Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Kosova Parlamentosunda

30 Ocak 2023 Pazartesi - Okunma : 705

Kosova ziyaretlerini sürdüren Marmara Grubu Vakfı Heyeti önceki Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu'yu makamında ziyaret etti. Ziyarette önceki Kosovo Devlet Bakanı Mahir Yağcılar da hazır bulundu. Ziyaret sonrası Heyet Milletvekili Enis Kervan, Mimoza Kusari Lila ile de aynı ayrı görüşerek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni anlattı

Marmara Grubu Vakfı Kosova da

30 Ocak 2023 Pazartesi - Okunma : 686

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray ile Mütevelli Heyet Üyesi Mustafa Ergin, 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Kosovo' ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretlerine Türkiye Cumhuriyet Priştina Büyükelçisi Çağrı Sakar'la başlayan Heyet Murat Hüdavendigar'ın Türbesini ziyaret etti ve Anı Defteri'ni imzaladı.

Dr. Akkan Suver Türkiye Turing Otomobil Kurumunda Konferans verdi

29 Ocak 2023 Pazar - Okunma : 635

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türkiye Turing Otomobil Kurumu'nda, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde bir konferans verdi. Toplantı sonrasında Türkiye Turing Otomobil Kurumu Başkanı Dr Bülent Katkak, Dr. Akkan Suver'e Turing adına bir teşekkür plaketi sundu.

Tacikistan Ticaret Müsteşarı Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

28 Ocak 2023 Cumartesi - Okunma : 553

Tacikistan Devleti'nin Ankara Ticaret Müsteşarı Hokim İsmoilzod Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret ederek 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında Genel Başkan Dr. Akkan Suver'den bilgi aldı. Tacikistan'ın 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Bakan düzeyinde katılacağını belirten Müsteşar Hokim İsmoilzod Zirve'de enerji ve su konusunu gündeme getireceklerini söyledi.

Holokost Kurbanlarını Anma Günü Yapıldı

27 Ocak 2023 Cuma - Okunma : 560

2005 yılında Birleşmis Milletler Genel Kurulu'nda kabul edilen Uluslararası Holokost Kurbanlarını Anma Günü vesilesiyle Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı. Ahmet Misbah Demircan'ın katılımı ile İstanbul Üniversitesi’nde bir ANMA töreni gerçekleştirildi. Kısa film gösteri ile başlayan programda. Rektör Prof Dr Mahmut Ak, Ishak İbrahimzadeh, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı. Ahmet Misbah Demircan ve Türkiye Hahambaşisi Rav İsak Haleva ayrı ayrı söz aldılar. Tören Holokost kurbanları adına dua ve mum yakma merasimiyle sona eren etkinlikte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreter Cafer Okray ve Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı hazır bulundu

Bar Belediye Başkanı Marmara Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suverle görüştü

26 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 484

Bar Belediye Meclis Başkanı Branislav Nenezić Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr.Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş'ı kabul etti. Bar Belediyesi eski Başkanı Jusuf Kalamperović te toplantıda hazır bulundu. Toplantıda Başkan Raičević, belediyenin "Marmara Vakfı’’ ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti ile olan güçlü bağlarını hatırlattı. Dr.Akkan Suver’in Karadağ Türkiye ilişkilerindeki önemli hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Delegasyon üyelerine, Bar belediyesinin sayısız kaynakları ve avantajlarının yanı sıra Bar'ın stratejik kalkınma planının uygulanmasının bir parçası olarak uygulanmakta olan mevcut projeleri tanıttı. Raičević, çeşitli faaliyetlerin geliştirilmesini sağlayan elverişli ve destekleyici bir iş ortamı bulunduğunu da belirtti. Bu nedenle de Bar şehrinin, Karadağ'ın bu bölgesinde giderek daha fazla arzu edilen bir yatırım yeri ve bir ekonomik ilerleme üreticisi olarak bilindiğini de gündeme getirdi. Bar şehrinin Riviera boyunca elit turizmin gelişmesine katkıda bulunacak çok sayıda lüks otel ve turistik tesisin inşası ve rekonstrüksiyonu için hazır olduğunu anlatan Başkan Karadağ'da ekonomik kalkınma, çevre koruma, kültürel-tarihi miras ve turizm alanlarında daha fazla işbirliğinin teşvik edilmesine açık olduklarını da belirtti

Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Dukanovic Marmara Grubu Vakfını Kabul Etti

26 Ocak 2023 Perşembe - Okunma : 552

Karadağ'da (Montenegro) 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımı ile çalışma ziyaretleri'nde bulunan Dr Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Dukanovic kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen kabulde Heyet, Marmara Grubu Vakfı'nın Karadağ'a verdiği yüksek önemi gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı'nın kabulünde Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Danışmanı, önceki Dışişleri Bakanı Milan Rocen de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın ziyaretlerine Karadağ (Montenegro) önceki Büyükelçisi Branko Milic ile Seyran Mirzazada de eşlik etti

Filip Vujanovic’e Ziyaret

25 Ocak 2023 Çarşamba - Okunma : 307

Karadağ Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic; Marmara Grubu Vakfı'nın Dr.Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş’ dan oluşan Heyeti'ni kabul etti. Kabulde Dr Akkan Suver ve arkadaşları, Karadağ Önceki Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic’e 26. Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu. Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic’e 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet eden Dr Akkan Suver ve arkadaşları Karadağ Devleti'nin dünden bugüne Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek alakaya da ayrıca teşekkür etti. Ziyarette Karadağ Önceki Ankara Büyükelçisi Branko Milic, Karadağ Önceki İçişleri Bakanı Jusuf Kalemperoviç ve Seyran Mirzazada da hazır bulundu.

Türkiyenin Podgorica Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını kabul etti

25 Ocak 2023 Çarşamba - Okunma : 372

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadağ, Podgorica'da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş’ dan oluşan Heyeti Türkiye Cumhuriyeti'nin Podgorica Büyükelçisi Barış Kalkavan’ı makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı Heyet üyeleri Büyükelçi Barış Kalkavan’a 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Seyran Mirzazada da hazır bulundu.

Karadağ Parlamento Başkanı Marmara Grubu Vakfını Kabul Etti

25 Ocak 2023 Çarşamba - Okunma : 408

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Karadağ’da bulunan Marmara Grubu Vakfı'nın Dr Akkan Suver, Oğuzhan Ceylan ve Erol Altaş’dan oluşan Heyeti Karadağ Parlamento Başkanı Danijeal Đurović’i makamında ziyaret etti. Heyet üyeleri Karadağ Parlamento Başkanı Danijeal Đurović’e bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Seyran Mirzazada da hazır bulundu.