Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Prof. Dr. Emil Constantinescu’nun Müzesi’ni ziyaret

19 Ekim 2019 Cumartesi - Okunma : 1397

Dr. Akkan Suver Bükreş temasları sırasında önceki cumhurbaşkanı Prof. Dr. Emil Constantinescu tarafından kabul edildi. Prof. Dr Emil Constantinescu’yu ziyaret sonrası Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı ile birlikte yıllarca profesörlük yaptığı Romanya Jeoloji Enstitü'nü ziyaret etti. Üniversite'nin içinde giriş katında büyük bir alanı Prof. Dr Emil Constantinescu’ya ayıran Jeoloji Enstitü yetkilileri burada O'nun adına bir Müze oluşturmuşlar. O da Cumhurbaşkanlığında ve hayatı boyunca kendisine verilen bütün armağanları buraya bağışlamış.

Gençlerin Demokratik Katılımı Semineri Tamamlandı

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1574

Marmara Grubu Vakfı'nın yürüttüğü bir Avrupa Birliği Projesi olan Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar projesi kapsamında yapılan Gençlerin Demokratik Süreçlere Katılımı Semineri tamamlandı. Beykent Üniversitesi Taksim yerleşkesinde gerçekleştirilen seminerde Müjgan Suver, Engin Köklüçınar, Doç. Dr. Armağan Özakman ve Dr. Nihan Bozok konuşmacı olarak yer aldılar. Gençlerin demokratik süreçlere katılımının mekanizmaları ve önemi konusunda karşılıklı görüş alışverişi yapılan seminere öğrencilerin katılımı yüksek oldu.

Montenegro Karadağ Bükreş Büyükelçisi Goran Poleksic Dr. Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 2160

Bükreş'te temaslarını Sürdüren Dr. Akkan Suver, Montenegro (Karadağ) Bükreş Büyükelçisi Goran Poleksic tarafından kabul edildi. kabulˆde Büyükelçilik Müsteşarı Dorde Radulovic de hazır bulundu.

Bükreş Türkiye Büyükelçisi Füsun Aramaz Dr. Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 2293

Bükreş'te temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz tarafından kabul edildi. Bükreş Büyükelçiliği'nde gerçekleşen kabulde Büyükelçi İsmail Aramaz ve Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Ömer Önhan da hazır bulundu.

Romanya Senatosu Başkanı Teodor Melescanu Dr. Akkan Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1620

Romanya'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, Romanya Senatosu'nu ziyaret etti. Romanya Senatosu Başkanı Teodor Melescanu tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, Senato Başkanı'nı 23. Avrasya Ekonomi zirvesi Onur Konuğu olarak davet etti.

Dr. Akkan Suver, Barış Pınarı Harekatını Bükreş’te anlattı

17 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1540

Romanya, Macaristan, İtalya, Çin Halk Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, İran, Lübnan ve Suriye’nin katılımıyla Sivil toplum düşünce kuruluşları’nın Bükreş’te gerçekleşen “Orta Doğuda Diyalog ve İşbirliği: Jeopolitik ve Jeoekonomik Bakış Açıları” Uluslararası Konferansına Türkiye’den Marmara Grubu Vakfı katıldı. Flavius Caba-Maria ve Prof. Dr. Liviu Mureșan tarafından MEPEI adına tertiplenen konferansta bir konuşma yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Barış Pınarı Harekatını anlattı.

Yihua Huang Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

16 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1605

Çin Komünist Partisi Dışişleri Araştırma Bürosu Genel Müdürü Yihua Huang ve Araştırma Müdür Yardımcısı Jing Zhao beraberinde Zou Guoyu ve Ma Lin’le birlikte Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyaretinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ve Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çin Heyeti’ni kabullerinde, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında mevcut bulunan kültürel ve sosyal münasebetler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Türkmenistan Milli Günü kutlandı

15 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1731

Türkmenistan'ın bağımsızlığının 28. Yıldönümünü münasebetiyle İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov tarafından Conrad Oteli'nde bir Resepsiyon verildi. İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya'nın hazır bulunduğu ve bir konuşma yaparak Türkmenistan'ı kutladığı Resepsiyon'a İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri, iş adamları ve mülki erkanla birlikte seçkin bir davetli grubu katıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Oktay'ın birlikte katıldığı Resepsiyonu bir konuşma ile açan Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov Türkiye ile Türkmenistan arasında bulunan ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkileri üzerine kapsamlı bir konuşma yaptı. Geç saatlere kadar süren Resepsiyon'da davetlilere Türkmen mutfağının yemekleri sunuldu.

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong, Dr. Suver’i ziyaret etti

15 Ekim 2019 Salı - Okunma : 1778

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong Tao-Tze, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletler, 5 Nisan Dünya Vicdan Günü davetleri çerçevesinde yapılan ziyarette, Barış, Sevgi ve Vicdan kültürü konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Dr. Hong Tao-Tze’ye, Dr. Akkan Suver de, Marmara Grubu Vakfı’nın barış alanında gerçekleştirdiği diyalog çalışmalarıyla ilgili olarak bir brifing verdi.

Blerta Kadzadeje Ziyaret

11 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 2132

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Arnavutluk Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej'i makamında ziyaret etti. Arnavutluk Devleti'nin Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek alakaya şahsının ve Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarının teşekkürlerini belirten Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Blerta Kadzadej’e İstanbul’da yeni görevinde başarılar da diledi.