Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Malta Cumhuriyeti 53 Yaşında

29 Eylül 2017 Cuma - Okunma : 3246

Malta Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 53. Yıl dönümü münasebetiyle Malta İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina Park Bosphorus Otel’inde bir resepsiyon verdi. İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerinin katılımı ile gerçekleşen resepsiyona Müjgan ve Dr. Akkan Suver ile birlikte aralarında Mehmet Derya Adıgüzel, Hüsamettin Kavi, Ali Kösedağ, İlknur Arslan, Meral ve Burak Dikmen ve Kadri Demir’inde bulunduğu davetliler katıldılar.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçi Resepsiyon verdi

29 Eylül 2017 Cuma - Okunma : 2599

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang bir Resepsiyon vererek Çin Halk Cumhuriyet'inin kuruluşunun 68. Yıldönümü‘nü kutladı. Marriott Otel’inde verilen Resepsiyona Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ile beraber Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu devlet erkanın oluşturduğu büyük bir davetli grubu katıldı. Geç saatlere kadar süren Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım katıldı.

Kürt Bölgesi Referandumu İllegaldir

28 Eylül 2017 Perşembe - Okunma : 2481

Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına uluslararası sivil düşünce kuruluşlarına müracaat ederek, Irak'ın Kürt Bölgesi'nde yapılan sözde seçimi illegal bir girişim olarak niteledi. Bu illegal seçim, bölgede yaşayan Türkmenlerin ve Arapların yok sayılmasını hedeflemekte ve bölgemizde yeni bir karışıklığı, bölünmeyi ve huzursuzluğu teşvik etmektedir. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle bu yapılan sözde seçimi "yok sayıyoruz". Dr. Akkan Suver'in uluslararası sivil düşünce kuruluşlarına gönderdiği açıklaması aynen şöyledir: (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

27 Eylül 2017 Çarşamba - Okunma : 3557

Marmara Grubu Vakfı’nın 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili Büyükelçi tanıtım çalışmaları devam ediyor. Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretlerde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Serap Arslan Uzunoğlu’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev, Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Mgr. Pavel Kafka, Slovenya Büyükelçisi Igor Jukıc, Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss, Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli ve Tacikistan Büyükelçisi Mahmadali Rajabiyon ile ayrı ayrı görüştüler. Bu arada ülkemizde yeni görevine başlayan Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev Türkiye'deki göreve başlamasından itibaren ilk kabulünü Marmara Grubu Vakfı ile gerçekleştirdiğini de ziyarette belirtti. Dr. Suver ve arkadaşları da Büyükelçi 'ye teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Resepsiyon verdi

26 Eylül 2017 Salı - Okunma : 3194

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Qian Bo bir Resepsiyon vererek Çin Halk Cumhuriyet'inin kuruluşunun 68. Yıldönümü‘nü kutladı. Çırağan Sarayı'nda verilen Resepsiyona; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ile askeri ve mülki erkânın da aralarında bulunduğu büyük bir davetli grubu katıldı. Yabancı Misyon Şeflerinin hazır bulunduğu yemekte Çin Başkonsolosu Qian Bo ile İstanbul Valisi Vasip Şahin ayrı ayrı birer konuşma yaparak Türkiye ile Çin arasındaki ilişkiler üzerinde durdular. Geç saatlere kadar süren Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver de katıldılar. Resimde Müjgan ve Dr. Akkan Suver'i; Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Qian Bo ve Eşi, Makedonya Başkonsolosu Zerin Abaz ve Pakistan Başkonsolosu Dr. Yousaf Junaid’le birlikte görmektesiniz

Ali Rıza Arslan TURKEN’in Gala Yemeği’ne katıldı

21 Eylül 2017 Perşembe - Okunma : 3086

Birleşmiş Milletler Toplantıları dolayısıyla aralarında Ali Rıza Arslan’ında bulunduğu Türk işadamları ABD’de çeşitli etkinliklere imza attılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da New York’da bulunduğu süre zarfında Türk iş dünyasının tertiplediği etkinliklere katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı etkinliklerden biri de TURKEN’in Geleneksel Gala Yemeği’ydi. Mandarin Oteli’nde tertiplenen TURKEN’in Geleneksel Gala Yemeği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla yapıldı. Geleneksel Gala Yemeğine katılanlar arasında Ali Rıza Arslan da vardı.

Marmara Grubu Vakfı Ankara'daydı

19 Eylül 2017 Salı - Okunma : 3663

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cafer Okray'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Ankara'da 9 Büyükelçi'yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ogan Soysal’ı kaybettik

13 Eylül 2017 Çarşamba - Okunma : 4013

Marmara Grubu Vakfı Kurucularından, İcra Konseylerinin 1998 - 2010 yılları üyelerinden, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin kuruluşunda yer almış bulunan değerli gönüldaşımız OGAN SOYSAL'ı kaybetmiş bulunuyoruz. Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına yüksek katkılarda bulunan arkadaşımız Ogan Soysal'ın hatırasını, dostluğunu, arkadaşlığını, vefasını unutmayacağız. Marmara Grubu Vakfı olarak Türkiye’de ve Yurtdışında birlikte sayısız etkinliğe imza attığımız değerli arkadaşımız Ogan Soysal’a Cenab-ı Hak'tan rahmet dileriz.

Çin CICIR Enstitüsü Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

13 Eylül 2017 Çarşamba - Okunma : 3095

Merkezi Pekin’de bulunan Çin Çağdaş Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün Liao Baizhi, Qin Tian, Niu, Xinchun ve Li Yanan’dan oluşan akademik heyeti Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Yüksel Önel ve Erdoğan Demirel de hazır bulundu. Görüşmede; Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında akademik ortak toplantılar yapılması konuşuldu.

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi yapıldı

3 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 9258

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi 11 ve 12 Nisan 2018 günleri, 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Zirveye Türkiye’den Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, önceki Başbakan Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal katılırken, Cumhurbaşkanları seviyesinde de Türkiye önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Mladen İvanic, Bosna-Hersek Federasyon Cumhurbaşkanı Marinko Cavara, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Moldova önceki Cumhurbaşkanı Petru Lucinski, Letonya önceki Cumhurbaşkanı Valdis Zatlers, Hırvatistan önceki Cumhurbaşkanı Ivo Josipovic, Hırvatistan önceki Cumhurbaşkanı Stephan Mesic Romanya önceki Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu da iştirak ettiler. Ayrıca Romanya önceki Başkanı Victor Ponta, Moldova önceki Başbakanı Dumitru Braghıs ve Moğolistan önceki Başkanı Amarjargal Rinchinnyam da Zirvenin katılımcıları arasındaydı.