Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Orhan Çanlı Marmara Grubu Vakfını kabul etti

26 Ekim 2022 Çarşamba - Okunma : 461

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Belgin Tanrıverdi, Rahmi Dilek, Hasan Yediyıldız oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Türkiye Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Orhan Çanlı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkanımız Dr. Akkan Suver ve heyetimiz Türkiye Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Orhan Çanlı ile 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Avusturya Milli Günü

25 Ekim 2022 Salı - Okunma : 340

Avusturya Milli Günü münasebetiyle Avusturya İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger ve Eşi Brigitte Saiger, Avusturya Sarayı’nda bir Resepsiyon verdiler. İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri, Mulki Erkan ile işinsanları ve dini liderlerinin katıldığı Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç ve Işıl Bilgiç birlikte hazır bulundu.

Hırvatistan Başkonsolosuna Ziyaret

25 Ekim 2022 Salı - Okunma : 369

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Hırvatistan Başkonsolosu İvana Zerec ile bir araya geldi. 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Hırvatistan İstanbul Başkonsolosunu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydykova Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti.

25 Ekim 2022 Salı - Okunma : 398

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Lira Sydykova Dr. Akkan Suver'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Engin Köklüçınar'ın da hazır bulunduğu ziyarette Mart 2023'te İstanbul'da düzenlenecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Kırgızistan'ın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği önem gündeme getirildi.

Türkiye Hahambaşı İsak Haleva’ya Ziyaret

24 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 407

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Müjgan Suver, Sezgin Bilgiç, Oğuzhan Ceylan, Rahmi Dilek ve Hasan Yediyıldız’dan oluşan Heyeti, 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Türkiye Hahambaşı İzak Haleva’yı makamında ziyaret etti. Türkiye Hahambaşı İsak Haleva’yı 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet eden Heyet, Zirve hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Türkmenistan Başkonsolosu Dr. Akkan Suver'e Aksakal Diplomat ünvanı verdi.

24 Ekim 2022 Pazartesi - Okunma : 449

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Oğuzhan Ceylan ile bir araya geldi. Dr. Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov Dr. Akkan Suver'e Aksakal Diplomat ünvanı verdiklerini ve bunun nişanesi olarak "Kırmızı Don - Kırmızı Kaftan ve Telpek - Papak" giydirdi. Dr. Akkan Suver yaptığı konuşmasında Türkmenistan Devleti'nin dünden bugüne Marmara Grubu Vakfı'ndan esirgemediği yüksek desteğe teşekkür etti ve Türkmenistan'ın her zamanki alakasının unutulmaz olduğunu söyledi

Haydar Aliyev 100 Yaşında

22 Ekim 2022 Cumartesi - Okunma : 493

Türkiye Azerbaycan Ortak Yüzüncü Yılında Platformu tarafından tertiplenen Haydar Aliyev 100 Yaşında toplantısı İstanbul Istinye Üniversitesi Konferans salonunda geniş bir katılımla gerçekleşti. Gelecek yıl 100. Doğum Günü kutlanacak Haydar Aliyev hakkında ilk toplantı İstanbul’da yapıldı. Toplantıda İstinye Üniversitesi Rektörü Prof Dr Erkan İbiş, Büyükelçi Hulusi Kılıç, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Türkiye Azerbaycan Yüzüncü Yıl Platformu Başkanı Elmin Sadıkov aynı ayrı söz alarak Haydar Aliyev'i anlattılar. Toplantıda Marmara Grubu Vakfı'ndan Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Prof Dr. Nüket Eğrican, Oğuzhan Ceylan, Rahmi Dilek, Laura Maulenova ve Yaren Koruk da hazır bulundular.

Bangladeş Maslahatgüzar Shahnaz Gazi Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

21 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 340

Bangladeş Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Shahnaz Gazi Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Ziyarette Dr.Akkan Suver 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Jozef Sikela Onuruna Yemek

21 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 388

Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunan Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Jozef Síkela onuruna Çekya İstanbul Başkonsolosu Jiří Čistecký ve Škoda Yüce Auto Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce bir akşam yemeği verdi. Çekya Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek'in de katıldığı yemekte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver de hazır bulundu. Dr.Akkan Suver Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı ile yaptığı görüşmede 26.Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımını yaptı ve Bakan Jozef Síkela'yı Zirve'ye davet etti.

Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım kaza geçirdi

21 Ekim 2022 Cuma - Okunma : 402

Azerbaycan'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Dostlarından Milletvekili Binali Yıldırım ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Milletvekili Şamil Ayrım, Zengilan yolunda bir trafik kazası geçirdiler. Kaza sonucu arkadaşlarımız kontrol amacıyla helikopterle Bakü’ye nakledildiler. Gerek Binali Yıldırım'ın gerekse de Şamil Ayrım'ın sağ salim olduklarının haberiyle teselli bulduk. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.