Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Yeni yıl Kutlaması

9 Aralık 2019 Pazartesi - Okunma : 2325

İstanbul’da bulunan kariyer diplomatlar ve fahri konsoloslarla, uluslararası kuruluşlar şerefine İstanbul Konsoloslar Birliği Başkanı Hırvatistan Başkonsolosu İvana Zerec tarafından Fransa Başkonsolosluğunun Fransa Sarayı'nda bir Yeni Yıl kutlaması gerçekleştirildi. Hırvat Başkonsolosu İvana Zerec'in, Duayen Başkonsolos Adriana Ciamba'nın ve Ev Sahibi Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalter'in Konsoloslar Birliği adına konuşmalarıyla başlayan geceye Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver de katıldı. Kutlamada Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Murat Tamer de Eşi ile birlikte hazır bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Marmara Grubu Vakfını kabul etti

7 Aralık 2019 Cumartesi - Okunma : 2147

Dr. Akkan Suver ve Ertuğrul Kumcuoğlu Marmara Grubu Vakfı adına, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundular. Marmara Grubu Vakfı Heyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Açılışı'na davet etti. Daveti kabul eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kabulünde Dışişleri Bakanlığı Özel Müşaviri Büyükelçi Koray Ertaş da hazır bulundu.

Berlin Eyalet Parlamentosu Ziyareti

6 Aralık 2019 Cuma - Okunma : 1809

Marmara Grubu Vakfı’nın uygulamakta olduğu Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında proje ortak kurum temsilcilerinden oluşan on kişilik ekip Berlin’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Berlin Eyalet Parlamentosu Milletvekili Sn. Dr. Turgut Altuğ ile bir toplantı yapıldı. Toplantı kapsamında Türk kökenli vatandaşların demokratik süreçlere katılımı ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunuldu. Sn. Altuğ, kendi biyografisinden de yola çıkarak Berlin özelinde kadınların siyasete katılımının önemi ve kişisel biyografilerin toplumun gelişmesine katkı sağladığına değindi. Parlamentoda bulunan kadın/erkek milletvekili sayılarına dikkat çekti. Toplantının ardından tarihi parlamento binasında bir gezi gerçekleştirildi. Proje ortağı Türk Kadınlar Birliği temsilcileri Yasemin Kültür, Ayşen Karakulak ve Zeynep Şanal; Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, proje asistanları Ömer Yıldırım ve Ebrar Eda Demir hazır bulundular. Ayrıca Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Eren Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akile Gürsoy da toplantı kapsamında hazır bulundular.

Dr. Akkan Suver MUSİADda Montenegroyu Karadağ anlattı

5 Aralık 2019 Perşembe - Okunma : 1315

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, MUSIAD'da fahri konsolos sıfatıyla Montenegro'yu (Karadağ) anlattı. Dr. Akkan Suver, fırsatlar ülkesi Karadağ hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Kadınlar ve Gençler için Katılım Kılavuzu Atölyesi

5 Aralık 2019 Perşembe - Okunma : 1317

Uygulamakta olduğumuz Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar projesi kapsamında proje temsilcilerinden oluşan on kişilik ekip Berlin’de atölye çalışması düzenledi. Doç. Dr. Mesut Eren’in moderatörlüğünde gerçekleşen atölyeye Berlin’de demokrasi, gençlik ve kadın konusunda çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı. Atölyede gençlerin ve kadınların demokratik karar alma süreçlerine katılımının mekanları ve mekanizmaları değerlendirilerek katılımın arttırılmasına yönelik bilgi aktarımı gerçekleştirildi. Hazırlanacak olan politika rehberinin içerikleri üzerine tartışıldı ve demokratik katılımın teorik/pratik modelleri üzerinde bilgilendirmeler gerçekleştirildi. Proje ortağı Türk Kadınlar Birliği temsilcileri Yasemin Kültür, Ayşen Karakulak ve Zeynep Şanal; Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, proje asistanları Ömer Yıldırım ve Ebrar Eda Demir hazır bulundular. Ayrıca Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Eren Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akile Gürsoy da toplantı kapsamında hazır bulundular.

Berlin Büyükelçiliği Ziyareti Gerçekleşti

5 Aralık 2019 Perşembe - Okunma : 1872

Marmara Grubu Vakfı olarak uygulamakta olduğumuz ‘Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar’ projesi kapsamında proje ortak kurumları temsilcileri Berlin Büyükelçiğini ziyaret etti. Berlin Büyükelçiliği Müsteşarı Umut Topçuoğlu ise büyükelçilik nezdinde Berlin’de yaşayan Türk vatandaşlarının eğitim ve sosyal yaşamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Berlin Büyükelçiliği Müsteşarı Ali İhsan İzbul ise uluslararası arenada gençlerin ve kadınların demokratik karar alma süreçlerine katılımına ilişkin bilgilendirmeler gerçekleştirdi. Toplantı kapsamında; Almanya’da yaşayan Türk kökenli gençlerin ve kadınların siyasete katılımı ve eğitim-öğretim süreçleri hakkında MEB Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız bilgiler verdi. Demokratik süreçlere kadınların ve gençlerin katılımının arttırılması üzerine bilgi ve deneyim aktarımında bulunuldu. Proje ortağı Türk Kadınlar Birliği temsilcileri Yasemin Kültür, Ayşen Karakulak ve Zeynep Şanal; Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, Leyla Tavşanoğlu ve proje asistanları Ömer Yıldırım ve Ebrar Eda Demir hazır bulundular. Ayrıca Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Eren Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Akile Gürsoy da toplantı kapsamında hazır bulundular.

Beşiktaş Belediye Başkanı Ali Rıza Akpolat Yeni Yıl Yemeği verdi

3 Aralık 2019 Salı - Okunma : 1893

Beşiktaş Belediye Başkanı Ali Rıza Akpolat yaklaşmakta olan Yeni Yıl münasebetiyle İstanbul Four Season Oteli'nde bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleri ile Ruhani liderler katıldı. Dr. Akkan Suver'in Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Cafer Okray'ın birlikte katıldığı Resepsiyon Belediye Başkanı Ali Rıza Akpolat'ın konuşmasıyla başladı. Misafirler adına Patrik Bartholomeos'un konuştuğu Resepsiyon geç saatlere kadar müzik eşliğinde sürdü.

Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina’ya ziyaret

2 Aralık 2019 Pazartesi - Okunma : 1775

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları çerçevesinde Malta'nın İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina’yı makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver ziyarette 7-8-9 Nisan 2020 gxünleri tertiplenecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Malta'nın özellikle de önceki Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca’nın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği büyük önemi de gündeme getirdi.

Patrik Bartholomeos Aziz Andreas Bayramını kutladı

30 Kasım 2019 Cumartesi - Okunma : 1602

Patrik Bartholomeos Hazreti İsa'nın 12 Havarisi'nden biri olan ve Fener Rum Patrikhanesinin kurucusu olan Aziz Andreas adına kutlanan Bayram (Yortu) münasebetiyle bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şefleri, Vatikan'dan Kardinal başkanlığında bir heyet, İskenderiye Patriği, Ukrayna Kiev Kilisesi heyetiyle İstanbul'un Belediye Başkanları da katıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver de Resepsiyon'da hazır bulundular.

Enerjinin İpek Yolu TANAP, TAPla buluştu

30 Kasım 2019 Cumartesi - Okunma : 1393

TANAP (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı) ile TAP ( Trans Adriyatik Boru Hattı ) Edirne'nin İpsala ilçesinde düzenlenen uluslararası bir törenle buluştu. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in birarada katılarak gerçekleştirdikleri buluşma törenine Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım birlikte katıldılar. Dr. Akkan Suver, törende Azerbaycan Haber Ajansı AZERTAC'a bir demeç verdi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)