Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


ATATÜRK'ÜN AKRABALARI GELMİŞ

10 Ekim 2017 Çarşamba - Okunma : 2993

Başkent Ulanbatur'da, şehrin merkezini bir baştan bir başa kesen uzun Ankara Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Okulu'na ve Okul'un önündeki Atatürk Büstü'ne Marmara Grubu Vakfı heyeti “Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım” ziyaretlerinde olağanüstü bir güzellikle karşılaştılar. Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım birlikte Atatürk'ün Büstü önünde resim çektirirken bahçede bulunan çocukların bazılarının kendilerine doğru bağıra çağıra geldiğini gördüler. Yanlarındaki rehberlerine "Neler oluyor?" dediklerinde çocuklar bacaklarına, ellerine sarılmışlardı. Rehberleri çocukların "Atatürk'ün akrabaları gelmiş" diye bağırdıklarını söyleyince, kendiliğinden oluşan bu tablo karşısında Dr. Suver ve Ayrım duygulandılar ve heyecanlandılar. Çocuklarla resim çektirdiler. İstanbul'a uçakla on saatlik bir mesafede Atatürk'e ve Atatürk sevgisine tanık olmak onları duygulandırdı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı Kosova’da

10 Ekim 2017 Salı - Okunma : 3568

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve İbrahim Aksoy’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’nin misafiri olarak Kosova’yı ziyaret ettii. Görüşmeler sırasında Dr. Akkan Suver Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’ye gelecek yıl gerçekleşecek 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ederek konu ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Marmara Grubu Vakfı heyeti, Cumhurbaşkanı ziyareti sonrasında: Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ı ve Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç'ı ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları ve 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgilendirdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Moğolistan Cumhurbaşkanı Marmara Grubu’nu kabul etti

9 Ekim 2017 Pazartesi - Okunma : 2881

Moğolistan Cumhurbaşkanı Khaltmaagin Battulga Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Fatih Arslan’dan oluşan Heyetini Ulanbatur’da kabul etti. Kabulde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Yazal da hazır bulundu. Dr. Akkan Suver ziyarette Marmara Grubu Vakfı ve Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında Cumhurbaşkanı Khaltmaagin Battulga’ya bilgi sunumu yaptı ve kendilerini 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Marmara Grubu Moğolistan’da

6 Ekim 2017 Cuma - Okunma : 2784

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çalışmaları dolayısıyla Moğolistan Barış ve Kardeşlik Derneği’nin daveti üzerine Moğolistan’a giden Marmara Grubu Vakfı heyeti görüşmelerine başladı. Dr. Akkan Suver, Samil Ayrım ve M. Fatih Arslan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni kabulünde Barış ve Kardeşlik Derneği Başkanı Zagdjav Deleg, Türkiye ile Moğolistan arasında sivil toplum örgütleri arasındaki öneme dikkat çekti. İki ülke insanlarını biraraya getirme çalışmalarından dolayı Marmara Grubu Vakfı’na Moğolistan olarak büyük önem verdiklerini belirtti. Türkiye Büyükelçisi Ahmet Yazal tarafından da kabul edilen Heyet Orhun Vadisi'nde bulunan Göktürk Anıtlarını da ziyaret etti. Temasları sırasında Moğolistan’ın önceki Cumhurbaşkanları Punsaalma Ochirbaat ve Natsaaigin Bagabandi tarafından ayrı ayrı kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti Moğolistan Milli Meclisi'ni de ziyaret etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ali Rıza Arslan Özbekistan’daydı.

2 Ekim 2017 Pazartesi - Okunma : 3700

Aralarında Ali Rıza Arslan’ın da bulunduğu bir grup Türk işadamı Özbekistan’ın Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in Türkiye ziyareti öncesi Taşkent’te Türk iş dünyası ile ilgili bir tanıtım ziyareti gerçekleştirdi. Taşkent’te tertiplenen toplantıda siz alan Türkiye Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ile Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşid Kuchkarov ve Yatırımlardan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Ahmet Kocayev söz aldılar.

Malta Cumhuriyeti 53 Yaşında

29 Eylül 2017 Cuma - Okunma : 3103

Malta Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 53. Yıl dönümü münasebetiyle Malta İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina Park Bosphorus Otel’inde bir resepsiyon verdi. İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerinin katılımı ile gerçekleşen resepsiyona Müjgan ve Dr. Akkan Suver ile birlikte aralarında Mehmet Derya Adıgüzel, Hüsamettin Kavi, Ali Kösedağ, İlknur Arslan, Meral ve Burak Dikmen ve Kadri Demir’inde bulunduğu davetliler katıldılar.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçi Resepsiyon verdi

29 Eylül 2017 Cuma - Okunma : 2484

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang bir Resepsiyon vererek Çin Halk Cumhuriyet'inin kuruluşunun 68. Yıldönümü‘nü kutladı. Marriott Otel’inde verilen Resepsiyona Ankara’da bulunan yabancı misyon şefleri ile beraber Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu devlet erkanın oluşturduğu büyük bir davetli grubu katıldı. Geç saatlere kadar süren Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım katıldı.

Kürt Bölgesi Referandumu İllegaldir

28 Eylül 2017 Perşembe - Okunma : 2362

Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına uluslararası sivil düşünce kuruluşlarına müracaat ederek, Irak'ın Kürt Bölgesi'nde yapılan sözde seçimi illegal bir girişim olarak niteledi. Bu illegal seçim, bölgede yaşayan Türkmenlerin ve Arapların yok sayılmasını hedeflemekte ve bölgemizde yeni bir karışıklığı, bölünmeyi ve huzursuzluğu teşvik etmektedir. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle bu yapılan sözde seçimi "yok sayıyoruz". Dr. Akkan Suver'in uluslararası sivil düşünce kuruluşlarına gönderdiği açıklaması aynen şöyledir: (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

27 Eylül 2017 Çarşamba - Okunma : 3415

Marmara Grubu Vakfı’nın 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili Büyükelçi tanıtım çalışmaları devam ediyor. Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretlerde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Serap Arslan Uzunoğlu’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev, Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Mgr. Pavel Kafka, Slovenya Büyükelçisi Igor Jukıc, Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss, Arnavutluk Büyükelçisi Genti Gazheli ve Tacikistan Büyükelçisi Mahmadali Rajabiyon ile ayrı ayrı görüştüler. Bu arada ülkemizde yeni görevine başlayan Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev Türkiye'deki göreve başlamasından itibaren ilk kabulünü Marmara Grubu Vakfı ile gerçekleştirdiğini de ziyarette belirtti. Dr. Suver ve arkadaşları da Büyükelçi 'ye teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Resepsiyon verdi

26 Eylül 2017 Salı - Okunma : 3046

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Qian Bo bir Resepsiyon vererek Çin Halk Cumhuriyet'inin kuruluşunun 68. Yıldönümü‘nü kutladı. Çırağan Sarayı'nda verilen Resepsiyona; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ile askeri ve mülki erkânın da aralarında bulunduğu büyük bir davetli grubu katıldı. Yabancı Misyon Şeflerinin hazır bulunduğu yemekte Çin Başkonsolosu Qian Bo ile İstanbul Valisi Vasip Şahin ayrı ayrı birer konuşma yaparak Türkiye ile Çin arasındaki ilişkiler üzerinde durdular. Geç saatlere kadar süren Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver de katıldılar. Resimde Müjgan ve Dr. Akkan Suver'i; Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Qian Bo ve Eşi, Makedonya Başkonsolosu Zerin Abaz ve Pakistan Başkonsolosu Dr. Yousaf Junaid’le birlikte görmektesiniz