Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MARMARA GRUBU VAKFI ANKARA’DA BÜYÜKELÇİLERİ ZİYARET EDİYOR

17 Eylül 2014 Çarşamba - Okunma : 4456

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde Ankara'da Büyükelçilere bilgi veren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau'yu ziyaret ettiler. (Haberin devamı için lütfen tıklayın)

MAKEDONYA MİLLİ BAYRAMINA MARMARA GRUBU KATILDI

09 Eylül 2014 Salı - Okunma : 4321

Makedonya'nın Milli Bayram'ına Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Cafer Okray, Sevim Kulak ve Cenk Saltık'tan oluşan bir heyet'le katıldı. Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz'ı tebrik eden Marmara Grubu Vakfı heyeti yabancı misyon şefleriyle de bir araya geldi.(DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

ÖZBEKİSTAN MİLLİ GÜNÜNE MARMARA GRUBU VAKFI KATILDI

09 Eylül 2014 Salı - Okunma : 4282

Özbekistan'ın Milli Günü münasebetiyle, Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov'un verdiği resmikabule Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Sevim Kulak'tan oluşan bir heyetle ile katıldı. Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov'u tebrik eden heyet Özbekistan'ın milli gününü kutladı. (DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

DR. AKKAN SUVER NİKAH ŞAHİTLİĞİ YAPTI

07 Eylül 2014 Pazar - Okunma : 8950

Balıkesir'in önde gelen ailelerinden Nihal ve Halil Bacakoğlu oğlu Berk'i Rahile Meşe ile evlendirdi. İstanbul'da Sait Halim Paşa Yalı'sında gerçekleşen Nikah Töreni'nde Dr. Akkan Suver damat Berk Bacakoğlu'nun şahitliğini yaptı. Gelin Rahile Meşe'nin şahitliğini ise Yalçın Sönmez yaptı (DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

MAKEDONYA İLETİŞİM BAKANI IVO IVANOVSKI İNTERNET YÖNETİŞİMİ FORUMU'NDA ÖĞLE YEMEĞİ DÜZENLEDİ

02 Eylül 2014 Salı - Okunma : 4508

İstanbul’da tertiplenen İnternet Yönetişim Forumu münasebetiyle Makedonya İletişim Bakanı İvo İvanovski tarafından verilen yemekte üst düzey yöneticilerle bir araya gelen Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver; internetle ilgili gelişmelerin değerlendirildiği, mevcut ve gelişen konuların belirlendiği ve bu konuların kamuoyunun gündemine getirildiği toplantıya 3 binin üzerinde kişinin fiziken, bu sayıdan çok daha fazla kişinin de online olarak internet üzerinde katılım sağladığını kaydetti.

Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov Marmara Grubu Vakfını Ziyaret Etti

22 Ağustos 2014 Cuma - Okunma : 4126

Özbekistan'ın İstanbul Başkonsolos'u Abror Gulyamov, Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Aralık ayında Özbekistan'da yapılacak parlamento seçimleri ve Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak sivil toplum nezdinde bilgi sunan Başkonsolos Gulyamov'a Dr. Akkan Suver 2015 yılında gerçekleşecek 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Özbekistan'ın katılımına büyük önem verdiklerini vurgulayarak resmi davet mektubu sundu. Marmara Grubu Vakfı Şeref Defteri'ni de imzalayan Abror Gulyanov, Türkiye - Özbekistan ilişkilerinin büyüyüp gelişmesinin önemini vurguladı.

Çin İstanbul Başkonsolosu Sayın Gu Jingqinin vermiş olduğu resepsiyona Marmara Grubu adına Cenk Saltık katıldı.

20 Ağustos 2014 Çarşamba - Okunma : 7469

İstanbul’a yeni atanan Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Gu Jingqi İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şeflerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, iş adamlarına, basın mensuplarına ve akademisyenlere bir tanışma resepsiyonu verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Cenk Saltık katıldı.

ÇİN ULUSLARARASI EKONOMİK DEĞİŞİMLER MERKEZİ MARMARA GRUBU VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

15 Ağustos 2014 Cuma - Okunma : 4786

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Uluslararası Ekonomik Değişimler Merkezi’nden Chen Wenling, Tian Qing, Shi Ze , Ren Haiping, Wang Luo, Zhang Monan beraberinde Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Gu Jingqi ile Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. (HABERİN DAVAMI İÇİN LÜTFEN RESMİ TIKLAYIN)

MARMARA GRUBU VAKFI TACİKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’Nİ ZİYARET ETTİ

12 Ağustos 2014 Salı - Okunma : 3556

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Marmara Grubu Vakfı Mali Sekreteri Şamil Ayrım ile birlikte Tacikistan Ankara Büyükelçisi Farrukh Sharipov’u makamında ziyaret ederek 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi.Ortaya konan görüş alışverişinde Tacikistan’ın 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yüksek seviyede temsil edilmesine karar verildi.

DR. SUVER VE AYRIM ROMANYA BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

12 Ağustos 2014 Salı - Okunma : 3706

7-9 Nisan 2015 günleri İstanbul’da gerçekleşecek olan 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei’yi ziyaret eden Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım kendisine bilgi sundular.Romanya’nın her zaman yüksek seviyede katıldığı Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne gelecek yıl da aynı düzeyde katılmasını istediler.