Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Hazar TV ve AZ TV’de konuştular

16 Kasım 2019 Cumartesi - Okunma : 1523

Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi buluşması münasebetiyle çeşitli televizyon, radyo kanalları ve basın toplantıları gerçekleştiren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım; mültikültüralizm, dinler ve kültürlerarası diyalog konularında görüşlerini açıkladılar.

Marmara Grubu Vakfı Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’ne katıldı.

15 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1504

14-15 Kasım 2019`da Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini Liderlerinin Zirvesi’ne Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ile birlikte katıldılar. Dünya Dini Liderleri 2'nci Bakü Zirvesi’ne bu yıl dünyanın 5 kıtasındaki 70’ten fazla ülkeden din işlerinden sorumlu 25 başkan ve dini tarikatların başkanları dahil olmak üzere yaklaşık 10 uluslararası kuruluştan 500’e yakın üst düzey temsilci katıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kafkas Müslümanları İdaresi Başkanı Allahşükür Paşazade ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da katıldığı zirvede, terörizm, saldırganlık, yabancı düşmanlığı, İslamofobi, antisemitizm ve Hristiyan fobisine karşı, kadın ve çocuk haklarının korunmasında ve gençlerin eğitiminde dini liderlerin, hükümet, bilim ve kamu insanlarının ortak faaliyetlerinin önemi üzerine tartışmalar yapıldı. 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’nde Şeyhülislam Allahşükür Paşazade hazretlerinin 70. doğum günü ve Şeyhülislamlığının 40. Yıldönümü de kutlandı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Bakü’de düzenlenen 2. Dünya Dini liderlerinin zirvesi’nde diyalog ile ilgili konuşma da yaptı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Prof. Dr. Ali Hasanov’a ziyaret

14 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 1479

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım Azerbaycan’da bulundukları süre zarfında resmi ziyaretler gerçekleştirerek, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov’u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Suver ve Ayrım, 8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında Prof. Dr. Ali Hasanov’a bilgi sunumunda bulunarak Azerbaycan’ın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına büyük önemi verdiklerini vurguladılar.

Hisao Nishimakiye ziyaret

12 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1448

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Japonya’nın İstanbul Muavin Konsolosu Ayumi Takeda da hazır bulundu. Dr. Suver yaptığı bilgi sunumundan sonra Japonya'nın katılımına verdikleri önemi belirtti ve davet konusuna verdikleri önemi de vurguladı.

Büyük Atatürkü Ebediyete İntikallerinin 81. Yılında Saygı, Özlem, Şükran ve Rahmetle anıyoruz

10 Kasım 2019 Pazar - Okunma : 2393

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikallerinin 81. Yılındayız. Bize bu devleti ve bu toprakları hürriyet ve bağımsızlık içinde bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, özlem, şükran ve rahmetle anıyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle eserlerinin takipçisi olmaktan gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki, O'nun ileri görüşlülüğü ve engin vizyonu bugün olduğu gibi yarınlarımızda da, yolumuzu aydınlatacak en büyük ışık olacaktır. Büyük Atatürk Vatan Sana Minnettardır.

Viyana Ekonomik Forumu’na ziyaret

8 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1337

Viyana’daki temaslarında, Viyana Ekonomik Forumu’nu da ziyaret eden Dr. Akkan Suver, burada Genel Sekreter (E) Büyükelçi Dr. Elena Kirtcheva tarafından kabul edildi. Görüşmede 18 Kasım 2019 günü gerçekleşecek 16. Viyana Ekonomik Forumu ve 8-9 Nisan 2020 günleri yapılacak 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Dr. Akkan Suver APA’yı ziyaret etti

8 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1562

Avusturya'nın önde gelen Basın Ajansı APA'ya Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. APA Dış Haberler Müdürü Dr. Edgar Schütz ile görüşen Dr. Akkan Suver'e ziyaretinde Birol Kılıç da refakat etti, Ziyarette Dr. Akkan Suver Barış Pınar'ı harekatı ile ilgili bir sunumunda bulundu. Türkiye'nin maruz kaldığı terör belasından dolayı başlatılan bu harekatın Suriye'nin geleceği ve toprak bütünlüğü için de gerekli olduğunu belirten Dr. Suver hedefin teröristler olduğunu ve yaşadığımız terörist saldırıları anlattı.

Dr. Akkan Suver Viyana’da

8 Kasım 2019 Cuma - Okunma : 1798

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Avusturya Avrupa ve Güvenlik Politikası Enstitüsü'nün (AIES) düzenlediği 23. Avrupa Forumu’na katıldı. Viyana Diplomatik Akademisi'nde gerçekleşen toplantı öncesi başta Werner Fasslabend olmak üzere Avusturya Savunma Bakanı Thomas Starlinger, Avusturya Delegasyonun Avrupa Birliği nezdinde Başkanı Karoline Edstadler, Büyükelçi Hans Dietmar Schweisgut ve Avrupa Çalışmaları Politika Direktörü Roland Freudenstein ile Sınırlarımızda gelişmekte olan olaylar, Avrupa Güvenliği, NATO ve AB ile Türkiye ilişkileri üzerine bir görüş alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver AIES Başkanı Dr. Werner Fasslabend’i 8-9 Nisan 2020 günleri düzenlenecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti.

Bold Ravdan Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

7 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 1607

Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumu yaptı. Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan 8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Moğolistan’ın yüksek seviyede katılacağını bildirdi.

Büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

6 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1711

Marmara Grubu Vakfı’nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım çalışmaları devam ediyor. Ankara’da Büyükelçiler nezdinde gerçekleştirilen tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı’nın Genel Başkan Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel’den oluşan heyeti Letonya Büyükelçisi Pēteris Elferts, Yeni Zelanda Büyükelçisi Wendy Jane Hinto, Slovakya Büyükelçisi Anna Turenıcova, Lübnan Büyükelçisi Ghassan Moallem, Litvanya Büyükelçisi Audrius Brūzga, Filistin Faed K. A. Mustafa, Sırbistan Büyükelçisi Zoran Markovic ve Avusturya Büyükelçisi Dr. Johannes Wımmer ayrı ayrı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretler çerçevesinde Dr. Suver ve arkadaşları Marmara Grubu Vakfı’nın etkinlikleri konusunda da Büyükelçileri bilgilendirdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)