Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


21 Mart Nevruz Bayramı kutlu olsun

21 Mart 2024 Perşembe - Okunma : 733

Türk dünyasının bahar bayramı, tabiatın yeniden uyanışı olarak bilinen ve tanınan Nevruz Bayramı’nı yeniden idrak etmenin mutluluğu içindeyiz. 30 Kasım 2016 tarihinden beri Nevruz Bayramı UNESCO tarafından “İnsanlığın Kültürel Mirası” olarak kabul edilmiştir. Baharın başlangıcına Marmara Grubu Vakfı olarak “Merhaba” diyor ve Türk Dünyası’nın Nevruz Bayramı’nı kutluyoruz.

Yüksel Çengel adına Park

20 Mart 2024 Çarşamba - Okunma : 613

Ayfer ve Yüksel Çengel, Dr.Akkan Suver'le birlikte Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'yi makamında ziyaret etti. Avcılar Belediye Meclisi aldığı bir kararla Yüksel Çengel'in adını Avcılar'da bir parka vermiş bulunmaktadır. Ayfer ve Yüksel Çengel Avcılar Belediyesi'nin bu yüksek incelik ve kadirşinaslığına Av. Turan Hançerli"yi makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler. Dr. Akkan Suver de Marmara Grubu Vakfı'nın Duayenlerinden Yüksel Çengel'e gösterilen bu vefadan dolayı, Vakfın teşekkürlerini sundu.

Marmara Grubu Vakfı İstanbulda Konsoloslara İftar verdi

20 Mart 2024 Çarşamba - Okunma : 637

Marmara Grubu Vakfı, İstanbul’da bulunan ve uluslararası etkinliklerde işbirliği yaptığı Müslüman ülke Başkonsolosları'na İstanbul'da bir İftar Yemeği verdi. 15 ülke Başkonsolosu'nun ve Marmara Grubu Vakfı yönetiminin de hazır bulunduğu İftar Yemeği'nde Dr. Akkan Suver, 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde gösterdikleri katkılardan dolayı Av. Serhat Tabanca ile Ahmet Oğuz’ a birer teşekkür hatırası sundu.

Çanakkale Zaferinin Yıldönümündeyiz

16 Mart 2024 Cumartesi - Okunma : 286

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi'nin 109. yıldönümümdeyiz. Osmanlı İmparatorluğu'na karşı İtilaf Devletleri; İngiltere, Fransa, Sırbistan, Rusya, Yunanistan, Portekiz, Romanya ve ABD'nin Çanakkale'den ve Gelibolu'dan İstanbul'u ele geçirme girişimi’nin denizden ve karadan kahramanca durdurulmasının yıldönümündeyiz. Bu büyük zafer, Mustafa Kemal'in Anafartalar Komutanı olarak tarihte yer almasını sağlamıştır. Çanakkale Zaferi kutlu olsun.

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

16 Mart 2024 Cuma - Okunma : 538

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev beraberinde Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul ile Dr. Akkan Suver'e Marmara Grubu Vakfı'nda bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyeleri Av. Serhat Tabanca ile Mahmut Saklı da hazır bulundu.

Abdullah Gül'e nezaket ziyareti

15 Mart 2024 Cuma - Okunma : 556

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı ile birlikte 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret ederek, gerçekleşen 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver KEİPA'yı ziyaret etti

14 Mart 2024 Perşembe - Okunma : 489

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Mahmut Saklı ile birlikte Karadeniz İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev'e bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver, KEİPA 'ya 27.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde kendisine Onur Madalyası verilmesinden dolayı, iletmesi dileğiyle; Arnavutluk Meclis Başkanı'na hitaben yazılmış bir teşekkür mektubunu Genel Sekreter Prof. Dr. Asaf Hajiyev'e sundu.

Marmara Grubu Vakfı'ndan Büyükelçilere İftar

13 Mart 2024 Çarşamba - Okunma : 488

Marmara Grubu Vakfı, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde yer alan Müslüman ülke Büyükelçileri'ne Ankara'da tarihi Kale'de bulunan Divan Lokantası'nda bir İftar yemeği verdi. Azerbaycan, Bangladeş, İran, Kırgızistan, Mısır, Özbekistan, Pakistan,Tacikistan ve Irak Büyükelçileri ve Maslahatgüzarları'nın katıldığı İftar'da Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Mahmut Saklı, Oğuzhan Ceylan, Belgin Tanrıverdi, Erol Altaş, Dr. Hüseyin Avcı, Kerim Yazıcı, Cihan Sancak, Metin Kilci, Kadir Yelbey, Doğukan Ünal ve hazır bulundu. İftarda Dr. Akkan Suver misafirlere Marmara Grubu Vakfı'nın Anı Hediyelerini sundu. Gene İftar'da Marmara Grubu Vakfı'nın yeni üyelerinden: Metin Kilci, Kadir Yelbey, Cihan Sancak ve Kerim Yazıcı'nın rozetlerini de Dr. Akkan Suver törenle taktı.

Kutsal Ramazan Ayındayız.

9 Mart 2024 Cumartesi - Okunma : 262

İslam aleminin kutsal Ayı Ramazan'ı idrak etmiş bulunmaktayız. Marmara Grubu Vakfı olarak; Ramazan Ayı'nın Müslüman alemine olduğu kadar dünyamıza barış ve huzur getirmesini temenni ediyoruz. Ramazan Ayı'nın bir ibadet ayı olduğunun yüksek inancıyla dualarımızın kabul edilmesini ve barışa giden yolların oluşmasına vesile olmasını diliyoruz.

Dr. Akkan Suver İpekyolu Altın Adamlar Ödül Törenine katıldı

7 Mart 2024 Perşembe - Okunma : 535

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver İpekyolu Altın Adamlar Ödül Töreni’ne katılarak, Çanakkale milletvekili Rıdvan Uz ile birlikte İşadamı Ramazan Uğural’ın ödülünü verdi. 20 yıldır Seyfullah Türksoy tarafından tertiplenen Altın Adamlar Ödül Töreni'nde Şamil Ayrım, Prof. Dr. Aygün Attar, Dr. Tenzile Rüstemhanlı da katılanlar arasındaydı.