Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Rusya Başkonsolosu Andrey Buravov’a ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1704

İstanbul’da görevine yeni başlayan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov’a Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Rusya Federasyonu’nun 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmasının önemi üzerinde durdu. Ziyarette Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosu Dmitry Evdokimov da hazır bulundu.

Tunus Başkonsolosu Hedi Malik’e ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1549

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Tunus Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Hedi Malik'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek 8-9 Nisan 2020'de gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette yeni atanan İstanbul Konsolosu da hazır bulundu.

Belçika Başkonsolosu Serge Dickschein’e ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 1885

İstanbul’a yeni atanan Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Serge Dickschein’e bir nezaket ziyareti yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver kendisini tebrik ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette 8-9 Nisan 2020'de gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver Belçika'nın önceki yıllarda gösterdiği yüksek katılıma da ayrıca teşekkür etti.

Veronica Lombardini'ye ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 2142

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Slovakya İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver 7-8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul’da gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Dr. Suver ziyarette Slovakya’nın katılımına büyük önem verdiklerini de vurguladı.

Moğolistan İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

19 Eylül 2019 Perşembe - Okunma : 1481

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Enkhnunkh Bilegt'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Suver Moğolistan Devleti’nin Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdiği yüksek alakaya teşekkür etti ve aynı ilginin devamını talep etti.

Slovakya Milli Günü kutlandı

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 1215

Slovakya Milli Günü münasebetiyle Wyndham Grand Hotel'de bir Resepsiyon veren Slovakya İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini mülki erkanı, iş dünyasının ve İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şeflerini ağırladı. Slovakya'nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova da hazır bulunduğu Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Genel Sekreter Cafer Okray katıldı.

Ukrayna Milli Günü Kutlandı

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 1283

Bağımsızlığının 28. yılı münasebetiyle Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Olexander Gaman Sheraton Oteli'nde bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona Ukrayna Ankara Büyükelçisi'nin yanı sıra İstanbul'da mülki erkan ve diplomatik misyon şefleri de katıldılar. Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Müjgan ve Dr. Akkan Suver'in katıldığı Resepsiyonda İstanbul'da bulunan Kırım Tatarları da hazır bulundular.

Adriana Ciamba'ya Ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 2388

Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu ve İstanbul'daki Başkonsolosların duayeni Mme. Adriana Ciamba'ya Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Dr. Akkan Suver Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu Mme. Adriana Ciamba'ya 7-8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Romanya'nın geçmiş yıllarda Avrasya Ekonomi Zirveleri'ni en üst düzeyde şereflendirdiğini belirten Dr. Akkan Suver, gelecek yıl yapılacak Zirve'de Romanya'nın katılımına büyük önem verdiklerini vurguladı.

Angel Angelov'a Ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 1760

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov'u makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 7-8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Bulgaristan'ın önceki Zirvelerde olduğu gibi gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde de Bakan seviyesinde katılımını arzuladıklarını belirtti.

Jiří Čistecký’e ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 2107

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çek Cumhuriyeti’nin İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Jiří Čistecký’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Suver, Başkonsolos Jiří Čistecký’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne ait bilgi sunumu yaptı ve Çek Cumhuriyeti’nin Zirve’ye katılmasına verdikleri önemi vurguladı.