Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Tacikistan Konsolosu Nodira Zuhurova Dr. Akkan Suveri ziyaret etti.

21 Ocak 2019 Pazartesi - Okunma : 2305

Tacikistan İstanbul Konsolosu Nodira Zuhurova, Dr. Akkan Suver'i ziyaret ederek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Tacikistan Konsolosu Zuhurova, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Enerji ve Ekonomi Bakan Yardımcıları ile katılacağını belirtti.

20 Janvar Kara Ocakın 29.yıldönümünde Dr. Akkan Suver bir makale kaleme aldı.

20 Ocak 2019 Pazar - Okunma : 2325

20 Ocak veya Azerbaycan dilindeki adıyla 20 Janvar'ın ( 20 Ocak) acı gününde Dr. Akkan Suver GÖZLEM GAZETESİ'nde bir makale kaleme aldı. Bu büyük facianın korkunç yıldönümünde Marmara Grubu Vakfı olarak şehitleri rahmet, gazileri şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İstanbul Gelişim Üniversitesinden Prof. Dr. İzzet Gümüş ve Dr. Aysun Kaya Dr. Akkan Suveri ziyaret ettiler

19 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 2938

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Prof. Dr. İzzet Gümüş ile Dr. Aysun Kaya Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin uluslararası alanda ortaya koyduğu çalışmalar üzerine bir sunum yapan Prof. Dr. İzzet Gümüş Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin önemini de vurguladı. Uluslararası alanda çalışmalar ve iş birlikleri yapmak arzusunu belirten Prof. Dr. İzzet Gümüş Karadağ'daki üniversitelerle de ilişki kurma dileklerini gündeme getirdi.

Tunus Başkonsolosu Hedi Malik Dr.Suveri ziyaret etti

12 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 2040

Tunus' un İstanbul Başkonsolosu Hedi Malik Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret ederek, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette, Dr. Akkan Suver'in yıllar önce Tunus' a yaptığı ziyaret ve Tunus' un Kurucu Cumhurbaşkanı Habib Burgiba'yla gerçekleştirdiği mülakat ve daha sonra kaleme aldığı Habib Burgiba kitabından da uzun uzun söz edildi. Sonbaharda İstanbul’da Habib Burgiba ile ilgili akademik bir toplantı yapılması da kararlaştırıldı.

Slovenya Başbakan Yardımcısı Alenka Bratusek Dr. Suver’i kabul etti

9 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 2215

Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Alenka Bratusek Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’i makamında kabul etti. Dr. Suver Başbakan Yardımcısı Alenka Bratusek’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Dr.Suver kabulde 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ilgili bir de sunum yaptı.

Türkiye’nin Ljubljana Büyükelçisi Esen Altuğ Dr. Suver’i kabul etti

9 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 2386

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver çalışma ziyaretleri için bulunduğu Ljubljana’da Türkiye Büyükelçisi Esen Altuğ tarafından makamında kabul edildi. Dr. Suver Büyükelçi Altuğ’a 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver Ljubljana’daydı

9 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 2130

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Slovenya’nın başkenti Ljubljana’na bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulundu. Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası sahibi Karadağ (Montenegro) önceki Başbakan Yardımcısı halen Ljubljana Büyükelçisi Prof. Dr. Vujica Lazovic’le yanyana gelen Dr. Suver, Büyükelçi’nin yeni yayınlanan kitabı Dijital Ekonomi’nin Zirve’de sunumunun yapılmasını istedi.

Şamil Ayrım’a Bakü’de Ebedi Lider Kızıl Döş Nişanı ve Fahri Diploma verildi

3 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2224

Bakü’de Dünya Azerbaycanlıları Medeniyet Merkezinde Gerçekleştirilen Tören de Ak Parti İstanbul Milletvekili Türkiye - Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım Dünya Azerbaycanlıları Medeniyet Merkezi tarafından ‘’Ebedi Lider Kızıl Döş Nişanı ve Fahri Diploma” ile ödüllendirildi. Törende Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özerol, Ramiz Eyüpoğlu Guliyev, yine aynı ödüle layık görülen Büyük Sanatçı Eyüp Guliyev ve Kayseri’deki Soykırım Parkının, Ana Feryadı Hocalı Anıtının açılışında büyük emeği olan Necef Kanberov’da hazır bulundu.

31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü

29 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 2961

Azerbaycan'ın Büyük Önderi Haydar Aliyev tarafından bundan 27 yıl önce 31 Aralık günü için ortaya konan Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü'nün yıldönümündeyiz. Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü gerçekte Azerbaycan birlikteliğinin ve Azerbaycan'ın yüksek medeniyetinin dünden bugüne intikal etmesinin sağlanmasıdır. Büyük Önder Haydar Aliyev, yurt dışında yaşayan Azerbaycanlılarla yurt içindeki yurttaşları aynı gaye, aynı hedef, aynı inanç doğrultusunda birlikte hareket etmeye sevk ederek, nesiller ve mesafeler arasında bir köprü kurdu. 27 yıl önce ortaya konan bu muhteşem düşünce köprüsü, bugün Azerbaycan'ın dünyada sahip olduğu yüksek itibarının kaynağıdır. Bu kaynağın yıldönümünde, Büyük Önder Haydar Aliyev'i rahmet ve saygı ile anıyor Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik Gününü Marmara Grubu Vakfı olarak kutluyoruz.

Dr. Akkan Suver Yeni Yıl Mesajı

29 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 2590

Marmara Grubu Vakfı olarak 2018 yılını başarıyla tamamlamanın huzuru içindeyiz. Geride bırakmakta olduğumuz 2018 yılı içinde Türkiye'de, Azerbaycan'da, Çin Halk Cumhuriyeti'nde, Türkmenistan'da, Karadağ'da, Özbekistan'da, Malta'da, Yunanistan'da, İtalya'da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Avusturya'da ve Romanya'da çeşitli ortak etkinlikleri partnerlerimizle birlikte gerçekleştirdik. Yine Marmara Grubu Vakfı olarak ülkemizde sivil toplum kimliğimizle başarıyla 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni ve 16 ekonomik, sosyal ve kültürel çalıştayı da yaptık. 2019 yılında da çalışmalarımızı aynı şevk, aynı heyecanla, çağdaş bilimin ışığı ile sürdüreceğiz. Sivil toplum kimliğimizle 2019 yılının barış, istikrar ve refah dolu günlerler geçmesini temenni ediyoruz. Nice Yıllara.