Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Diaspora Zoom Toplantısında konuştu

4 Eylül 2023 Pazartesi - Okunma : 440

Azerbaycan Diaspora Bakanlığı yurt dışındaki Azerbaycanlıları ve Azerbaycan Dostlarını bir Zoom toplantısında bir araya getirdi. Büyük bir katılımla gerçekleşen toplantıyı Elshad Aliyev yönetti. Avustralya kıtasından Amerika Birleşik Devletleri'nden çeşitli eyaletlerinden, Avrupa ve Asya'nın sayısız devletinden yüksek seviyede ve seçkin bir katılımla gerçekleşen toplantıda; Bişkek'te sivil toplum çalışmalarında bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de söz alarak, Azerbaycan Diaspora Bakanlığı'nın çalışmalarını övdü. Başarılı geçen toplantıda, katılımcılar gerek Karabağ konusunda gerekse de Azerbaycan’ın tanıtımı konusunda düşüncelerini de açıkladılar.

Türkiye Jokey Kulübü Uluslararası Fegentri Yarışı Yapıldı.

2 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 396

Türkiye Jokey Kulübü ,Uluslararası Fegentri Amatör Kadın Biniciler Şampiyonası yapıldı. Yarışı Fransız At Binici Margaux Colomb, Banu Alemdar Selpek'in Alavara isimli atıyla kazandı. Kalabalık bir seyircinin yanı sıra İstanbul'da bulunan yabancı misyon şeflerinin de hazır bulunduğu yarışlarda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Müjgan Suver, Mahmut Saklı ve Hasan Yediyıldız’la birlikte hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı Heyeti yarışları (E) Başsavcı Aykut Cengiz Engin ile birlikte izledi.

Lira Sydykovaya ziyaret

2 Eylül 2023 Cumartesi - Okunma : 469

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Yediyıldız Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydykova'ya bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Marmara Grubu Vakfı'nın Bishkek seyahati öncesi, Dr. Akkan Suver ve Hasan Yediyıldız gerçekleşen bu ziyarette, Kırgızistan'la ilgili görüş alışverişinde bulundular. Başkonsolos Lira Sydykova Dr. Akkan Suver'e Cengiz Aymatov için hazırlanmış özel bir kitap hediye etti.

Vassil Valchev Petkova ziyaret

31 Ağustos 2023 Perşembe - Okunma : 407

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Vassil Valchev Petkov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolosa Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde, Marmara Grubu Vakfı'nın Bulgaristan'ın tanıtımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı İstanbul’da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 468

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle; sabah İstanbul Valiliği'nde İstanbul’da bulunan mülki ve askeri erkanla, yabancı misyon şefleri İstanbul Valisi Davut Gül'e tebriklerini sundular. İstanbul Valisi tebrikleri beraberinde Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte kabul etti. Tebrik merasiminde Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Hasan Yediyıldız da sivil toplum adına hazır bulundular. Akşam da Arkeoloji Müzesi'nde 30 Ağustos münasebetiyle İstanbul Valisi Davut Gül ve Eşi bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan ve Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Hasan Yediyıldız katıldılar.

Prof. Dr. İlber Ortaylı Marmara Grubu Vakfındaydı

29 Ağustos 2023 Salı - Okunma : 457

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Marmara Grubu Vakfı'nın Özbekistan seyahati öncesinde bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Özbekistan üzerine görüş alışverişinde bulunan çalıştayda Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Cafer Okray ve Hasan Yediyıldız hazır bulundu.

Enisa Komara ziyaret

29 Ağustos 2023 Salı - Okunma : 391

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Enisa Komar'a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver gelecek yıl tertiplenecek 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi 'ne Bosna Hersek' in katılımına verdikleri yüksek önemi gündeme getirdi.

Dr. Akkan Suver Uluslararası Haydar Aliyev Konferansında konuştu

28 Ağustos 2023 Pazartesi - Okunma : 455

Doğumunun 100. Yılı münasebetiyle tertiplenen Uluslararası Haydar Aliyev Konferansı'nda Dr. Akkan Suver; Haydar Aliyev ile ilgili anılarını anlattı. Zoom aracılığıyla gerçekleşen etkinlikte, Haydar Aliyev'i modern Azerbaycan'ın Kurucu Lideri olarak değerlendiren Dr. Akkan Suver, O olmasaydı, Bakü-Tiflis Ceyhan Boru Hattı olmazdı, dedi. Toplantıya Azerbaycan'ın, Türkiye'nin yanı sıra Fransa’dan, ABD den, Pakistan’dan, İsrail’den, Rusya’dan Büyükelçi, Milletvekili ve Akademisyenler katıldılar. Türkiye'den İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da söz alarak hatıralarını anlattı.

Oğuzhan Ceylan, Yağmur Başkalemle nişanladı

23 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 445

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Oğuzhan Ceylan, Ayşe Yağmur Başkalem'le, seçkin bir davetli topluluğu önünde Adile Sultan Sarayı'nda nişanlandı. Nişan öncesi Dr. Akkan Suver, Başkalem Ailesi'nden Ceylan Ailesi adına Yağmur Başkalem'i istedi ve Aile ile birlikte Yağmur Başkalem'in de onayı ile söz kesildi ve nişan yapıldı. Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Adem Ceylan'ın oğlu 'nun mutlu gününde Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile birlikte Ceylan ve Başkalem Ailesi'nin dostları geç saatlere kadar beraberce neşe içinde güzel bir akşam geçirdiler. Marmara Grubu Vakfı olarak bizler de Oğuzhan ve Ayşe Yağmur'a,: tebriklerimizi sunuyor, mutluluklar diliyoruz.

Turan Hançerli Yeniden Boğazı yüzerek geçti

23 Ağustos 2023 Çarşamba - Okunma : 420

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli İstanbul Boğazı'nı bir kere daha yüzerek geçti. Bu üçüncü geçişi olan Turan Hançerli arkadaşımızı tebrik ediyoruz