Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Branko Milic onuruna yemek

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 2149

Montenegro'nun (Karadağ) Ankara Büyükelçisi Branko Milic'in Ankara'daki görevinin nihayete ermesi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı  Genel Başkanı ve Montenegro (Karadağ) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver Büyükelçi Branko Milic onuruna bir yemek verdi. İstanbul'da Milport Oteli'nde gerçekleşen yemekte  bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Branko Milic'in müstesna hizmetlerinin unutulmayacağını belirtti.Gene Dr. Akkan Suver; Branko Milic'in Ankara ile Podgorica arasında oluşturduğu dostlukların ve  verimli  münasebetlerin önemini zikrettiği konuşmasında, kendisine "Zat-ı Ali'niz bundan böyle benim Karadağlı Kardeşimsiniz "  dedi.Yemeğe Marmara Grubu Vakfı'ndan  Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Av. Serhat Tabanca, Ediz Çıtak, Av. Ercüment Güvercin, Mustafa Ergin. İsmail Hasan Doğan ve Rahmi Dilek katıldılar. Daha önce Karadağ'ın  (Montenegro) Bar şehri ile kardeş şehir olan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da yemekte hazır bulunarak, Büyükelçi Branko Milic ile sohbet etti. Yemeğe Montenegro Parlamentosu'ndan Andrija Nikolic, Dragutin Papovic ve Ervin Ibrahimoviç şeref konuğu olarak katıldılar.

Moğol İş Kadınları Dr. Suver'i Moğolistan'a davet ettiler

14 Haziran 2019 Cuma - Okunma : 3492

Moğolistan Kadınlar  Birliği Direktörü S.Dolgorkhand başkanlığında, Moğol İş Kadınları Birliği'nden bir heyet Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Heyet Dr.Akkan Suver'i 8 - 11 Temmuz 2019 günleri Moğolistan'da gerçekleşecek "Dünya çapında Yaşayan Moğollar İş ve Yatırım Birinci Forumu'na" davet etti. Dr. Akkan Suver heyet mensuplarına gösterdikleri yüksek ilgiden dolayı şahsı ve Marmara Grubu Vakfı adına teşekkür etti. Karşılıklı hediye takdiminin gerçekleştiği ziyarette Dr. Akkan Suver heyetle, Moğolistan'a gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili anılarını da paylaştı.

Avusturya Büyükelçisi Ulrike Tilly e veda partisi

12 Haziran 2019 Çarşamba - Okunma : 2216

Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly Türkiye'deki görevinin sona ermesi münasebetiyle Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Georg Karabaczek tarafından bir veda partisi düzenledi. İstanbul’da Avusturya Sarayı'nda düzenlenen veda partisine Avusturya İstanbul Başkonsolusu Gerhard Lutz ile birlikte Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver katıldılar.

Dr. Akkan Suver Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı ziyaret etti

1 Haziran 2019 Cumartesi - Okunma : 2416

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı makamında ziyaret ederek, seçilmesinden dolayı tebriklerini sundu. Ziyarette Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’da hazır bulundu.

İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam İftar verdi

20 Mayıs 2019 Pazartesi - Okunma : 2612

İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü Conrad Hotel, Bosphorus Lounge da Md. Shahidul Haque şerefine İftar yemeği verdi. İftar yemeği öncesinde de Haque'ın Bangladeşte yaşanan Arakan Krizi ile ilgili bir sunumlar gerçekleştirildi. İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam’ın düzenlediği İftar Yemeği’ne Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen İcra Konseyi Üyesi Av. Serhat Tabanca ve Mütevelli Heyet Üyesi Mustafa Ergin katıldı.

GALATASARAY ŞAMPİYON

19 Mayıs 2019 Pazar - Okunma : 1884

Türkiye Futbol Ligi'nin bitimine bir hafta kala Galatasaray Futbol Kulübü, Başakşehir takımını 2-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Marmara Grubu Vakfı olarak Türk sporunun büyük camiası Galatasaray Futbol Kulübü'nü kutluyoruz. Antrenöründen futbolcularına, teknik heyetinden taraftarlarına kadar şampiyonlukta emek sahibi olan Galatasaray Ailesi'ne tebriklerimizi sunuyoruz.

19 MAYIS KUTLU OLSUN

19 Mayıs 2019 Pazar - Okunma : 3302

19 Mayıs günü, Türk Milleti için önemli bir gündür. Özgürlüğe, bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır. Kurtuluş savaşı, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basması ile başlamıştır. Mustafa Kemal, Samsun’a çıkışı ile tüm ülkeyi kurtaracak bir hareket başlatmıştır. Atatürk’ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk milletin güçlenmesini sağlamıştır. Atatürk bu savaşta gerçekten tüm gücünü, millet sevgisini ortaya koyarak savaşmıştır. Atatürk bir konuşmasında “Ben 19 Mayısta doğdum.” Demiştir. Ulu Önder’in 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini en iyi biçimde açıklamaktadır. Kurtuluş savaşı İngiltere ve Fransa gibi ülkelerin saldırmasıyla başlamıştır. Ve savaşı Türk Milleti onur ve başarı ile tamamladıktan sonra 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Mustafa Kemal, 19 Mayıs gününü kurtuluş günümüz ve özgürlük ateşini yaktığı gün olarak Gençlik ve Spor Bayramı yapmış ve tüm Türk Milletine özellikle gençlere armağan etmiştir.

Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

15 Mayıs 2019 Çarşamba - Okunma : 2204

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Enstitüsü Direktörü Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver’le Türk-Bulgar düşünce kuruluşları arasında ortak işbirliği geliştirilmesi üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Latin Katolik Kilisesi İftar Düzenledi

13 Mayıs 2019 Pazartesi - Okunma : 5162

İstanbul Latin Katolik Kilisesi Ramazan münasebetiyle bir İftar yemeği verdi. Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın katıldığı İftar'da Vatikan Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Monsenyör Luis-Miguel Munoz Cardaba ile birlikte Ortodoks ve Musevi Ruhanileri de hazır bulundular. Şişli Müftüsü'nün duasıyla açılan İftar’a Türkiye'nin Vatikan önceki Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan Gürsoy ve Eşi, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray da katılanlar arasındaydı.

Avrupa Birliği Liderleri Romanya’da toplandı

11 Mayıs 2019 Perşembe - Okunma : 1882

Avrupa Birliği dönem başkanı olan Romanya'da, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Werner Iohannis' in yüksek himayelerinde toplanan Avrupa Birliği Bakan ve yetkilileri 9 Mayıs Avrupa Birliği gününde Romanya'nın Sibiu şehrinde biraraya geldiler. Aralarında Angela Merkel ile Emmanuel Macron'un da bulunduğu ve İngiltere dışındaki Avrupa ülkelerinin liderlerinin biraraya geldiği Romanya'nın Sibiu şehrindeki Avrupa Günü Toplantısı’na Türkiye Dış İşleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı ve Büyükelçi Fusun Aramaz ile Türk sivil toplumu adına Dr. Akkan Suver katıldı. Fransa'nın, Almanya'nın, İtalya'nın, Romanya'nın, İngiltere'nin, Litvanya'nın, Polonya'nın, Hollanda'nın , Ukrayna'nın sivil düşünce topluluklarının da katıldığı toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver "-Kimin Hangi Değerleri ?" konulu oturumda bir konuşma yaparak, devlet adamlığının önemini vurguladı. Dr. Akkan Suver Türkiye'nin Avrupa Birliği projesini bir barış ve istikrar birlikteliği olarak değerlendirdiği konuşmasında, Balkanları Türkiyesiz düşünmenin geçersizliğini anlattı. Sibiu‘da yapılan toplantıda Avrupa Birliği liderleri Batı'dan Doğu'ya birtek Avrupa fikrine olan inançlarını ortaya koydular. 30 yıl önce milyonlarca kişinin özgür olmak için mücadele ettiğini belirten liderler bölünmelerin Avrupa Birliği’ne yarar getirmeyeceğini vurguladılar. Özetlemek gerekirse; Liderler, ‘’birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Zor zamanlarda bile dayanışmaya önem vereceğiz.’’dediler