Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Denge Ve Denetleme Ağı Diyarbakır Barosunu Destek Ziyaretinde bulundular

14 Aralık 2015 Pazartesi - Okunma : 1445

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in koordinasyon grubu sözcüsü olarak yer aldığı Denge ve Denetleme Ağı temsilcileri, Tahir Elçi'nin taziyesi için Diyarbakır Barosu'na destek ziyaretinde bulundular. Taziyenin yanı sıra DİTAM (Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi) ofisinde ağ üyeleri ve bileşenleriyle bir araya gelen temsilciler, bölgedeki durum ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Haydar Aliyevin 12. Ölüm Yıldönümünde Dr. Akkan Suver Türk Dünyasının Büyük Evladının Yüksek Hatırası Önünde Saygıyla Eğiliyoruz. Ruhu Şad Olsun

11 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 3409

Haydar Aliyev, ebediyete intikalinin 12. Yılında İstanbul'da ve Ankara'da tertiplenen törenlerle anıldı. Ankara'da Azerbaycan Büyükelçisi Faik Bagirov tarafından Haydar Aliyev Parkı'nda tertiplenen Anma Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Şamil Ayrım katıldı. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in ve Dostluk Grubu Başkanı Prof.Dr. Necdet Ünver'in katıldığı Anma Töreni sonrasında Şamil Ayrım, televizyonlara bir demeç vererek Haydar Aliyev'i anlattı.İstanbul'da ise Azerbaycan Konsolosu Esmira Hüseyinova tarafından, Sarıyer Haydar Aliyev Parkı'nda tertiplenen Anma Töreni'ne Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ile Cengiz Güldamlası katıldılar. Haydar Aliyev Anıtı'na çelenk ve çiçek konulmasından sonra törene katılanlar hep birlikte Atatürk'ün Anıtı'na da çelenk koydular.Tören sonrası Dr. Akkan Suver ve Cengiz Güldamlası, Azerbaycan televizyonlarına ve basına ayrı ayrı demeç verdiler.

Konsolos Eşleri Bir Araya Geldi

10 Aralık 2015 Perşembe - Okunma : 3612

Müjgan Suver'in de aralarında bulunduğu İstanbul'daki yabancı devlet temsilcilerinin eşlerinin, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri buluşmaların sonuncusu, Ebru Sanver'in ev sahipliğinde yapıldı. Karadağ Fahri Başkonsolosluğu'nu temsilen Müjgan Suver'in katıldığı toplantıda Ebru Sanver misafirlerine, İstanbul'daki dini kültür çeşitliliğine dikkat çeken "Cuma'dan Pazar'a İstanbul" başlıklı bir sunum yaptı.

BAE’nin Milli Günü Kutlandı

04 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 3033

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosu Khalifa Al Marzooqi, Milli Gün münasebetiyle Raffles Otel’de bir resepsiyon verdi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Milli Günü’ne katılan Dr. Akkan Suver Başkonsolos Khalifa Al Marzooqi’yi tebrik etti.

Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu’ndan Marmara Grubu Vakfı’na Yemek

03 Aralık 2015 Perşembe - Okunma : 3206

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Gu Jingqi Marmara Grubu Vakfı onuruna bir akşam yemeği verdi. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili geniş çaplı bir görüş alışverişinde bulunan yemekte Dr. Akkan Suver, İpekyolu Ekonomik Kuşağı’na verilen önemi gündeme getirdi.

OMNIA GÜZELLİĞİ

01 Aralık 2015 Salı - Okunma : 3774

Paşabahçe Şişe Cam Fabrikaları’nın Omnia Koleksiyonu sunumu dolayısıyla, Bomonti Atölyeleri’nde açılan sergi büyük bir beğeniyle kabul gördü. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sergi açılışında Cam Sanayi Genel Müdürü Esra Tokel'i Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver'le birlikte görmektesiniz.

“KAZAK KLASİKLERİ KONSERİ” BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

30 Kasım 2015 Pazartesi - Okunma : 2914

Kazak Milli Sanat Üniversitesi Sanat Topluluğu, Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü münasebetiyle İstanbul’da konser verdi. Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü dolayısıyla İstanbul’da Kazak milli müziğinin sahnelendiği konseri Müjgan ve Dr. Akkan Suver’in yanı sıra çok sayıda devlet temsilcisi de izledi. Kazak Milli Sanat Üniversitesi Sanat Topluluğu, Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü ve Kurucu Devlet Başkanı Gününün Zorlu Center’daki konserin sanatseverlerin ilgisi de büyük oldu.

ZEYNALOV ONURUNA VEDA YEMEĞİ

30 Kasım 2015 Pazartesi - Okunma : 3044

İstanbul’da görev süresi sona eren Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Büyükelçi Hasan Sultanoğlu Zeynalov onuruna Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver bir veda yemeği verdi. Veda yemeğine Marmara Grubu Vakfı’ndan Müjgan Suver, Şamil Ayrım, Cafer Okray, Ayfer ve Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Ercüment Güvercin katıldı. Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası sahibi olan Hasan Sultanoğlu Zeynalov bundan böyle görevini Azerbaycan’ın Türkmenistan Büyükelçisi olarak devam edecek.

KEİPA Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesinin Romanya’da düzenlenen 46. Genel Kurulunda Dr. Akkan Suver iki ayrı konuşma yaptı.

28 Kasım 2015 Cumartesi - Okunma : 3251

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi'nin (KEİPA) Romanya’da düzenlenen 46. Genel Kuruluna Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Müjgan Suver, Gülhan Ayrım ve Hatice Aslı Yanardağ katıldılar. Dr. Akkan Suver yaptığı iki ayrı konuşmada İpek Yolu ile Karadeniz ilişkisini anlattı. ( Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

DR. AKKAN SUVER PANAMA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ANDRES GREGORİO NÜNEZ’İ ZİYARET ETTİ

24 Kasım 2015 Salı - Okunma : 3766

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver İstanbul Panama Başkonsolosu Andres Gregorio Nünez’i makamında ziyaret ederek, Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sundu. Ziyarette Panama’nın Zirve’ye katılmasına önem verdiklerini vurgulayan Dr. Suver, 2 ülke arasında gelişmeye başlayan ticari ilişkilere de Zirve’nin yeni bir kapı açacağını belirtti.