Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Hindistan Cumhuriyeti 75 Yaşında

30 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 570

Hindistan Cumhuriyeti'nin 75. Yıldönümü münasebetiyle Hindistan Ankara Büyükelçisi Virander Paul ve eşi Racheline Shadap ile Hindistan İstanbul Başkonsolosu Mijito Vinito ve eşi Shin Jung Lee tarafından İstanbul Hilton Oteli'nde bir resepsiyon verildi. Hint vatandaşlarının da hazır bulunduğu resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı ve İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleriyle mülki erkan da katıldı.

Kazakistanda Atatürk Heykeli

29 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 257

Kazakistan'ın Almatı şehrinde El-Farabi Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Parkı'nda, granit bir kaide üzerine dikilen Atatürk Heykeli, düzenlenen bir törenle açıldı. 3 metre yüksekliğinde olan Atatürk Heykeli, Kazak Heykeltraşlar Aidos Burkitbayer ve Timur Burkitbayer tarafından yapıldı. Kazakistan Kültür Bakanı Aida Baleyeva'nın açılışını yaptığı Atatürk Heykeli'nin töreninde Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu, TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev ve Almatı Büyükşehir Belediye Başkanı Yerbolat Dosoyer de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Atatürk Heykeli'nin açılışı münasebetiyle Kazakistan Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev ile Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul'a teşekkür mektubu gönderdi. Dr. Akkan Suver'in mektubu aynen şöyledir: “Kazakistan Devleti’nin ve Kazak Milleti’nin yüksek alicenaplığının bir örneği olarak, diktiğiniz Atatürk Heykeli bizleri gururlandırmış ve sevince boğmuştur. Yüksek şahsınızda Kazakistan Hükümeti’ne, Kazak kardeşlerimize Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle şükranlarımızı sunuyoruz. Lütfedip en derin saygılarımızı kabul edin.”

Santa Maria Kilisesine yapılan saldırıyı kınıyoruz

28 Ocak 2024 Pazar - Okunma : 512

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver: İstanbul'da Santa Maria İtalyan Kilisesi'ne yapılan saldırıyı kınadı. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir : "-İstanbul' da Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde Ayin sırasında yapılan saldırıyı, sivil toplum kimliğimizle şiddetle kınıyoruz. Bu kötülük yalnız Hristiyan cemaatine değil insanlığa karşı girişilmiş bir saldırı, bir cinayettir. Öldürülen Latin Katolik vatandaşımızın ailesine baş sağlığı diliyoruz. İnanıyoruz ki, bu insanlık dışı olayın failleri en kısa zamanda yakalanacak ve adalete teslim edilecektir." Akşam saatlerinde:Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Santa Maria Kilisesine saldırıyı gerçekleştiren iki katil zanlısının yakalandığını kamu oyuna açıkladı.

Marmara Vakfı Abdullah Gül’ü ziyaret etti.

25 Ocak 2024 Çarşamba - Okunma : 662

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ile Mütevelli Heyet Üyesi Av. Belgin Tanrıverdi 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Heyeti, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'e 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Çin Başkonsolosu Ortak Güvenlik ve Evrensel İşbirliği konulu konferans verdi

24 Ocak 2024 Çarşamba - Okunma : 610

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong Çin diplomasisi ve ortak güvenlik konulu bir konferans verdi. Marmara Grubu Vakfı tarafından tertiplenen konferans büyük bir ilgiyle izlendi. Konferansta Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ve Marmara Grubu Vakfı Duayeni (E) Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu ayrı ayrı söz alarak evrensel istikrar ve ortak güvenlik konusunda görüşlerini açıkladılar. Toplantı karşılıklı hediye sunumuyla sona erdi.

Marmara Grubu Vakfı Özbekistan Bayındırlık ve Kamu Hizmetleri Bakanını ziyaret etti

19 Ocak 2024 Cuma - Okunma : 750

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç başkanlığında Mütevelli Heyet Üyelerinden Hasan Yediyıldız ve Göksel Bilgiç'ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Özbekistan Bayındırlık ve Kamusal Hizmetler Bakanı Shirzod Hidoyatov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi veren Heyet; Bakan Hidoyatov'u 27. Avrasya Ekonomi Zirvesine davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Heyeti Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekarı ziyaret ett

19 Ocak 2024 Cuma - Okunma : 777

Özbekistan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ve Mütevelli Heyet Üyeleri Göksel Bilgiç ile Hasan Yediyıldız, Taşkent Büyükelçimiz Olgan Bekar'a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Büyükelçi Olgan Bekar'a, Marmara Grubu Vakfı Heyeti 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

20 Ocak Yanvar Şehitleri TADİV'de anıldı.

18 Ocak 2024 Perşembe - Okunma : 863

Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Dr. Reşat Memmedov ile TADİV Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aygün Attar'ın öncülüğünde Ankara'da TADİV Merkezi'nin Şuşa Salonu'nda 20 (Yanvar) Ocak Şehitleri anıldı. TADİV Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aygün Attar'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ile Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Dr. Reşad Memmedov ayrı ayrı söz alarak 20 Ocak (Yanvar) olayları üzerine görüşlerini açıkladılar. Toplantıda Ankara'da bulunan üniversite rektörleri, öğretim üyeleri, Azerbaycan'lı Askeri öğrenciler ile Marmara Gurubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı da hazır bulundu.

KKTC İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel'e ziyaret

15 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 815

27. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel'i Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Ümran Köksüz ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve Ümran Köksüz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği önemi gündeme getirdiler.

Çin Başkonsolosu Wei Xiao Dong'a ziyaret

15 Ocak 2024 Pazartesi - Okunma : 759

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcıları Cafer Okray ve Ümran Köksüz ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiao Dong'u makamında ziyaret ederek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumda bulundu. Çin Başkonsolosu Wei Xiao Dong Marmara Grubu Vakfı Heyetini çalışma arkadaşlarıyla birlikte kabul etti.