Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ali Rıza Arslan TURKEN’in Gala Yemeği’ne katıldı

21 Eylül 2017 Perşembe - Okunma : 2946

Birleşmiş Milletler Toplantıları dolayısıyla aralarında Ali Rıza Arslan’ında bulunduğu Türk işadamları ABD’de çeşitli etkinliklere imza attılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da New York’da bulunduğu süre zarfında Türk iş dünyasının tertiplediği etkinliklere katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı etkinliklerden biri de TURKEN’in Geleneksel Gala Yemeği’ydi. Mandarin Oteli’nde tertiplenen TURKEN’in Geleneksel Gala Yemeği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla yapıldı. Geleneksel Gala Yemeğine katılanlar arasında Ali Rıza Arslan da vardı.

Marmara Grubu Vakfı Ankara'daydı

19 Eylül 2017 Salı - Okunma : 3515

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cafer Okray'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Ankara'da 9 Büyükelçi'yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ogan Soysal’ı kaybettik

13 Eylül 2017 Çarşamba - Okunma : 3798

Marmara Grubu Vakfı Kurucularından, İcra Konseylerinin 1998 - 2010 yılları üyelerinden, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin kuruluşunda yer almış bulunan değerli gönüldaşımız OGAN SOYSAL'ı kaybetmiş bulunuyoruz. Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına yüksek katkılarda bulunan arkadaşımız Ogan Soysal'ın hatırasını, dostluğunu, arkadaşlığını, vefasını unutmayacağız. Marmara Grubu Vakfı olarak Türkiye’de ve Yurtdışında birlikte sayısız etkinliğe imza attığımız değerli arkadaşımız Ogan Soysal’a Cenab-ı Hak'tan rahmet dileriz.

Çin CICIR Enstitüsü Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

13 Eylül 2017 Çarşamba - Okunma : 2921

Merkezi Pekin’de bulunan Çin Çağdaş Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün Liao Baizhi, Qin Tian, Niu, Xinchun ve Li Yanan’dan oluşan akademik heyeti Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Yüksel Önel ve Erdoğan Demirel de hazır bulundu. Görüşmede; Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında akademik ortak toplantılar yapılması konuşuldu.

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi yapıldı

3 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 8996

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi 11 ve 12 Nisan 2018 günleri, 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Zirveye Türkiye’den Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, önceki Başbakan Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal katılırken, Cumhurbaşkanları seviyesinde de Türkiye önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Mladen İvanic, Bosna-Hersek Federasyon Cumhurbaşkanı Marinko Cavara, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Moldova önceki Cumhurbaşkanı Petru Lucinski, Letonya önceki Cumhurbaşkanı Valdis Zatlers, Hırvatistan önceki Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic, Hırvatistan önceki Cumhurbaşkanı Stephan Mesic Romanya önceki Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu da iştirak ettiler. Ayrıca Romanya önceki Başkanı Victor Ponta, Moldova önceki Başbakanı Dumitru Braghıs ve Moğolistan önceki Başkanı Amarjargal Rinchinnyam da Zirvenin katılımcıları arasındaydı.

Marmara Grubu Vakfı Makedonya’daydı

11 Eylül 2017 Çarşamba - Okunma : 2118

Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Ali Rıza Arslan’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un misafiri olarak Makedonya’yı ziyaret etti. Ziyarette Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu. Görüşmeler sırasında Dr. Akkan Suver Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’a gelecek yıl gerçekleşecek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptı. Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un görüşlerini de alan Dr. Suver, kendilerini 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Makedonya Bağımsızlığının 26. Yılında

10 Eylül 2017 Pazar - Okunma : 2561

Makedonya Devleti'nin kuruluşunun 26. yılı ve Ordu Günü ile Türkiye ile Makedonya arasındaki diplomatik münasebetlerin 25. yıldönümü münasebetiyle Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski tarafından Ankara'da bir resepsiyon verildi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına katılan Şamil Ayrım, Büyükelçi Zvonko Mucunski'nin şahsında Makedon milletinin bayramını tebrik etti. Gene Şamil Ayrım MAkedonya2nın İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz'ı da kutlayarak tebrik etti.

ÖZBEKİSTAN BAĞIMSIZLIĞI’NIN  26.  YILINDA

8 Eylül 2017 Cuma - Okunma : 3477

Özbekistan Devleti'nin Bağımsızlığı’nın 26.  yılını Özbekistan'ın  İstanbul Başkonsolosu  Shuhkrat Aminov  bir resepsiyon vererek kutladı.İstanbul'da bulunan  resmi erkanın yanı sıra yabancı misyon şeflerinin de büyük katılım  gösterdiği Resepsiyon geç saatlere kadar sürdü.Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına katılan Dr.Akkan Suver, sivil toplum kimliğiyle, Başkonsolos Shuhkrat Aminov'un şahsında Özbek kardeşlerimizin milli gününü tebrik etti.

Kuchkarov İstanbul’daydı

7 Eylül 2017 Perşembe - Okunma : 2891

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşid Kuchkarov beraberinde Turizm Bakan Yardımcısı Şahruh Şarahmetov ve Yatırımlardan sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Ahmet Kocayev ile birlikte Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaret çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve Ali Rıza Arslan’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyetiyle de görüştü. Görüşmede: Özbekistan Başbakan Yardımcısı Kuchkarov Türkiye ile Özbekistan’ın ortak yapacağı birçok iş olduğunu belirterek, Türkiye'deki çalışmalarına İstanbul'dan başladıklarını ve Ankara’da başarıyla nihayete erdirdiklerini belirtti.Dr. Akkan Suver Başbakan Yardımcısı Kuchkarov'u gelecek yıl yapılacak 21. Avrasya Ekonomi Zirvesine davet etti.

Arakan'da yaşananları gündeme getirdik

7 Eylül 2017 Perşembe - Okunma : 2538

Marmara Grubu Vakfı, İstişari Statüde üyesi olduğu Birleşmiş Milletler'e ve partneri olan uluslararası sivil toplum kuruluşlarına müracaat ederek Arakan konusunda duyarlılık ve destek isteyerek, Myanmar'ın kınanmasını talep etti.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)