203

Karadağ'ın Bar şehrinde yapılmakta olan Soho Kenti'nin İstanbul’da tanıtımı yapıldı. Bar şehri Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentic'in de katılımıyla gerçekleşen gecenin açılışını Genel Müdür Rade Vujacic yaptı. Genel Müdür Vujacic yaptığı tanıtımla adeta bir Karadağ rüzgârı estirdi. Geceye Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu olarak Dr. Akkan Suver de katıldı. Soho Kenti çağdaş bir mimarinin eseri olarak Bar'a yeni bir veçhe verecek bir proje olarak nitelendirilmekte ve Türkiye'den de ev sahibi olacakları beklemektedir.

Dr. Akkan Suver Romanya’dan aldığı Madalyası’nı Afrin Şehitlerine armağan etti

28 Mart 2018 Çarşamba - Okunma : 2657

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e, Balkanlarda Barış ve Diyalog adına yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Romanya Majestesi Margareta tarafından Kraliyet Liyakat Madalyası verildi. Sivil toplum önderliğinin yanı sıra on yıldan beri Türkiye’nin Basın Kartı sahibi tek Fahri Başkonsolosu unvanı da taşıyan Dr. Akkan Suver, Madalya sonrası yaptığı açıklamada; "-Bu madalyayı Türk sivil toplumu adına almanın gururu içinde Afrin'de şehit düşen kahraman askerlerimize armağan ediyorum.“dedi (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Denge Denetleme Ağı Ankarada toplandı

25 Mart 2018 Pazar - Okunma : 3394

Denge Denetleme Ağı 2018-2020 yıllarını kapsayan çalışmalarını sürdürebilmesi için yeni yol haritasını belirlemek üzere Ankara'da biraraya geldi. Olağan toplantıda yeni organizasyon şeması ve proje yönetimi ile DDA sekretaryasının belirlenmesi için çalışmalara başlanılmasına karar verildi. Marmara Grubu Vakfı adına Denge Denetleme Ağı Toplantısı’nda Müjgan Suver hazır bulundu.

Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosuna ziyaret

23 Mart 2018 Pazar - Okunma : 2035

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei'ye bir iade-i ziyarette bulundu. İstanbul’da göreve başladıktan sonra Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yapan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei'ye yeni görevinde başarılar dileyen Dr. Akkan Suver, yaklaşan 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak da son durum hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver basın toplantısı yaptı

22 Mart 2018 Perşembe - Okunma : 2819

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin tanıtımı münasebetiyle İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi. İHKİB’in önceki Başkanları Nur Artok ve Süleyman Orakçıoğlu ile Başkan Yardımcısı Mustafa Gültepe’nin de katıldığı Basın Toplantısı’nda; Dr. Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde bugün itibariyle, Karadağ, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bosna Hersek’in Cumhurbaşkanı seviyesinde temsil edileceğini söyledi.

ÇANAKKALE ZAFERİ 103. YILINDA

18 Mart 2018 Pazar - Okunma : 2736

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılında Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz. Çanakkale savaşlarında Türk Yurdunu İşgale gelenler 141,113 kayıp verdiler. Çanakkale’de şehit düşün Türk Askerinin sayısı ise 195,000’dır. Çanakkale Zaferi Türk’ün Savaş tarihinde ortaya koyduğu en büyük Zaferlerden biridir. Bu Zaferin Büyük Komutanı Mustafa Kemal’dir. Mustafa Kemal bu zaferden sonra tanınmış ve büyük bir Komutan olarak kabul edilmiştir. Çanakkale Zaferinin 103. Yılı Kutlu olsun.

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan’daydı.

17 Mart 2018 Cumartesi - Okunma : 3438

Özbekistan ISRS-Stratejik ve Bölgesel Araştırmalar Enstitüsü'nün davetlisi olarak Taşkent'e giden Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Fatih Arslan ve Murat Uçak'tan oluşan heyeti Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Cemşit Kuçkarov tarafından kabul edildi. Taşkent'te bulundukları süre zarfında ISRS-Stratejik ve Bölgesel Araştırmalar Enstitüsü ile yüksek seviyede temaslarda bulunan Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Başkan Dr. Vladimir Norov’la yaptıkları görüşmelerde ortak çalışmalarda bulunmaya karar verdiler. Sivil düşünce alanında bölge ülkelerine örnek bir çalışma sergilenmesinin önemi üzerinde duran taraflar, gelecek için çalışmanın gerekliliğini vurguladılar. Özbekistan'da bulundukları süre zarfında Devlet Yatırım Komitesi tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti akıllı şehir örneği olan Taşkent City’yi de ziyaret etti. Türkiye Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti adına Dr. Akkan Suver Özbekistan televizyonuna verdiği mülakatta, Özbekistan'ın bu yıl 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde yer alacağını söyledi.

Malta Başkonsolosu Marmara Vakfı’ndaydı

5 Mart 2018 Pazartesi - Okunma : 2908

Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina beraberinde işadamı Sinan Özer ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette, Dr. Suver Malta’dan katılım konusunda Başkonsolos Franklin Aquilina’dan destek rica etti.

Bulgaristan Milli Günü kutlandı

3 Mart 2018 Cumartesi - Okunma : 2582

Bulgaristan Başkonsolosu Angel Angelov Bulgaristan Cumhuriyeti Milli Günü dolayısıyla Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Binası’nda bir resepsiyon verdi. Resepsiyona yabancı misyon şefleri ile birlikte İstanbul’da yaşayan Bulgar vatandaşları da katıldılar. Dr. Akkan Suver ile Müjgan Suver’in birlikte katıldıkları resepsiyon geç saatlere kadar devam etti.