Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


10 Aralık Azerbaycan Zafer Günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti

10 Aralık 2020 Perşembe - Okunma : 1270

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan Zafer Günü münasebetiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti. Dr. Akkan Suver'in, “Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle tebriklerimizi sunuyoruz” dediği mektubunu aşağıda bulacaksınız.

İstanbul Rum Patriği Bartholomeos’a ziyaret

10 Aralık 2020 Perşembe - Okunma : 1539

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile Genel Sekreter Cafer Okray gelecek yıl gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Ekümenik Patrik Bartholomeos’u makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

16. KOBİ Zirvesi’nde Dr. Akkan Suver konuştu

8 Aralık 2020 Salı - Okunma : 1521

TOSYÖV tarafından tertiplenen 16. Kobi Zirvesi’nde, KobiEfor Dergisi Editörü ve Ali Kâhya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yalçın Sönmez’in moderatörlüğü’nde gerçekleşen “PANDEMİ’NİN EKONOMİYE ETKİLERİ” Oturum’da bir sunum yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, pandemi sırasında ve sonrasında “Kuşak ve Yol” projesinin önemini anlattı.

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti

26 Kasım 2020 Perşembe - Okunma : 7438

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in mesajlarıyla çalışmalarına başlayan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi "İnsanlık daha iyisini hak ediyor" düşüncesi altında gerçekleşti.

Sebahat Darendelileri kaybettik

22 Kasım 2020 Pazar - Okunma : 2316

Marmara Grubu Vakfı Kurucuları'ndan, Mütevelli Heyet Üyesi Eczacı Sebahat Darendeliler'i kaybettik. 2008 yılında Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası alan Sebahat Darendeliler, 1995-2004 yılları arasında Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyeliğinde bulunmuştu. Sebahat Darendeliler'in ebediyete intikali üzerine bir açıklama yapan Dr. Akkan Suver; "-Bugün Vakfımızın, ilk günlerinden beri birlikte olduğumuz ve beraber verimli çalışmalar yaptığımız bir arkadaşımızı kaybetmenin acısı içindeyiz. Marmara Grubu Vakfı'nın kuruluşunda önemli hizmetleri bulunan Sebahat Darendeliler'in aziz hatırasını her zaman muhafaza edeceğiz. Mekanı cennet olsun" dedi,

Özbekistan’ın Zamin Vakfı Pandemi Döneminde Çocukların Eğitim Hakları, Forumu’nu gerçekleştirdi

20 Kasım 2020 Cuma - Okunma : 2258

Özbekistan'ın Birinci Hanımı Ziroat Mirziyayeva'nın Başkanlığını yaptığı Özbekistan Uluslararası Zamin Vakfı, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF işbirliği ve katkılarıyla BM’nin 20 Kasım’ı Dünya Çocuk Günü kabul edişinin 30. Yılı münasebetiyle, geniş katılımlı bir web-forum düzenledi. 19 Kasım 2020 günü foruma BM, AB, AGİT gibi uluslararası kurumlar, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dâhil çeşitli devletlerin ilgili devlet kuruluşları ve ilgili STK’lardan temsilciler katıldılar. Web-foruma Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de Türkiye’den sivil toplum adına dinleyici olarak katıldı. Web-forum; Özbekistan’ın uluslararası ölçekte sosyal faaliyetler yürüten en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyayev’in eşi Ziroat Mirziyayeva’nın yaptığı, Uluslararası Zamin Vakfı tarafından düzenlendi. Forum her alanda büyük ölçekli reformlarla modern dünyada insan potansiyelini ve yeteneklerini gerçekleştirmeye olanak sağlayan yasal, sosyal ve ekonomik koşulları yaratmayı amaçlamaktadır. Uluslararası web-forumun açılış konuşmasını Özbekistan Uluslararası Zamin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Özbekistan Birinci Hanımı Ziroat Mirziyayeva yaptı.

Şamil Ayrım Azerbaycan’a Asker Gönderilmesi Tezkeresi’nde Konuştu

19 Kasım 2020 Perşembe - Okunma : 1918

Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülürken, söz alan İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım Türkiye-Azerbaycan ebedi dostluğunu vurguladı. Şamil Ayrım’ın konuşmasından sonra oylanan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Şamil Ayrım’ın konuşmasına https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2406923736281395&id=100008913765183&sfnsn=scwspwa linkinden ulaşabilirsiniz.

Mosud Mannan Marmara Vakfı’ndaydı

18 Kasım 2020 Çarşamba - Okunma : 1702

Bangladeş’in Ankara’ya yeni atanan Büyükelçisi Mosud Mannan Dr. Akkan Suver’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyareti İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam ile birlikte gerçekleştiren Büyükelçi Mosud Mannan Dr. Akkan Suver’den Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gelecek yıl tertiplenecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili de görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Büyükelçi Mosud Mannan Dr. Akkan Suver’i pandemi sonrası Bangladeş’e davet etti.

Jerry John Rawlings’e saygı

18 Kasım 2020 Çarşamba - Okunma : 1530

Gana önceki Cumhurbaşkanı Jerry John Rawlings’in vefatı münasebetiyle Gana’nın Ankara Büyükelçiliği’nde açılan Taziye Defteri’ni Marmara Grubu Vakfı adına İstanbul Milletvekili ve Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım imzaladı. Gana Büyükelçilik Müsteşarı Francis Georgia ile görüşen Şamil Ayrım Taziye Defteri’ne şunları yazdı: “Gana önceki Cumhurbaşkanı Jerry John Rawlings'in elim kaybından dolayı şahsım ve Marmara Grubu Vakfı adına Gana Devleti'ne ve Ganalılara sivil toplum kimliğimizle Başsağlığı ve sabır dileklerimizi sunuyorum. Şamil Ayrım İstanbul Milletvekili Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Koordinatörü”

Dr. Akkan Suver, Birleşmiş Milletler Dünya Hoşgörü Günü’ne katıldı

17 Kasım 2020 Salı - Okunma : 1462

FOWPAL ve Başkanı Dr. Hong Tao Tze tarafından tertiplenen Birleşmiş Milletler Dünya Hoşgörü Günü etkinliklerine Türkiye’den sivil toplum kimliğiyle katılan Dr. Akkan Suver video konferans yoluyla yaptığı konuşmasında daha çok diyalog, daha çok hoşgörü diyerek tamamladı. “Dr. Akkan Suver’in konuşmasını https://youtu.be/Xy34OYFZvLQ dinleyebilirsiniz.” Toplantıya Dr. Akkan Suver’in yanı sıra Avusturya’dan Dr. Werner Fasslabend ve Dr. Vinzenz von Holle, Japonya’dan Masami Saionji ve Yuki Oguchi, Hindistan’dan Dr. Kuiljeit Uppsal, ABD’den Dr. Mary Shuttleworth ve Rene Wadlow, Bahreyn’den Amina L. Weewo, Cezayir’den Dr. Abdelmadjid Amrani, Brezilya’dan Divino Roberto Veríssimo, Rusya’dan Nina Goncharova, Bangladeş’ten Sabur Khan katıldılar.