Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Viyana Ekonomik Forumu Şeref Konuğu

19 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 3020

Viyana Ekonomik Forumu 15.Yıl Jübile Toplantısı 18 Kasım 2018 akşamı İmperial Oteli'nde verilen bir Resepsiyonla çalışmalarına başladı. Dr. Günther Rabensteiner ve Prof. Dr. Elena Kırtcheva'nın açılış konuşmalarıyla başlayan 15.Yıl Resepsiyonuna Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak katıldı.15 Yıl Jübile Resepsiyonunda Dr. Akkan Suver Şeref Konuğu olarak yaptığı konuşmasında “Viyana Ekonomik Forumu bir barış platformudur. Burada insanlar özgürce kendilerini ifade edebilirler" dedi. Dr. Akkan Suver’e konuşmasını yaptıktan sonra Vladimir Penkov tarafından Viyana Ekonomik Forumu'nun 15.Yıl Jübile Hatıra Madalyası sunuldu. Jübile merasimine Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdić, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, Montenegro (Karadağ) Başbakanı Dusko Markov da katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

KKTC'nin 35. Kuruluş Yıl Dönümü İstanbul’da kutlandı

15 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 1936

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İstanbul Başkonsolosluğu, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir resepsiyon verdi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, törende yaptığı konuşmada, KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümünü tebrik ederek, Kıbrıs'ın bağımsızlık mücadelesinde şehit olanlara rahmet, gazilere de uzun ömürler diledi. Daha sonra söz alan KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer de KKTC'nin büyük bir özveriyle kurulduğunu söyledi. Günün anısına pasta kesildi, KKTC'ye özgü folklor ekipleri gösteri yaptı. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Engin Köklüçınar ve Cafer Okray katıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile gaziler, siyaset, ekonomi, kültür camiasından çok sayıda davetli de resepsiyonda hazır bulundu.

Dr. Akkan Suver, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

15 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 2192

Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 6-7 Şubat 2019 günleri düzenlenecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi vererek, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı zirveye davet etti. Suver, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde, bir Barış ve Diyalog Projesi kapsamında Cumhurbaşkanları Oturumu’nda “Teknolojinin gelişimi ve insanlığı bekleyen gelecek, enerjide, ekonomide yapay zekânın rolü nedir ve popülizm” konularının işleneceği bilgisini de verdi. Cumhurbaşkanı Akıncı ise kabulde 12 Kasım 2019 Pazartesi günü, Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği’nde düzenlenen bir törenle, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından “Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası” ile ödüllendirilen Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver’i kutladı.

Mehmet Harmancı’ya ziyaret

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 1734

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 33 yıldır uluslararası alanda saygın partnerlerle çalışmalarını sürdüren bir vakıf olarak 22 yıldır Barış ve Diyalog Projesi olarak Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni gerçekleştirdiklerini ve 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı da davet etti. Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Nisan ayında katıldığı 21. Avrasya Ekonomik Zirvesi’nden sonra 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet almasının kendisini mutlu ettiğini söyleyerek davet için Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Başkanı’na teşekkür etti. Suver 22. zirvede “Geleceğe Sorumluluk” başlığı altında “Teknolojinin gelişimi ve insanlığı bekleyen gelecek- enerjide, ekonomide yapay zekânın rolü nedir? “Dinlerin teknolojinin gelişmesine etkisi olabilir mi?” “Su ve Göç”, “Su ve Din”, “Küreselleşmenin Yeni Boyutları”, “Sağlık ve İşbirliği” ve “Popülizm” konularının farklı oturumlarda ele alınacağını kaydetti.

KKTC Meclis Başkanının Resepsiyonuna Dr. Suver katıldı.

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 1840

KKTC Meclis Başkanı Teberruken Uluçay, Cumhuriyetin 35. yıldönümü münasebetiyle Lefkoşa Golden Tulip Otelinde bir Resepsiyon verdi. Dr. Akkan Suver ile Müjgan Suver Resepsiyona Prof. Dr. Uğur Özgöker Eşi'yle birlikte katıldı.

Dr. Suver Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’neydi

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2125

Dr. Akkan Suver KKTC temasları çerçevesinde Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'ni de ziyaret etti. Ziyarette Rektör Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Uğur Özgöker, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Asım Vehbi ile görüşen Dr. Akkan Suver daha sonra Üniversite'de açılan KAAT SERGİSİ'ni de gezdi.

Derviş Eroğlu’na ziyaret

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2602

Dr. Akkan Suver KKTC önceki Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nu ofisinde ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver’le birlikte gerçekleştirilen ziyaretinde Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’na Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Dr. Akkan Suver Kıbrıs’ta

14 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2643

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın davetlisi olarak Cumhuriyetin 35.Yıl Törenlerine katılmak üzere Kıbrıs’a gelen Dr. Akkan Suver önce KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın yapılmakta olan Anıt Mezarı’nı ziyaret etti

Dr. Akkan Suvere Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası verildi

13 Kasım 2018 Salı - Okunma : 1835

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i "Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası" ile Onurlandırdı. Ankara'da Avusturya Büyükelçiliği'nde tertiplenen bir törenle Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e "Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası" verildi. Madalya Törenine Avusturya önceki Şansölyesi Dr. Erhard Busek (1991 - 1995) de katıldı. Avusturya'dan Madalya Töreni için özel olarak gelen Dr. Erhard Busek, törende yaptığı konuşmada Marmara Grubu Vakfı'nın Avusturya'da tanınan ve kabul gören bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. Özel olarak bu madalya töreni için Viyana'dan geldiğini vurgulayan Dr. Erhard Busek, Dr. Akkan Suver'i tebrik etti. Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Ulrike Tilly; Dr. Akkan Suver'in yıllar içinde barış ve diyalog alanında gerçekleştirdiği sivil toplum çalışmalarında ortaya koyduğu hizmetlerinden dolayı Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından "Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası" ile onurlandırıldığını belirterek Dr. Akkan Suver'in madalyasını sundu. Dr. Akkan Suver ise yaptığı teşekkür konuşmasında Avusturya Devleti'nin sivil toplum düşüncesine ve felsefesine verdiği önemi vurguladı ve kendisine verilen bu madalyayı Türk sivil toplumu adına kabul ettiğini belirtti. Törene Ankara'da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra parlamenterler de katıldılar.

Dr. Batir Tursunov İle Görüşme

12 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 2396

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Stratejik ve Bölgelerarası Araştırmalar Enstitüsü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Batir Tursunov ile Özbekistan Büyükelçiliğinde Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Ali Rıza Arslan bir görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmede iki kuruluş arasında yazılı ve sözlü çalışmalarla ilgili yol haritası üzerinde duruldu. Görüşmede Özbekistan Büyükelçilik Müsteşarı Suhrat Yiğitaliev hazır bulundu.