Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Büyükelçi Olgan Bekar a ziyaret

13 Aralık 2022 Salı - Okunma : 511

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde Taşkent'te bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti temaslarına Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar'ı ziyaret ederek başladı. Ziyarette Dr Akkan Suver ve arkadaşları Mahmut Saklı, Mustafa Ergin, Dr. Faruk Gökyer ve Ahmet Kılıç Büyükelçi Olgan Bekar'a geçen Zirve'ye gösterdiği yüksek ilgiden dolayı teşekkür etti

Dr. Akkan Suver KEİPAyı 26.Avrasya Ekonomi Zirvesine davet etti

8 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 523

Belgrat'ta çalışmaları devam eden Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi'nde Dr Akkan Suver ikinci defa söz aldı ve katılımcı Milletvekillerini. 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Dr. Akkan Suver konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yılını anlattı.

Dr. Akkan Suver KEİPA 60. Genel Kurulunda konuştu

7 Aralık 2022 Çarşamba - Okunma : 540

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver Belgrad'da toplanan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi 60. Genel Kurulu'nda sivil toplum kimliğiyle bir konuşma yaptı. Konuşmasında Dr Akkan Suver: Kuşak ve Yol Projesi'nin Karadeniz coğrafyasındaki önemini anlattı.

Belgrad Türkiye Büyükelçisine Ziyaret

7 Aralık 2022 Çarşamba - Okunma : 538

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Genel Kurulu toplantıları münasebetiyle Belgrad'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr Akkan Suver, Büyükelçi Hami Aksoy'a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Büyükelçilik Müsteşarı Ümit Öktem de hazır bulundu.

Türkiye 11.Cumhurbaşkanına Ziyaret

6 Aralık 2022 Salı - Okunma : 529

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri Müjgan Suver, Turan Sarıgülle, Murat Keçeciler, Murad Ali, Nimet Ulubay, Ahmet Polat, Lale Aytanç Nalbant, Belgin Tanrıverdi, Yalçın Sönmez, Mustafa Ergin ve Mahmut Saklı’dan oluşan heyet Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret ederek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya ziyaret

5 Aralık 2022 Pazartesi - Okunma : 553

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Ahmet Polat, Lale Aytanç Nalbant, Belgin Tanrıverdi, Oğuzhan Ceylan ve Mahmut Saklı’dan oluşan heyet İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi sunumunda bulundu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin açılışına davet eden Heyet Zirve çalışmalarını da anlattı. Ziyaret hatıra fotoğrafının çekimiyle nihayete erdi.

Jiang Zemine Açılan Taziye Defteri

2 Aralık 2022 Cuma - Okunma : 571

Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jiang Zemin (1893 - 2003) ebediyete intikali münasebetiyle Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunda açılan Taziye Defteri'ni Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver sivil toplum kimliğiyle imzaladı. Dr. Akkan Suver deftere: "Çin Halk Cumhuriyeti'nde 3 temsil felsefesinin sahibi olan Cumhurbaşkanı, Jiang Zemin'in aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz" diye yazdı.

Cemal Bayazıta Ziyaret

1 Aralık 2022 Perşembe - Okunma : 547

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Hayet Üyesi Oğuzhan Ceylan ile birlikte İstanbul Moda Akademisi Direktörü Cemal Bayazıt'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cemal Bayazıt'a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulunuldu.

İstanbul Rum Patrikhanesinin Kuruluş Yıl dönümü kutlandı.

30 Kasım 2022 Çarşamba - Okunma : 583

İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi'nin Havari Aziz Andrea tarafından kuruluşunun Yıldönümü münasebetiyle Ekümenik Patrik Bartholomeos bir Resepsiyon verdi. Resepsiyon Soprano Esra Özbir'in piyanist Baruş Büyükyıldırım eşliğinde verdiği konserle başladı. Daha sonra Ekümenik Patrik Bartholomeos, Patrikhane'nin tarihçesi ve Aziz Andre hakkında bilgi veren barış içerikli Rumca, Türkçe ve İngilizce bir konuşma yaptı. Resepsiyonda İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek'le beraber, Yabancı Misyon Şefleri, Ruhani Liderler, Sivil Toplum Önderleri ile Rum vatandaşlarımız hazır bulundular. Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Mahmut Saklı da Resepsiyonda Marmara Grubu Vakfı 'nı temsil ettiler.

Romanya Ulusal Günü kutlandı

29 Kasım 2022 Salı - Okunma : 549

Romanya Ulusal Günü münasebetiyle Romanya İstanbul Başkonsolosu Lucian- Petrişor Crîngaşu Grand Hyatt’ta resepsiyon verdi. Resepsiyonda İstanbul 'da bulunan Mülki erkan ve diplomatik misyon şefleriyle iş dünyasının önde gelen şahsiyetleri hazır bulundu. Kabulde; Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı da sivil toplum camiasını temsil etti