Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İstanbulda Sultanahmet Parkında meydana gelen terör saldırısı münasebetiyle teröre kurban giden Alman vatandaşları için açılan Taziye Defterini Dr. Akkan Suver de imzaladı.

15 Ocak 2016 Cuma - Okunma : 2969

İnsanlık âleminin en büyük düşman olan teröre kurban verilen Alman kardeşlerimizi anmak üzere bugün buradayız. Terörle mücadele bütün insanlığın görevidir. Bu görevin sorumluluğuyla Alman milletine sabırlar diliyor, dünyanın bütün insanlarını ortak bir şuurda terörle mücadeleye davet ediyorum.

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor

14 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 1434

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor. Ağ, kalıcı barış için katılımcı ve kapsayıcı bir sürece öneriler oluşturmak, toplumun farklı kesimlerinden süreci sahiplenici görüşler almak amacıyla düzenlediği buluşmalardan ilkini, 14 Ocak 2016 Perşembe günü İstanbul'da, akademisyen ve gazetecilerden oluşan uzmanlarla birlikte gerçekleştirdi. Siyaset, hukuk ve uluslararası ilişkiler alanlarında uzmanlarla yapılan bu ilk toplantıda, öncelikle var olan durumun politik ve toplumsal bir değerlendirmesi yapıldı. Denge ve Denetleme Ağı'nın neden bu sürecin inşası üzerinde çalıştığının ve hangi alanlara odaklandığının anlatıldığı toplantıda süreç inşasında var olan engellerin kaldırılması için somut adımlar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Dr. Akkan Suver, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankarada büyükelçi ziyaretlerine devam etti.

14 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 3961

Malezya Büyükelçisi Amran Bin Mohamed ZIN, Slovakya Büyükelçisi Anna TURENICOVA, Polonya Büyükelçisi Mieczyslaw CIENIUCH, Litvanya Büyükelçisi Audrius BRUZGA, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel KAFKA, Bangladeş Büyükelçisi M. Allama SIDDIKI, Hırvatistan Büyükelçiliği Maslahatgüzar'ı Mario Zadro ve Çin Büyükelçisi Yu HONGYANG ile ayrı ayrı görüşen Dr. Akkan Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin önemini vurguladı ve sivil bir inisiyatifin aralıksız 19 yıldır ulaştığı başarıyı, kazandığı prestiji ortaya koyan bir sunum yaptı.

Denge ve Denetleme Ağı İstanbul Üyeleri bir araya geldiler

12 Ocak 2016 Salı - Okunma : 1465

Denge ve Denetleme Ağı'nın İstanbul'da bulunan üyeleri, 20 Şubat 2016 cumartesi günü İstanbul'da yapılacak Büyük Buluşma öncesinde, Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerini konuşmak için bir araya geldiler. 12 Ocak 2016 Salı günü gerçekleştirilen toplantıda üyeler, gruplara ayrılarak moderatörler yönetiminde Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerinin neler olması gerektiği üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de Koordinasyon Grubu Üyesi olarak moderatörlük yaptığı toplantıda, grup tartışmalarında öne çıkan görüşler derlenerek, diğer katılımcılarla paylaşıldı.

8. Büyükelçiler Konferansı Açılış Toplantısı’na Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfını temsilen birlikte katıldılar.

11 Ocak 2016 Pazartesi - Okunma : 2814

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından Ankara'da yılda bir defa toplanan Büyükelçiler Konferansı'na Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen birlikte katıldılar. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşmasıyla Ankara'da çalışmalarına başlayan Büyükelçiler Konferansı daha sonra Gaziantep’te devam etti.

Denge ve Denetleme Ağı 2. Büyük Buluşma hazırlıkları çalışmalarına devam ediyor

08 Ocak 2016 Cuma - Okunma : 2866

AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, üyesi ve aynı zamanda sözcüsü olduğu Denge ve Denetleme Ağı'nın büyük buluşması öncesinde Ankara'daydı. 20-21 Şubat 2016 günleri İstanbul'da yapılacak 2. Genel Buluşma'sına hazırlık niteliğindeki toplantıda Müjgan Suver ve Karar Vericiler Çalışma Grubu'nun diğer üyeleri, Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerinin neler olması gerektiğini tartışarak görüş alışverişinde bulundular.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman Dolmabahçe Sarayı’nda Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

28 Aralık 2015 Pazartesi - Okunma : 3896

TBMM Başkanı İsmail Kahraman Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cengiz Güldamlası ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyetini makamında kabul etti. Kabulde TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarına ait bir sunum yapıldı ve 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet edildi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cengiz Güldamlası ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyetini makamında kabul etti. Kabulde TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarına ait bir sunum yapıldı ve 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet edildi.

Noel Bayramı kutlandı

26 Aralık 2015 Cumartesi - Okunma : 4019

Süryani Katolik Patrikhanesi ve Süryani Ortodoks Patrikhanesi ayrı ayrı yaptıkları kutlamalarla idrak edilen Noel Bayramı’nı tesit ettiler. Marmara Grubu Vakfı adına kutlamalara katılan Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Hristiyan âleminin bu müstesna gününde; Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin ile Korepiskopos Monsenyör Yusuf Sağ’ın şahıslarında Süryanilerle beraber oldular.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

25 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 3371

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Marmara Grubu Vakfı’nı İstanbul Ortaköy’de bulunan makamında kabul etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant ve Yalçın Sönmez’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır’ı İstanbul’da bulunan makamında ziyaret ederek, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sundular. Marmara Grubu Vakfı heyeti Avrupa Birliği Bakanı Sayın Volkan Bozkır’ı 6 Nisan 2016 günü gerçekleşecek olan 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin Açılışına davet ettiler.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’e 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin sunumu yapıldı

24 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 3817

İstanbul Valisi Vasip Şahin Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirveleri çalışmaları çerçevesinde, Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, (E) Orgeneral Necdet Timur, Şamil Ayrım, Müjgan Suver, Yüksel Çengel, Cafer Okray ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, Zirve ile ilgili bilgilendirdi. Kendilerini Zirve’nin açılışına davet eden Marmara Grubu Vakfı Heyetine İstanbul Valisi Vasip Şahin daha önceki yıllarda verilen desteğin devam edeceğini, toplantıya katılacağını bildirdi.