Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Karadağ Ukrayna Temsilcisi ile görüştü

18 Kasım 2023 Cuma - Okunma : 176

Ukrayna'da bulunan Dr. Akkan Suver, Kiev Karadağ Charge d'Affairs'i Miroslav Radojicic ile biraraya geldi. Karadağ’ın Ukrayna Temsilciliği görevini yapmakta olan Miroslav Radojicic ile Dr. Akkan Suver Karadağ-Ukrayna ilişkileri üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

KEİPA 62.Genel Kurulu toplandı

17 Kasım 2023 Cuma - Okunma : 194

Ukrayna'nın Başkenti Kiev'de toplanan KEİPA 62.Genel Kurulu Ukrayna Yüce Radası Başkanı Ruslan Stefanchuk'un açılış konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskyy'nin video mesajıyla çalışmalarına devam etti. Daha sonra Türk Parlamento Heyeti Başkanı Fatih Dönmez,Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın mesajını okudu. KEİPA Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hadjiyev'in karşılama konuşması sonrası çekilen Aile Fotoğrafı ile çalışmalar devam etti.Öğleden sonra oturumunda söz alan Dr. Akkan Suver, KEİPA'nın önemini vurguladı ve yeni bir güvenlik mimarisine ihtiyaç duyulduğunu gündeme getirdi. Dr. Akkan Suver'in konuşması'nı ek sayfada bulabilirsiniz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ukrayna Metropoliti Epiphaniusa ziyaret

16 Kasım 2023 Perşembe - Okunma : 149

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Ukrayna Metropoliti Epiphanius'a bir nezaket ziyaretinde bulunarak; Ekümenik Patrik Bartholomeos'un selamlarını iletti ve Marmara Grubu Vakfı ile Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyaret sonrası Dr. Akkan Suver Metropolit Epiphanius'u 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Dr. Akkan Suver Mustafa Cemiloğlu ile biraraya geldi

16 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 195

Ukrayna Meclis Başkanı’nın özel davetine katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile birlikte Kırım Türklerinin Lideri Mustafa Cemiloğlu, Milletvekili Ana Purtova ile bir araya geldi.

Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk Dr. Akkan Suver’i kabul etti

15 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 145

KEİPA Genel Kurulu münasebetiyle Kiev'de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in de aralarında bulunduğu Heyet Başkanlarına bir öğle yemeği veren Ukrayna Yüce Radası Başkanı Ruslan Stefanchuk, yemek sonrası Dr. Akkan Suver'i kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 40 Yaşında

15 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 97

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 40 yılı münasebetiyle İstanbul Başkonsolosu Fatma Demirel bir resepsiyon verdi. KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu'nun da hazır bulunduğu Resepsiyona; Marmara Grubu Vakfı da Ümran ve Ertuğrul Kumcuoğlu, Prof. Dr. Uğur Özgöker, Mustafa Ergin ve Mahmut Saklı'dan oluşan bir heyetle katıldı. İstanbul'un mülki ve askeri erkanıyla bazı yabancı misyon şeflerinin de hazır bulunduğu Resepsiyon geç saatlere kadar devam etti.

Levent Bilgene ziyaret

15 Kasım 2023 Çarşamba - Okunma : 122

(KEİPA) Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Genel Kurul çalışmaları münasebetiyle Kiev'de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Levent Bilgen'e bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Levent Bilgen'e, Avrasya Ekonomi Zirveleri ve Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver Amirsaid Agzamkhodjayev'i ziyaret etti

13 Kasım 2023 Pazartesi - Okunma : 195

Polonya'nın başkenti Varşova'da bulunan Dr. Akkan Suver, ilk Türk ziyaretçi olarak; Özbekistan'ın Varşova Büyükelçisi Amirsaid Agzamkhodjayev'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Dr. Akkan Suver Viyana Ekonomik Forumunda konuştu

12 Kasım 2023 Pazar - Okunma : 283

Bu yıl 20.yılını kutlayan Viyana Ekonomik Forumu "Gelecekle Diyalog 2023" başlığıyla toplandı. Toplantının açılışında konuşan Dr. Akkan Suver, Viyana Ekonomi Forumu, Balkan ülkeleri için bir fırsat merkezi, bir yol haritasıdır, dedi. 15 yıldır Marmara Grubu Vakfı ile Viyana Ekonomik Forumu'nun birlikte çalıştığını da belirten Dr. Akkan Suver 20.Yılı münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı'nın bir hatıra armağanını da, konuşmasının sonunda Genel Sekreter Elena Kırtcheva'ya sundu. Toplantıda, Avusturya Şansölyesi adına Federal Bakan Karoline Edtstadler, Bulgaristan Dış İşleri Bakanı Mariya Gabriel ve Kosova Başbakanı Albin Kurti de yer aldı. Viyana Ekonomi Forumu'nun jübile toplantısına Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Av. Serhat Tabanca, Av. Sibel Tabanca, Canberk Köksüz ile birlikte katıldı. Jübile’de Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bulgaristan Başbakanı Nikolai Denkov, Kosova Başbakanı Albin Kurti, Moldova Başbakanı Dorin Recean,Makedonys Başbakanı Dimitar Kovacheski ve Bosna Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Borjana Kristo da hazır bulundular. Daha sonra devam eden oturumlarda; Eski Şansölye Dr. Wolfgang Schüsel, Federal Bakan Magnus Brunner, Dr. Lilyana Pavlova, EBRD'den Mark Bowman, Peter Höfinger, Ahmet Dağlıoğlu, Dr. Georg Bucher, Aleksandar Vlahovic, Barbara Kolm, Kalin Peshov, Wollfgamg Anzengruber, Raimonds Cudars, Yiannis Thomatos, Prof.Dr. Vesna Borazan, Prof. Dr. Danica Purg ayrı ayrı söz aldılar. Marmara Grubu Vakfı Viyana Ekonomi Forumu'nun 20.yılında Başkan (E) Büyükelçi Victor Jackovich'e ve Genel Sekreteri Elena Kırtcheva'ya tebriklerini sunar.

Cafer Okray Dünya Koruma Forumunda konuştu

11 Kasım 2023 Cumartesi - Okunma : 312

Dünya Koruma Forumu San Marino'da toplandı. Başkanlığını Kelony adına Genseric Cantournet ile Angela Pietrantoni'nin yaptığı ve "Hayatın Tek Şirketin" başlıklı toplantı San Marino Endüstri Bakanı Fabio Righi'nin konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray'ın da söz aldığı konferansa bu yıl FOWPAL Başkanı Dr.Hong Tao-Tze de katıldı. Gene konuşmacılar arasında Annamaria Barbato Ricci, Luc Maisonnasse da yer aldığı konferansta Cafer Okray'ın konuşmasını ek sayfada bulacaksınız. (Haberin devamı için lütfen Haber Başlığını tıklayınız)