Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Romanya Senatosu Başkanı Teodor Melescanu Dr. Akkan Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1562

Romanya'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, Romanya Senatosu'nu ziyaret etti. Romanya Senatosu Başkanı Teodor Melescanu tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, Senato Başkanı'nı 23. Avrasya Ekonomi zirvesi Onur Konuğu olarak davet etti.

Dr. Akkan Suver, Barış Pınarı Harekatını Bükreş’te anlattı

17 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1474

Romanya, Macaristan, İtalya, Çin Halk Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, İran, Lübnan ve Suriye’nin katılımıyla Sivil toplum düşünce kuruluşları’nın Bükreş’te gerçekleşen “Orta Doğuda Diyalog ve İşbirliği: Jeopolitik ve Jeoekonomik Bakış Açıları” Uluslararası Konferansına Türkiye’den Marmara Grubu Vakfı katıldı. Flavius Caba-Maria ve Prof. Dr. Liviu Mureșan tarafından MEPEI adına tertiplenen konferansta bir konuşma yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Barış Pınarı Harekatını anlattı.

Yihua Huang Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

16 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1543

Çin Komünist Partisi Dışişleri Araştırma Bürosu Genel Müdürü Yihua Huang ve Araştırma Müdür Yardımcısı Jing Zhao beraberinde Zou Guoyu ve Ma Lin’le birlikte Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyaretinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ve Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çin Heyeti’ni kabullerinde, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında mevcut bulunan kültürel ve sosyal münasebetler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Türkmenistan Milli Günü kutlandı

15 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1674

Türkmenistan'ın bağımsızlığının 28. Yıldönümünü münasebetiyle İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov tarafından Conrad Oteli'nde bir Resepsiyon verildi. İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya'nın hazır bulunduğu ve bir konuşma yaparak Türkmenistan'ı kutladığı Resepsiyon'a İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri, iş adamları ve mülki erkanla birlikte seçkin bir davetli grubu katıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Oktay'ın birlikte katıldığı Resepsiyonu bir konuşma ile açan Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov Türkiye ile Türkmenistan arasında bulunan ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkileri üzerine kapsamlı bir konuşma yaptı. Geç saatlere kadar süren Resepsiyon'da davetlilere Türkmen mutfağının yemekleri sunuldu.

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong, Dr. Suver’i ziyaret etti

15 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1710

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong Tao-Tze, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletler, 5 Nisan Dünya Vicdan Günü davetleri çerçevesinde yapılan ziyarette, Barış, Sevgi ve Vicdan kültürü konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Dr. Hong Tao-Tze’ye, Dr. Akkan Suver de, Marmara Grubu Vakfı’nın barış alanında gerçekleştirdiği diyalog çalışmalarıyla ilgili olarak bir brifing verdi.

Blerta Kadzadeje Ziyaret

11 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 2074

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Arnavutluk Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej'i makamında ziyaret etti. Arnavutluk Devleti'nin Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek alakaya şahsının ve Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarının teşekkürlerini belirten Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Blerta Kadzadej’e İstanbul’da yeni görevinde başarılar da diledi.

Dr. Akkan Suver Barış Pınarı Harekatının başarıyla tamamlanacağına inancımız tamdır

11 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1502

Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin geleceğini tehdit eden terör örgütlerini ortadan kaldırmak üzere giriştiği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapmış ve Kahraman Mehmetçiğimizin harekatı başarıyla tamamlayacağına olan inancını belirtmiştir. Dr. Akkan Suver'in açıklaması şöyledir: Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK, YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Harekatı'nı başlatmıştır. Türkiye'nin amacı güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Yine bu harekat ile Suriye'nin toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin esas alınacağına inanıyoruz. Bu konuda yürütülecek bir diplomasinin oluşumunu da Türkiye'nin ana hedefi olarak görüyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edeceğine inanıyor, Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan diliyoruz.

Hollanda Başkonsolosu Bart Van Bolhuise ziyaret

10 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1951

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis'i makamında ziyaret ederek, Hollanda'nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımı konusunda bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver'in Başkonsolos Bart Van Bolhuis'i ziyaretinde Kıdemli Ticaret Müdürü Mustafa Başaran da hazır bulundu.

Almanya Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’e ziyaret

10 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1934

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Almanya’nın İstanbul Konsolosu Erich Schmid’in de hazır bulunduğu görüşmede Dr. Akkan Suver Almanya’nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına Marmara Grubu Vakfı olarak büyük önem verdiğini vurguladı.

Kazakistanın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulyi ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1114

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly'e bir nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette, Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly'e 8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Kazakistan’ın geçmiş yıllarda Avrasya Ekonomi Zirveleri'ni üst düzeyde şereflendirdiğini belirten Dr. Akkan Suver, gelecek yıl yapılacak Zirve'de Kazakistan'ın katılımını beklediklerini vurguladı.