Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İHKİBten Belma Özdemirle muhteşem defilesi

6 Şubat 2019 Çarşamba - Okunma : 2330

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Gala Gecesi İHKİB tarafından düzenlenen olağanüstü güzellikte bir Defileyle açıldı. Ünlü tasarımcı Belma Özdemir'in kreasyonlarının sergilendiği Defileyi konuklar hayranlık ve takdirle izlediler. Yusuf Emin'in sunumuyla gerçekleşen Defile sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Belma Özdemir'e, Dr. Akkan Suver de İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe'ye 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi adına Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundular.

Aydın Denktaş’ı kaybettik

2 Şubat 2019 Cumartesi - Okunma : 1998

KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı 86 yaşında kaybettik. Marmara Grubu Vakfı olarak, Denktaş Ailesi’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin büyük acısını paylaşıyor, sabır dileklerimizi sunuyoruz.

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan Marmara Grubu Vakfını kabul etti

31 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2377

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Ertuğru Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Engin Köklüçınar ve Yüksel Önel İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ı makamında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Zirve'nin güvenliğiyle ilgili görüş alışverişi sonrasında Dr. Çalışkan heyete kaleme aldığı kitaplarından hediye etti.

Abdullah Gül Marmara Grubu Vakfını kabul etti

31 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2558

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Engin Köklüçınar ve Ali Rıza Arslan önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Heyet ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bilgi sunumunda da bulundu.

Necdet Aygün’ü kaybettik

30 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 2692

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Necdet Aygün arkadaşımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Arkadaşımız Necdet Aygün’ün cenazesi 30 Ocak 2019 günü Silivri Kavaklı Köyü Camisi’nden ikindi namazında defnedilmiştir. Ailesine ve Marmara Grubu Vakfı camiasına başsağlığı dileklerimizi sunarız. Mekânı Cennet olsun.

Denge Denetleme Ağı Koordinasyon Grubu Antalya’da Toplandı

26 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 2800

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı yıllık değerlendirme toplantısını Antalya'da gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yılın değerlendirmesi yapıldı. Gelecekle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Baurzhan Abdrakhmanova ziyaret

25 Ocak 2019 Cuma - Okunma : 2190

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Baurzhan Abdrakhmanov'a 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Ziyarette Kazakistan Konsolosu Assılbek Sıdıkov'de hazır bulundu.

Çinli Gazeteciler Dr. Akkan Suveri ziyaret ettiler.

24 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 1759

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Xinhua Haber Ajansı, Bir Kuşak-Bir Yol Projesi kapsamında ortaya koyduğu çalışmalarından dolayı Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Ziyarette Xinhua Haber Ajansı mensupları Dr. Akkan Suver'in göç, barış ve Bir Kuşak-Bir Yol Projesi ile ilgili görüşlerini aldılar. 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

Dr. Akkan Suver ve Mustafa Gültepe 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili ortak bir Basın Toplantısı düzenledi

24 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2280

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımıyla ilgili olarak İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ile Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Grand Hyatt Oteli'nde ortak bir basın toplantısı düzenlediler. 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin bu yıl tertiplenecek defilesinin tasarımcısı Belma Özdemir'in de katıldığı Basın Toplantısında Marmara Grubu Vakfı'ndan Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, Nuri Artok Turan Sarıgülle de hazır bulundu.

Konsolos Eşleri Patrik Bartholomeos ve tarihi Bulgar Demir Kilisesini ziyaret ettiler

23 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 2031

İstanbul’da bulunan Konsolos Eşleri Ocak ayı toplantılarını Patrik Bartholomeos'u ve yeniden restore edilerek açılan tarihi Bulgar Demir Kilisesi'ni ziyaret ederek gerçekleştirdiler. Ziyaretler sonrasında Konsolos Eşleri tarihi Pandeli Lokantası'nda bir öğle yemeği yediler. Aralarında Müjgan Suver'in de bulunduğu Konsolos Eşleri'ne ziyaretlerine Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov da eşlik etti.