Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


27. Avrasya Ekonomi Zirvesi Yapıldı

1 Nisan 2023 Cuma - Okunma : 3792

Marmara Grubu Vakfı tarafından yirmi yedi yıldır aralıksız olarak tertiplenen Avrasya Ekonomi Zirvesini yirmi yedincisi 21-22 Şubat 2024 günleri başarı ile gerçekleştirildi.

Dr.Akkan Suver, Dünya Türkleri Genel Kurulu’nda konuştu

1 Nisan 2023 Cumartesi - Okunma : 673

Dünya Türkleri Bilim Teknoloji Akademisi'nin 1.Genel Kurulu’na katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Türk Dünyası ile ilgili bir konuşma yaptı. Dr.Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı ile birlikte geldiği Genel Kurulun açılışında yaptığı konuşmada Türk Dünyası'nın birlikteliğinin önemini anlattı.

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Dışişleri Enstitüsü ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

30 Mart 2023 Perşembe - Okunma : 657

Marmara Grubu Vakfı merkezi Pekin’de bulunan Çin Halkı Dışişleri Enstitüsü ile sivil toplum alanında ortak projeleri hayata geçirmek ve etkinlikler yapmak üzere bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Marmara Grubu Vakfından Havalimanı na teşekkür ziyareti

27 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 737

26.Avrasya Ekonomi Zirvesi esnasında gösterdikleri yüksek ev sahipliğinden dolayı Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ile Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Saklı, Havaalanı Mülki Amiri Mehmet İlker Haktankaçmaz ile Havalimanı Emniyet VIP Sorumlusu Ömer Karan'a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Heyet gösterdikleri yüksek ilgiden dolayı Haktankaçmaz'a ve Karan'a Marmara Grubu Vakfı'nın Anı Plaketlerini sundu.

Denge ve Denetleme Ağı Danışma Kurulu toplandı

25 Mart 2023 Cumartesi - Okunma : 732

Denge Denetleme Ağı Danışma Kurulu toplandı. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver 'in de aralarında bulunduğu Denge ve Denetleme Ağı Danışma Kurulu ( Adil ve özgür bir seçim) kampanyası hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere toplandı. Danışma Kurulu üyeleri'nden Prof Dr Fuat Keyman, Müjgan Suver, Denge Denetleme Ağı Sözcüleri Murat Can Işıldak, Zübeyde Ozanözü ve Prof. Dr. Mehmet Nuri Gültekin'i toplantı sonrası birarada görmektesiniz.

Atatürkün Astanadaki Heykeli'ni Dr.Akkan Suver ziyaret etti

21 Mart 2023 Salı - Okunma : 760

Astana' da Atatürk Heykeli'ni ziyaret eden Dr.Akkan Suver, ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada ; Kazak halkının Atatürk 'e olan saygısının her türlü takdirin özerinde olduğunu görmenin mutluluğu içindeyim, dedi Atatürk Heykeli Astana' nın en büyük parkının ortasında yer almaktadır.

Nevruz bayram kutlu olsun

21 Mart 2023 Salı - Okunma : 724

Türk Dünyası'nın Büyük Bayramı Nevruz Bayramı'nı İdrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Bu Büyük Bayram gününde Nevruz'un insanlığa barış ve saadet getirmesini temenni ediyoruz. Nice Bayramlara.

Dr.Akkan Suver Kazakistanın ünlü Edebiyatçısı Saken Seyfullin Müzesi ni ziyaret etti

20 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 653

Kazakistan' da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver, Kazak edebiyatının ünlü ismi Saken Seyfullin 'in adına açılan Müzeyi ziyaret etti. Saken Seyfullin modern Kazak edebiyatının ve Kazakistan Yazarlar Birliği kurucusu olup, Türklük ve bağımsızlık düşüncelerinden dolayı Stalin tarafından 46 yaşında idam edilmişti.

Dr.Akkan Suver, Astanada yapılan Yeni Camiiyi ziyaret etti

20 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 654

Astana'da Türk müteahhit firması "Sembol" tarafından inşa edilen 30.000 kişilik Yeni Camii'yi ziyaret etti. Üç yılda inşa edilen Yeni Camii 405 arabalık kapalı otoparkı, yürüyen merdiveni, asansörü ve 5.000 kişilik kadınlar kısmı ile modern mimarinin bütün özelliklerini taşıyor.

Türkiye nin Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu, Dr.Akkan Suver i kabul etti

20 Mart 2023 Pazartesi - Okunma : 658

Kazakistan, Astana'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver'i Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu kabul etti. Kabulde Dr Akkan Suver, Büyükelçi Mustafa Kapucu'ya Marmara Grubu Vakfı'nın faaliyetleri ve Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.