Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Şanghay Zirvesi Sivil Toplum Önderlerince Tartışıldı

29 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 509

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Özbekistan Cumhurbaşkanı Nezdinde Stratejik ve Bölgesel Araştırmalar Enstitüsü tarafından tertiplenen "Semerkant'ta düzenlenen Şanghay Zirvesi: Bölgesel ve Uluslararası Güvenliğin Gelişmesine Katkı" konulu online konferansta konuştu. Şanghay Zirvesi Genel Sekreteri'nin de tebliğ sunduğu Toplantıda Özbekistan'ın yanı sıra Rusya, ABD, İngiltere, Fransa, Macaristan, Almanya, Kırgızistan, Belçika, Hindistan, Tacikistan, Azerbaycan sivil toplum önderleri de söz aldılar.

Rumeli Kanaat Önderleri Bursada Toplandı

27 Eylül 2022 Salı - Okunma : 598

İstanbul'da Rumeli Tek TV sahibi Atilla Baykal'ın öncülüğünde biraraya gelen Rumeli Kanaat Önderleri Bursa'da, önceki Belediye Başkanı Recep Altepe'nin davetiyle biraraya geldi. Aralarında önceki Bakanlardan Lütfullah Kayalar, Faruk Bal, Mehmet Müezzinoğlu, Alaaddin Büyükkaya'nın da bulunduğu toplantıda Dr.Akkan Suver ve Müjgan Suver de hazır bulundu. Geç saatlere kadar süren toplantıya Bursa'da bulunan Balkan Dernekleri Başkanları da geniş çaplı olarak katıldılar.

Dr.Akkan Suver, Çin Televizyonuna mülakat verdi.

25 Eylül 2022 Pazar - Okunma : 599

Dr.Akkan Suver, yaklaşmakta olan Çin Komünist Partisi Genel Kurulu öncesinde Çin Radyo ve Televizyonu'nun sorularını cevapladı. Dr. Akkan Suver 'in konuşmasını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Afrika Birliği nden Dr Akkan Suver e Liyakat Ödülü

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 602

Rabat'ta tertiplenen Afrika Birliği Toplantısında Dr Akkan Suver'e Liyakat Ödülü ve Şeref Sertifikası verildi. Dr. Akkan Suver 'in ödülünü Dr. Najat Maghraoli takdim etti.

Marmara Grubu Vakfı Rabat Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ı ziyaret etti

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 579

CAMAR Büyükelçiler Toplantısı için Fas' ın Başkenti Rabat'ta bulunan Dr.Akkan Suver, Cafer Okray ve Sezgin Bilgiç Türkiye 'nin Rabat Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan' ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr Akkan Suver ve arkadaşları Marmara Grubu Vakfı 'nın çalışmaları hakkında Büyükelçi Doğan' a bilgi sunumunda bulundular.

Dr.Akkan Suver Fasta CAMAR Toplantısında konuştu

24 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 624

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ile birlikte bulunduğu Fas' ın Rabat şehrinde tertiplenen Afrika Büyükelçiler toplantısında Misafir - Konuşmacı olarak konuştu.

Oğuzhan Ceylan BM’de konuştu.

23 Eylül 2022 Cuma - Okunma : 605

23 Eylül, 2022 günü, BM Genel Kurulu'nun 77. Oturumu sırasında New York'da FOWPAL Dünya Barış ve Sevgi Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Marmara Grubu Vakfı adına Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ceylan bir konuşma yaptı. Oğuzhan Ceylan Marmara Grubu Vakfı adına yaptığı konuşmada vakfı tanıttı. Gene aynı toplantıya, İstanbul dan video konferansla katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç Marmara Grubu Vakfı ile FOWPAL 'ın sahip oldukları ortak değerleri ortaya koyan bir sunum yaptı. Daha sonra geleneksel barış ve sevgi çanı çalındı. Konuşması sonrasında Oğuzhan Ceylan, FOWPAL Başkanı Dr. Hong Tao-Tze ile bir araya geldi. Görüşmede, Oğuzhan Ceylan Dr. Hong Tao-Tze ve arkadaşlarını 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

27. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 21, 22 ŞUBAT 2024 günleri İstanbul'da yapılacak

20 Eylül 2022 Salı - Okunma : 11462

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi 21, 22 Şubat 2024 günleri İstanbul’da WOW Otel’de gerçekleşecek. “Krizden İstikrara” temasıyla tertiplenecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi için lütfen tıklayınız.

Hüsamettin Kaviyi kaybettik

17 Eylül 2022 Cumartesi - Okunma : 662

Türk sanayinin önemli isimlerinden ve Marmara Grubu Vakfı'nın gönüllülerinden Hüsamettin Kavi' yi kaybettik. Marmara Grubu Vakfı'nın (2002-2006) Toplumsal Sorumluluk Ödülü Seçici Kurul üyeliğinde de bulunan Hüsamettin Kavi İstanbul Sanayi Odası Başkanlığı (1983-2001) görevinde de bulunmuştu. Marmara Grubu Vakfı Hüsamettin Kavi' nin aziz hatırasını unutmayacaktır.

Ekrem İmamoğlu Yüksel Çengel i ziyaret etti

15 Eylül 2022 Perşembe - Okunma : 694

Bir süredir, geçirdiği rahatsızlıktan dolayı evinde istirahat etmekte olan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi ve Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel'i İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu evinde ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yüksel Çengel'e geçmiş olsun dileklerini iletti.