Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Türkiye Hahambaşı İsak Haleva’ya Ziyaret

24 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 536

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Müjgan Suver, Sezgin Bilgiç, Oğuzhan Ceylan, Rahmi Dilek ve Hasan Yediyıldız’dan oluşan Heyeti, 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Türkiye Hahambaşı İzak Haleva’yı makamında ziyaret etti. Türkiye Hahambaşı İsak Haleva’yı 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet eden Heyet, Zirve hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Türkmenistan Başkonsolosu Dr. Akkan Suver'e Aksakal Diplomat ünvanı verdi.

24 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 572

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Oğuzhan Ceylan ile bir araya geldi. Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov Dr. Akkan Suver'e Aksakal Diplomat ünvanı verdiklerini ve bunun nişanesi olarak "Kırmızı Don - Kırmızı Kaftan ve Telpek - Papak" giydirdi. Dr. Akkan Suver yaptığı konuşmasında Türkmenistan Devleti'nin dünden bugüne Marmara Grubu Vakfı'ndan esirgemediği yüksek desteğe teşekkür etti ve Türkmenistan'ın her zamanki alakasının unutulmaz olduğunu söyledi

Haydar Aliyev 100 Yaşında

22 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 599

Türkiye Azerbaycan Ortak Yüzüncü Yılında Platformu tarafından tertiplenen Haydar Aliyev 100 Yaşında toplantısı İstanbul Istinye Üniversitesi Konferans salonunda geniş bir katılımla gerçekleşti. Gelecek yıl 100. Doğum Günü kutlanacak Haydar Aliyev hakkında ilk toplantı İstanbul’da yapıldı. Toplantıda İstinye Üniversitesi Rektörü Prof Dr Erkan İbiş, Büyükelçi Hulusi Kılıç, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Türkiye Azerbaycan Yüzüncü Yıl Platformu Başkanı Elmin Sadıkov aynı ayrı söz alarak Haydar Aliyev'i anlattılar. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı'ndan Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Prof Dr. Nüket Eğrican, Oğuzhan Ceylan, Rahmi Dilek, Laura Maulenova ve Yaren Koruk da hazır bulundular.

Bangladeş Maslahatgüzar Shahnaz Gazi Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

21 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 455

Bangladeş Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Shahnaz Gazi Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Ziyarette Dr.Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Jozef Sikela Onuruna Yemek

21 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 537

Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunan Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Jozef Síkela onuruna Çekya İstanbul Başkonsolosu Jiří Čistecký ve Škoda Yüce Auto Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce bir akşam yemeği verdi. Çekya Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek'in de katıldığı yemekte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver de hazır bulundu. Dr.Akkan Suver Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı ile yaptığı görüşmede 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımını yaptı ve Bakan Jozef Síkela'yı Zirve'ye davet etti.

Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım kaza geçirdi

21 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 516

Azerbaycan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Dostlarından Milletvekili Binali Yıldırım ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Milletvekili Şamil Ayrım, Zengilan yolunda bir trafik kazası geçirdiler. Kaza sonucu arkadaşlarımız kontrol amacıyla helikopterle Bakü’ye nakledildiler. Gerek Binali Yıldırım'ın gerekse de Şamil Ayrım'ın sağ salim olduklarının haberiyle teselli bulduk. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Andrey Buravov Marmara Grubu Vakfını kabul etti

20 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 468

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreter Cafer Okray'ı ziyaretler çerçevesinde makamında kabul etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmaları için davetiye sundu.

Josef Saiger Marmara Grubu Vakfını kabul etti

20 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 492

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ziyaretler çerçevesinde Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger'i makamında ziyaret etti. Konsolos Edmond Ramja'nın da bulunduğu ziyarette Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Avusturya'nın sahip bulunduğu değerlerin 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde misafirlere tanıtımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği yüksek önem de gündeme getirildi.

Azerbaycan Başkonsolosuna ziyaret

20 Ekim 2022 Perşembe - Okunma : 456

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ile bir araya geldi. Ziyarette Dr. Akkan Suver Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin Azerbaycan'la özdeştiğini belirtti.Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Azerbaycan'ın Büyük Önderi Haydar Aliyev'in 100. Doğum Gününün de gündeme getirileceğini belirtti. Azerbaycan'ın temsiline Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği büyük önemi de vurguladı.

Vassil Valchev Dr. Akkan Suveri kabul etti

19 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 462

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Bulgaristan Başkonsolosu Vassil Valchev ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Bulgaristan İstanbul Başkonsolosunu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.