Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Kurban Bayramınız kutlu olsun

19 Temmuz 2021 Pazartesi - Okunma : 1101

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Dr. Akkan Suver Müslüman dünyasının Kurban Bayramını tebrik etti. Dr. Akkan Suver 'in mesajı şöyledir:" Müslüman dünyanın en önemli Bayramları’ndan biri olan Kurban Bayramını kutlamanın heyecanı içindeyim. Bu mukaddes günlerde yaşamakta olduğumuz pandemili günlerin sona ermesini insanların huzur ve saadet içinde yaşayacakları günlere kavuşmalarını temenni ediyorum. Nice Bayramlara…

Bangladeş Dışişleri Bakanı İstanbuldaydı

16 Temmuz 2021 Cuma - Okunma : 940

Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunan Bangladeş Dışişleri Bakanı Dr. A. K. Abdul Momen düzenlenen bir toplantıyla sivil toplum temsilcileriyle biraraya geldi. Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Cafer Okray'ın da katıldığı toplantıda Dışişleri Bakanı Dr. A. K. Abdul Momen'e Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulunuldu. Genel Sekreter Cafer Okray, Dışişleri Bakanı Dr. A. K. Abdul Momen'i gelecek yıl tertiplenecek 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti. Toplantıda Bangladeş Büyükelçisi Mosud Mannan ile Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam da hazır bulundular.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 915

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver bir mesaj yayınladı. "Bugün  Türk milletinin demokrasi bayramıdır. Bayramımız kutlu olsun. Bugün milli iradenin, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin  olduğunun tescilidir: 15 Temmuz günü şehadet şerbeti içenleri dualarla, özlemle, rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Gazilere şifa diliyorum. Bayramımızı şahsım ve kurumum adına tebrik etmenin gururu içindeyim"

İran Başkonsolosu Resepsiyon verdi

14 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 1227

İstanbul İran Başkonsolosu Javad Maboudifar Far bir Resepsiyon düzenleyerek İstanbul İran Başkonsolosluk binasının tarihsel yıldönümü ile İstanbul’da yayınlanan Ahter Gazetesi'nin 150. yılını kutladı. İran Ankara Büyükelçisi Mohammad Farazmand'ın da hazır bulunduğu kutlama töreninde Prof. Dr. İlber Ortaylı bir konferans vererek Türk ve İran kültürü üzerinde değerlendirmelerde bulundu. Konferansta İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Durmuş Çelen de hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver CRI Televizyonunda 24. Avrasya Ekonomi Zirvesini anlattı

13 Temmuz 2021 Salı - Okunma : 980

Dr. Akkan Suver, 7-9 Temmuz günleri gerçekleşen 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni CRI Radyosu'nda katıldığı Tuğçe Akkaş'ın programında anlattı. Tuğçe Akkaş'ın sorularını cevaplayan Dr. Akkan Suver, insanlık daha iyisini hak ediyor, sloganının önemini vurguladı.

Azerbaycandan Dr. Akkan Suvere Emektar Jurnalist Altın Madalyası verildi

8 Temmuz 2021 Perşembe - Okunma : 889

Azerbaycan Gazeteciler Birliği, Azerbaycan dostluğu konusunda ortaya koyduğu çalışmalarından dolayı Dr. Akkan Suver'e "Emektar Jurnalist Altın Madalyası" verdi. Madalyayı Dr. Akkan Suver'e sunan Azerbaycan’ım Dergisi Sahibi Emil Nasırlı, "- Bu geç kalmış bir ödülün takdimidir. Dr. Akkan Suver, Azerbaycan'ın evladıdır. Bunu yalnız biz Gazeteciler değil, her Azerbaycanlı bilir ve O'nu tanır, sever. Zira O bir Azerbaycan sevdalısıdır." dedi

Lazar Comanescu’ya Ziyaret

7 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 861

İstanbul’da görevine başlayan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Lazar Comanescu’ya Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Genel Sekreter Lazar Comanescu’nun makamında gerçekleşen ziyarette, Dr. Akkan Suver Büyükelçi Comanescu’ya Marmara Grubu Vakfı’nın başarı dileklerini sundu.

Eldar Tulyakov Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

7 Temmuz 2021 Çarşamba - Okunma : 1043

Özbekistan’ın önemli düşünce kuruluşlarından Özbekistan Stratejik Kalkınma Merkezi Başkanı Eldar Tulyakov Dr. Akkan Suver'e bir nezaket yaparak Türkiye ile Özbekistan arasında sivil toplum alanında bir işbirliği önerisinde bulundu. Yapılan istişari görüşmeler sonrasında Marmara Grubu Vakfı ile Özbekistan Stratejik Kalkınma Merkezi ile bir işbirliği iyi niyet anlaşmasının imzalanmasına karar verildi.

Sadettin Sükan'ı kaybettik

3 Temmuz 2021 Cumartesi - Okunma : 962

Marmara Grubu Vakfı’nın Gönüllüleri’nden ve Türk atçılığının duayen isimlerinden işinsanı Sadettin Sükan'ı kaybettik. Sadettin Sükan'ın ebediyete intikali münasebetiyle bir açıklama yapan Dr. Akkan Suver şunları söyledi: "Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında ve Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin etkinliklerinde önemli çalışmaları olan Sadettin Sükan'ın elim kaybından dolayı büyük üzüntü içindeyiz. Türk atçılığının yaşayan efsanelerinden Sadettin Sükan mütevazi şahsiyetiyle ama ortaya koyduğu emsalsiz çalışmalarla asla unutulmayacaktır. Sadettin Sükan Beyefendi örnek bir şahsiyet olarak her zaman aramızda olacaktır. Muhterem Eşi Hanımefendi’nin ve Evladının haklı acısını paylaşıyor, kendisine Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum."

Dr. Akkan Suvere İpek Yolu Ödülü

3 Temmuz 2021 Cumartesi - Okunma : 892

Dr. Akkan Suver, 2020 yılında sivil toplum alanında ortaya koyduğu başarılı çalışmalarından dolayı İpek Yolu Ödülüne layık görüldü. Geride bıraktığımız 26 Haziran 2021 günü gerçekleşen İpek Yolu Ödül Töreni’ne, mazereti dolayısıyla katılamayan Dr. Akkan Suver'e Ödülü Seyfullah Türksoy tarafından Marmara Grubu Vakfı'nda sunuldu. Törende Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamhocayev de hazır bulundu.