Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Gençlerin Vakfımıza katılımı sürüyor

25 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 1399

Marmara Grubu Vakfı’na gençlerin katılımı devam etmektedir. Av. Murat Keçeciler ile Murat Ali’nin rozetlerini Dr. Akkan Suver taktı.

Yeni yılınız kutlu olsun

21 Aralık 2020 Pazartesi - Okunma : 1553

Marmara Grubu Vakfı olarak Covid -19 salgınının son bulacağı, insanlığın yeniden biraraya geleceği, sağlıklı günlerin umuduyla 2021yılının barış, refah, huzur ve istikrar getirmesini diliyoruz. Güzel günlerle dolu bir yıl dileğiyle.

Gönül Sarayı kaybettik

18 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 1648

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu katılımcılarından Amasya Eski Milletvekili Gönül Saray'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu'nun çalışmalarında uzun yıllar görev ve yer almış bulunan Gönül Saray, demokrasi ve insan hakları konularında ortaya koyduğu çalışmalarla vakfımıza katkıda bulunmuş bir şahsiyetti. Kendisini unutmayacağız. Tanrının Rahmeti üzerinde olsun.

Dr. Akkan Suver Romanya Levant Enstitüsünün Pandemi Sonrası Dünya konulu konferansta konuştu

18 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 1422

Merkezi Bükreş'te bulunan ISACCL (The Institute for Advanced Studies in Levant and Civilization) tarafından tertiplenen (Lessons of the Pandemic) adlı uluslararası konferansta konuşan Dr. Akkan Suver, pandemi sonrası dünyayı ve pandemi sırasında Marmara Grubu Vakfı'nın ortaya koyduğu çalışmaları anlattı. Marmara Grubu Vakfı'nın partneri de olan ve Başkanlığını Romanya Cumhurbaşkanı (1996-2000) Prof. Dr. Emil Constantinescu'nun yaptığı ISACCL'in başarılı geçen toplantısında dünyaca ünlü şahsiyetler söz aldı.

Dr. Akkan Suver Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti

16 Aralık 2020 Çarşamba - Okunma : 1518

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti. Alikahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Yalçın Sönmez tarafından yapılan sunumu dinleyen Dr. Akkan Suver daha sonra Alikahya Organize Sanayi Bölgesi'ni gezdi. Dr. Akkan Suver'e ziyaretinde Marmara Grubu Vakfı gençlerinden Murat Ali eşlik etti.

Türkmenistan Daimi Tarafsızlık Günü münasebetiyle Dr. Akkan Suver Türkmenistan Ankara Büyükelçisi ve Başkonsolosunu tebrik etti.

13 Aralık 2020 Pazar - Okunma : 1527

Türkmenistan'ın Daimi Tarafsızlık Günü münasebetiyle Dr. Akkan Suver Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanliyev' e ve İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov'a bir tebrik mektubu yazarak, sivil toplum kimliğiyle Marmara Grubu Vakfı'nın tebriklerini sundu.

Haydar Aliyev'i kaybedeli 17 yıl oldu.

12 Aralık 2020 Cumartesi - Okunma : 1860

(12 Aralık 2003) Azerbaycan'ın milli lideri Haydar Aliyev'i ebediyete uğurlayalı 17 yıl oldu. Çağdaş Azerbaycan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev için Dr. Akkan Suver, "-Büyük insanların doğum tarihi vardır, ölüm tarihi yoktur. Dolayısıyla Türklüğün Büyük Evladı Haydar Aliyev'in ölümü değil, aramızdan ayrılışı vardır." der. 1998 yılında ziyaret ettiği Marmara Grubu Vakfı'nın Şeref Başkanlığı görevini kabul buyuran Haydar Aliyev, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin de yol göstericisidir. Yüksek hatırasına, Marmara Grubu Vakfı her zaman bağlı kalacaktır. Mekânı Cennet olsun.

Marmara Grubu Vakfı’na Genç Katılım

11 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 1630

Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına gönüllü destek olabilme arzusuyla genç arkadaşlarımızın sevindirici katılımları olmaktadır. Son olarak İşinsanları Bilal Bilici, Nimet Uluğbay ve İlker Topaloğlu Marmara Grubu Vakfı’na gelerek kayıtlarını yaptırdılar. Üyelik kabul merasiminde Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç hazır bulundu.

Haydar Aliyev İstanbul’da anıldı

11 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 1373

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva tarafından İstanbul Kireçburnu’nda bulunan Haydar Aliyev Parkı’nda, Haydar Aliyev Anıtı önünde ebediyete intikallerinin 17. yılında bir anma merasimi düzenlendi. İstanbul'da bulunan Azerbaycanlılar ile Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in de katıldığı merasimde Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç ile birlikte hazır bulundu. Haydar Aliyev'in ebediyete intikali ile ilgili Dr. Akkan Suver 11 Aralık 2020 günü Milliyet Gazetesi’nde bir makale de kaleme aldı.

10 Aralık Azerbaycan Zafer Günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti

10 Aralık 2020 Perşembe - Okunma : 1164

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan Zafer Günü münasebetiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti. Dr. Akkan Suver'in, “Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle tebriklerimizi sunuyoruz” dediği mektubunu aşağıda bulacaksınız.