Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel Genç Liderler Okulundan mezun oldular

21 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 462

Makedonya'nın Ohrid şehrinde gerçekleşen (14th School of Young Leaders of President Ivanov) Cumhurbaşkanı İvanov tarafından bu yıl 14.cüsü tertiplenen Genç Liderler Okulu çalışmalarına katılan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ege Yiğitel eğitimlerini başarıyla tamamlayıp diplomalarını alarak yurda döndüler. Eğitim sonrası bir değerlendirme yapan Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan şunları söyledi:"Bu eğitim etkinliği, uluslararası arenada bir yandan benzersiz bir network diğer yandan ise küresel liderlerden ders alma fırsatını bizlere sundu. Bu derinlemesine eğitim ve network deneyiminde;-“ Makedonya’nın vizyoner Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna-Hersek’in devlet adamlığıyla tanınan eski Başbakanı Zlatko Lagumdjija, çok değerli eski Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic, Dünya Bankası’nın stratejik lideri, eski Başkan Yardımcısı Ismail Serageldin, Makedonya’nın 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve halkın sevgilisi Gordana Siljanovska-Davkova gibi öne çıkan liderlerden ilham alarak vizyonumuzu genişlettik ve geliştirdik. Cumhurbaşkanı Ivanov’un önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına düzenlenen özel panelde ise; TIKA Makedonya Direktörü Mehmet Bayrak, Atatürk’ün yakın arkadaşı ve aynı zamanda Makedonya doğumlu olan Ali Fethi Okyar’ın torunu Prof. Ali Fethi Okyar ve Marmara Grubu Vakfı’nın vizyoner Başkanı Dr. Akkan Suver’ın adına ben yaptığım konuşma ile birlikte Türkiye’nin yüzüncü yılını coşkuyla kutladık. Yoğun eğitimin ardından, değerli arkadaşım Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Ege Yiğitel ile birlikte, liderlik serüvenimizin mührü olan diplomamızı Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un elinden gururla aldık. Üsküp'te ise T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ile bir araya gelerek, bu benzersiz deneyimi ve vakfımızın misyonunu kendileriyle paylaştık. Bu 8 günlük zenginleştirici deneyim, bize sadece Makedonya’nın tarihini ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı değil, aynı zamanda uluslararası alanda kurulan derin dostluklar ve ortaklıkla geleceğe yönelik vizyonumuzu genişletme fırsatı da sundu."

Büyük Vefa / Viyana’da Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü nedeniyle Atatürk´ün heykeltıraşı Krippel için bir anıt dikildi

21 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 302

Türkiye’de birçok yerleşim merkezinde bulunan Atatürk heykellerinin Viyanalı yaratıcısı Heinrich Krippel’in mezarı ortadan kalkınca devreye Türk toplumu girdi. Türk toplumu adına Prof. Birol Kılıç, Krippel’in kendi memleketinde bir anıt mezar yaptırdı. Viyana’da Almanca yayınları ile tanınan bir yayınevinin kurucusu olan Birol Kılıç’ın girişimiyle Atatürk’ün Heykeltraşı Krippel için bir anıt dikildi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver, Remnin Üniversitesinde konuştu

19 Ekim 2023 Perşembe - Okunma : 448

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Dr. Akkan Suver, Pekin'de bulunan Remnin Üniversitesi'nde Türkiye Çin Halk Cumhuriyeti münasebetleri ve Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin önemi üzerine bir konuşma yaptı. Konuşması sonrası Dr. Akkan Suver, Remnin Üniversitesi'ne Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılının hatırasına bir hediye sundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver Çinde temas ve tetkiklerde bulundu

18 Ekim 2023 Çarşamba - Okunma : 291

3. Kuşak ve Yol Forumu çalışmaları nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Dr. Akkan Suver sivil toplum alanında temas ve ziyaretlerde bulundu. Dr. Akkan Suver Quanzhou da 1300 yıl önce yapılan Qingjing Camisini ve Wenzhou tarihi limanını da ziyaret etti.

Dr. Akkan Suver,3.Kuşak ve Yol Forumunda konuştu.

17 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 326

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Pekin'de Çin Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Xi Jinping tarafından düzenlenen 3.Kuşak ve Yol Forumu'nda bir konuşma yaptı. Konuşmasında Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin Kuşak ve Yol İnisiyatifi'ne verdiği yüksek önemi gündeme getirdi. Dr. Akkan Suver'in konuşması Çin medyasında da önemli bir yer aldı. Konuşma metnini haberin sonunda bulabilirsiniz. 3.Kuşak ve Yol Forumu'nun öğleden sonraki oturumunda söz alan Dr. Akkan Suver,Türkiye'nin bu girişime verdiği yüksek önemi ortaya koydu. Asya, Avrupa ve Afrika'nın kesiştiği noktada bulunan Türkiye'nin bu girişiminin önemli bir aktörü olduğunu da gündeme getiren Dr. Akkan Suver'i, Forum'da Türkiye Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ile UNESCO önceki Genel Müdürü İrina Bokova yalnız bırakmadılar. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver'in Çin temasları devam ediyor

14 Ekim 2023 Cumartesi - Okunma : 555

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Çin’de Geleneksel Pirinç Şarabı Törenleri'ne katıldı. Dünyanın önde gelen sivil toplum önderlerinin aralarında bulunduğu Törenlerde Dr. Akkan Suver Duayen olarak Merasimlere başkanlık etti.

Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel’in Makedonya ziyaretleri devam ediyor

13 Ekim 2023 Cuma - Okunma : 527

Makedonya'nın önceki Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov'un öncülüğünde tertiplenen Genç Liderler Okulu etkinliğinde, Marmara Grubu Vakfı’nın hediyelerini Cumhurbaşkanı Dr. Gjorge Ivanov’a sunduk. Genç Liderler Okulu'na Türkiye adına katılan Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davetimizi tekrar ettiler.

Dr. Akkan Suver, Zhejiang Üniversitesinin seminerinde konuştu

13 Ekim 2023 Perşembe - Okunma : 553

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Şangay Zhejiang Üniversitesi'nde düzenlenen Seminer'de Kuşak ve Yol ile Türkiye ilişkileri üzerine bir konferans verdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel Makedonyada

12 Ekim 2023 Perşembe - Okunma : 515

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan ile Mütevelli Heyet Üyesi Ege Yiğitel Genç Liderler Toplantısı için Makedonya’nın Ohri şehrindeler. Bosna Hersek önceki Cumhurbaşkanı Mladen İvaniç ile biraraya gelen Oğuzhan Ceylan ve Ege Yiğitel'in toplantılarının bir hafta sürmesi bekleniyor.

Afrikalı iş insanları İstanbulda

10 Ekim 2023 Salı - Okunma : 599

Global Diplomasi ve Ticaret konulu uluslararası konferans Avcılar Belediyesi'nin sponsorluğunda Hilton Oteli'nde yapıldı. Afrikalı ve Türk iş insanlarının katıldığı konferansta Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray ve DEİK iş Konseyi'nden Zeki Güvercin de hazır bulundu.