Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

17 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 437

“Ya istiklal ya ölüm!” düşüncesiyle yürütülen Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ı kutlamanın gururu içindeyiz. Atatürk, bağımsızlık ve aydınlanma meşalesini yaktığı bugünü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. Millî mücadelenin 104. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî mücadele kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Millî değerlerin ışığında Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyeti’ni sonsuza dek koruma görevi emanet edilen Türk gençliğinin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlu olsun!

İlber Ortaylı Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

12 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 515

Ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Marmara Grubu Vakfı’nda yemekli bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen yemekte Prof. Dr. İlber Ortaylı dünden bugüne Cumhuriyetimiz hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Belarus Devlet Televizyonu Dr. Akkan Suverle Mülakat Yaptı

12 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 522

Belarus Devlet Televizyonu gerçekleşecek 14 Mayıs seçimleri öncesi, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'le bir mülakat gerçekleştirdi. Mülakatta, Belarus İstanbul Başkonsolos'u Aleksei Shved'de hazır bulundu.

AB ve Kalkınma Ajansları Proje Hazırlama Eğitimi Toplantısı yapıldı

11 Mayıs 2023 Perşembe - Okunma : 504

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi çalışmaları çerçevesinde İstanbul'da bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan Suver ve Lale Aytanç Nalbant 'ın katıldığı tanıtım toplantısında Karadeniz Bölgesi İşbirliği programları hskkında bilgi verildi.

Rusyadaki iş imkanları tanıtıldı

10 Mayıs 2023 Çarşamba - Okunma : 531

Sen Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu münasebetiyle Roscongres Vakfı İstanbul'da bir çalıştay tertipledi. Çalıştayda Türk iş insanlarına Rusya’daki iş fırsatları hakkında bilgi verildi. Alexey Valkov, Andrey Barannikov ile Prof. Dr. Ahmet Kasım Han'ın konuşmacı olarak katıldığı çalıştayda, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Yardımcısı Sezgin Bilgiç de hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı Haydar Aliyev'in Mezarını ziyaret ettiler

6 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 473

Bakü’de temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı Haydar Aliyev'in Anıt Mezarını ziyaret ederek çiçek koydular. Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı daha sonra Şehidler Hıyabanı'nı ve Türk Şehidleri Anıtı'nı ziyaret ettiler.

Dr.Akkan Suver Hazar Üniversitesi'nin Rektörü ve Yönetim Kurulu Başkanıyla görüştü

6 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 655

Bakü’de temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı Hazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrade Khalilova ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamlet İsahanlı ile görüştü. Görüşmede Hazar Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Alovsat Amirbeyli de hazır bulundu.

Emil Nasırlı'nın Haydar Aliyev kitabının tanıtım merasimi yapıldı

6 Mayıs 2023 Cumartesi - Okunma : 513

Yazar Emil Nasırlı tarafından kaleme alınan Haydar Aliyev kitabının, Azerbaycan'da Atatürk Merkezi'nde tanıtım toplantısı yapıldı. Kitabın tanıtım toplantısında Dr. Akkan Suver de bir konuşma yaparak Haydar Aliyev ile ilgili anılarını paylaştı. Dr. Akkan Suver' in de yer aldığı kitap, katılımcılar tarafından beğenildi. Azerbaycanlı akademiklerle, Bakü’de bulunan yabancı misyon şeflerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı da hazır bulundu.

Farid Shafiyev'e ziyaret

5 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 239

Bakü’de bulunan Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı, Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Merkezi Başkanı Büyükelçi Farid Shafiyev'e bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı, sivil toplum alanında yapılabilecek ortak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Valeh Aleskerov'u ziyaret

5 Mayıs 2023 Cuma - Okunma : 168

Bakü’de bulunan Dr. Akkan Suver ve Mahmut Saklı, Azerbaycan Serbest Bölge (AFEZ) Başkanı Valeh Aleskerov'u ziyaret etti. Ziyarette Büyükelçi Hasan Ulusoy Marmara Grubu Vakfı'nın Haydar Aliyev plaketini Valeh Aleskerov'a sundu. Azerbaycanlı yazar Emil Nasırlı da ziyarette hazır bulundu.