Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Tiran'da

14 Mayıs 2024 Salı - Okunma : 177

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Göksel Bilgiç, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi 63.Genel Kurul çalışmalarına, sivil toplum adına katılmak üzere Tiran’daydı. Arnavutluk Parlamento Başkanı Lindita Nikolla'nın açılış konuşmasıyla çalışmalarına başlayan PABSEC Genel Kurulu'nda Dr. Akkan Suver de bir konuşma yaptı ve Kuşak ve Yol Girişimi'nin Karadeniz Bölgesiyle ilişkilerini gündeme getirdi. Dr. Akkan Suver'in konuşma metnini aşağıda bulacaksınız.

Dr. Akkan Suver'e PABSEC Onur Madalyası

14 Mayıs 2024 Salı - Okunma : 296

Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla, Karadeniz Bölgesi ülkeleri arasındaki dostane ilişkilerin ve işbirliğinin kuvvetlendirilmesine sağladığı katkılar vesilesiyle Dr. Akkan Suver'e PABSEC Onur Madalyası takdim etti. Dr. Akkan Suver de, Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla'ya 1974 ,yılında Türkiye'de yayınlanan (50 yıl önce) Arnavut Edebiyatı adlı kitabını sundu. Arnavutluk Devleti daha önce de, 2017 yılında Cumhurbaşkanı Bujar Nishani tarafından Dr. Akkan Suver'e Arnavutluk Devlet Nişanı sunmuştu.

Marmara Vakfı Cemal Bayazıt'ı ziyaret etti

10 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 241

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Sekreteri Sezgin Bilgiç ve İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı İstanbul Moda Akademisi Direktörü Cemal Bayazıt'a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver ve arkadaşları İstanbul Moda Akademisi Direktörü Cemal Bayazıt'a 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde gösterdiği yüksek alakaya Vakfın minnet ve şükranlarını sundu.

Haydar Aliyev 101 yaşında

10 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 303

Azerbaycan'ın Kurucu Önderi, önceki Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in bugün 101. yaşını idrak ediyoruz. Çağdaş ve modern Azerbaycan'ın kurucusu Haydar Aliyev'in 101. yaş günü münasebetiyle Dr. Akkan Suver Azerbaycan Hazar Televizyonu ile Azerbaycan Devlet Televizyonu'nda canlı yayına katılarak hatıralarından söz etti.

Turan Sarıgülle TUOV'u ziyaret etti

8 Mayıs 2024 Çarşamba - Okunma : 331

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Turan Sarıgülle Merkezi Bolu'da bulunan TUOV'u ( Tuna Umut Oran Vakfı) ziyaret etti. Turan Sarıgülle'ye bu ziyaretinde Gündüz Gençcan eşlik etti.

Marmara Vakfı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.

6 Mayıs 2024 Pazartesi - Okunma : 394

Marmara Grubu Vakfı, yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ekrem İmamoğlu'na bir tebrik ziyaretinde bulundu. Kabulde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Genel Başkan Yardımcısı Cafer Okray, Genel Sekreter Sezgin Bilgiç, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver ve Mütevelli Heyet üyeleri Yüksel Çengel ve Şen Okray hazır bulundu. Ziyarette Başkan Ekrem İmamoğlu'na Vakfın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunuldu.

Süryani Ortodoks Patrikhanesi Paskalya Bayramını kutluyor.

5 Mayıs 2024 Pazar - Okunma : 422

Ortodoks Dünyası'nın Paskalya Bayramı münasebetiyle, Süryani Ortodoks Patrik Vekili Mor Filüksinos Yusuf Çetin'e, Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Ferit Sağ Vakfın tebriklerini sundular. Süryani Dostlarımızın Paskalya Bayramı'nı kutluyor, Nice Bayramlara diyoruz.

Ortodoks Dünyası Paskalya Bayramını kutluyor

5 Mayıs 2024 Pazar - Okunma : 422

Ortodoks Dünyası'nın Paskalya Bayramı münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Eşi Müjgan Suver Ekümenik Patrik Bartholomeos'un Paskalya Bayramı Dua Merasimi‘ne katıldı. Marmara Grubu Vakfı olarak, Ortodoks Alemi'nin Paskalya Bayramı'nı tebrik ediyor, Nice Bayramlara diyoruz.

Akkan Suverin 80.Yılın Ardından kitabı Azerbaycan’da yayınlandı.

4 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 531

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in "80.Yılın Ardından” isimli kitabı Azerbaycan'da yayınlandı. Kitabın yayınlanması münasebetiyle Azerbaycan'da Atatürk Merkezi'nde görkemli bir tanıtım töreni yapıldı. Kitabı yayınlayan Azerbaycan’da Atatürk Merkezi Başkanı Milletvekili Prof. Dr. Nizami Caferov’un açılış konuşmasıyla başlayan merasimde Azerbaycan'ın milletvekilleri, diplomatları, Üniversite Rektörleri, Akademisyenler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyükelçisi Ufuk Turganer hazır bulundu. Dr. Akkan Suver'in hakkında yapılan konuşmalardan sonra Afet Mamayeva tarafından Azerbaycan diline çevrilen kitabını imzalamasıyla kitap takdim merasimi sona erdi.

KKTC Bakü Temsilcisi Büyükelçi Ufuk Turganere ziyaret

3 Mayıs 2024 Cuma - Okunma : 411

Azerbaycan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakü Temsilcisi Büyükelçi Ufuk Turganer'e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Belgin Tanrıverdi, Elif Arıkan Can ve Abuzer Sarı,Büyükelçi Ufuk Turganer ve Müşavir Ulaş Kıvılcım'la KKTC ile ilgili anılarını paylaştılar.