Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Vasip Şahin Marmara Grubu Vakfı’nı Makamında kabul etti

19 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 2359

Marmara Grubu Vakfı, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Şamil Ayrım ve Yüksel Çengel’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti’ni kabul eden İstanbul Valisi Vasip Şahin daha önceki yıllarda verilen desteğin devam edeceğini ve 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacağını bildirdi.

YAVUZ YILMAZ VEFAT ETTİ

18 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 3365

Önceki Başbakanlardan Mesut Yılmaz (1991-1991, 1995-1996, 1997-1999) Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı'nın dostlarından Başbakan Mesut Yılmaz'ın ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları çalışmalarında yer alan Berna Yılmaz’ın anne ve baba olarak yaşadığı büyük acıyı paylaşıyoruz. Yavuz Yılmaz’ın cenaze merasimine başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Valisi Vasip Şahin’le birlikte Anavatan Partisi’nin önceki Bakan ve Milletvekilleriyle büyük bir vatandaş topluluğu katıldı. Marmara Grubu Vakfı da cenaze törenine Dr. Akkan Suver başkanlığında bir heyetle katıldı. Marmara Grubu Vakfı olarak merhuma Tanrı'dan rahmet dilerken Yılmaz Ailesi'nin büyük kederini paylaşıyor, en samimi sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Romanya Kralı 1.Mihai vefat etti

14 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2874

Romanya Kralı I. Mihai, 5 Aralık 2017 günü vefat etti. Vefatı münasebetiyle 14-15 Aralık 2017 günleri İstanbul Romanya Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defterini Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı ve Fahri Başkonsolosluğunu yaptığı Karadağ Devleti adına imzaladı. Marmara Grubu Vakfı’nın dostu olan Kral I. Mihai Türkiye’yi tanıyan ve Türklere büyük sevgisi olan bir şahsiyet olarak tanınmaktaydı. Kızı Prenses Margarita ve damadı Prens Radu ile yakın bir çalışma ve işbirliği içinde bulunan Marmara Grubu Vakfı olarak Prenses Margarita ve Prens Radu’nun büyük acısını paylaşıyor, Romen milletine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Patrik Bartholomeos’a ziyaret

14 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2739

Marmara Grubu Vakfı 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgi sunumu ziyaretleri çerçevesinde Ekümenik Patrik Bartholomeos’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Cafer Okray ve (E) Amiral Yüksel Önel hazır bulundu. Karşılıklı görüş alış verişinin yapıldığı ziyarette Marmara Grubu Vakfı ile Patrik Bartholomeos arasında karşılıklı Yeni Yıl tebriği de yapıldı. Heyet ayrıca Patrik Bartholomeos’un Noel’ini de kutladı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kadir Topbaş’a Nezaket Ziyareti

13 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 2744

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Nuri Artok, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Aslı Kefeli, Ali Rıza Arslan ve Mustafa Kefeli’den oluşan heyet mensupları Kadir Topbaş’a görevi esnasında sivil toplum örgütlerine gösterdiği yüksek alakadan dolayı teşekkürlerini sundular. Özellikle Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında ve Avrasya Ekonomi Zirveleri tertibin de Kadir Topbaş’ın Belediye Başkanı olarak gösterdiği ilgiyi unutmayacaklarını belirttiler.

Moğolistan Ankara Büyükelçisi’nin özel yemeği

13 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 2722

Moğolistan’ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan Türk-Moğol Parlamenterler Grubu’nun Türk Milletvekilleri ’ne bir akşam yemeği verdi. Yemekte Türk-Moğol siyasi, sosyal ve kültürel meseleleri gündeme getirildi. Yemeğe Marmara Grubu Vakfı adına katılan Şamil Ayrım da, Moğolistan’a bir ay önce gerçekleştirilen seyahatte gördüklerini ve tespit ettiği noktaları gündeme getiren bir konuşma yaptı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

HAYDAR ALİYEV İN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 14.YILINDAYIZ

6 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 3864

Azerbaycan Devleti'nin Milli Lideri Haydar Aliyev'in ebediyete intikalinin ondördüncü yılındayız. Haydar Aliyev bugünkü çağdaş ve modern Azerbaycan'ın kurucusudur. O'nun emek ve hizmetleri yalnız Azerbaycan için değil büyük Türk dünyası içindi. O, Türk birlikteliğinin gerçekleşmesi için çalışmış ve özellikle Türkiye - Azerbaycan ilişkilerinin en yüksek seviyeye çıkmasını kendisine gaye edinmişti. Bu duygularla; büyük bir inançla yarattığı Bakü, Tiflis, Ceyhan boru hattı ile O, her zaman söylediği gibi bir millet-iki devlet düşüncesinin hayata geçmesini temin etmiş ve gene kendi deyimleriyle iki ülkeyi çelik halatlarla birbirine bağlamıştır.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İBRAHİM ÇAĞLARI KAYBETTİK

11 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 2967

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyeti ve Akademik Konseyi Üyesi olan İbrahim Çağlar, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin de katılımcısıydı. Marmara Grubu Vakfımızın çalışmalarında içtenlikle yer alan İbrahim Çağlar'ı genç yaşta ebediyete uğurlamanın acısı içindeyiz. Hatırasını ebediyen yaşatacağımız arkadaşımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz. Türk iş dünyasına ve Marmara Grubu Vakfı camiasına baş sağlığı ve sabır dileklerimizi sunuyoruz.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Polonya Başkonsolosu Yeni Yıl Konseri Tertipledi

10 Aralık 2017 Pazar - Okunma : 2833

Polonya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrzej Papierz yaklaşan yeni yıl münasebetiyle Saint Antoine Kilisesi'nde bir Yeni Yıl Konseri düzenledi. Polonya'nın tanınmış piyanistlerinden Marek Ruszczynski'nin eşlik ettiği resitalde gene Polonya'nın ünlü Mezzosopranolarından Magdalena Cornelius müstesna bir konser verdi. Bach'dan Chopin'e, Paderewski'den Saint Saens'a sayısız bestecinin eserlerinin sergilendiği konserde Istanbul'da bulunan yabancı misyon şefleriyle başta Patrik Bartholomeos olmak üzere Ruhani liderlerle kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Abdullah Gül, Marmara Grubu Vakfı’nı Makamında kabul etti

7 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 3237

Marmara Grubu Vakfı, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, (E) Orgeneral Necdet Timur, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Lale Aytanç Nalbant, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Yüksel Çengel, (E) Oramiral Yüksel Önel, Ali Rıza Arslan ve Sırrı Şimşek’ten oluşan Heyeti kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılacağını bildirdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)