Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Dr. Suver’i kabul etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 2237

Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Marmara Grubu Vakfı Başkanı ve Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver’i kabul etti. Kabul de Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçisi Branko Milic, Marmara Grubu Vakfı'ndan Av. Serhat Tabanca, Nigar Sargan ve Sezgin Bilgiç de de hazır bulundu. Dr. Suver, Bakan Mevludin Nuhodzic’i gelecek yıl yapılacak 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

İlham Aliyev Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 2011

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye–Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun Gösterisi

18 Şubat 2019 Pazartesi - Okunma : 2516

"Türkiye-Azerbaycan Ortak Miras" programında, Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu sahne aldı. Hazar Folklor Eğitim ve Araştırma Merkezi'nin (Hazarfem) organizasyonuyla gerçekleştirilen Gösteri Hazarfem Başkanı Nuran Acar’ın konuşmasıyla başladı. Azerbaycan Devlet Halk Dansları'nın Azerbaycan'ın en önemli mihenk taşı olduğunu aktaran Acar, "Dans, dünyanın her yerinde geçerli ortak tek dildir. Toplumlar, yaşanmışlıklarını, kültürlerini, tarihlerini, acılarını ve sevinçlerini dansla sunarlar. Her dans figürü, bir kelimedir. Her dansın sonunda da size kocaman bir metin çıkar." ifadelerini kullandı. Topluluk, ortak dil, tarih ve kültüre sahip olan Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik bağını daha da güçlendirmesi amaçlanan etkinliğin ilk bölümünde, Azerbaycan kültürünün örneklerini sundu. Program Köroğlu'nun kahramanlığını işleyen "Köroğlu Milli Balesi" ile son buldu. Gösteri sonrası Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Erman Tuncer sanatçılara çiçek sundular. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Organize Sanayi Bölgeleri’ne teşekkür

15 Şubat 2019 Cuma - Okunma : 1807

Marmara Grubu Vakfı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılarak, Organize Sanayi Bölgeleri’nin tanıtımıyla ilgili müstesna bir sunum yapan OSBÜK Yönetimi adına Başkan Yardımcısı Adem Ceylan’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Yüksek Çengel ve Engin Köklüçınar’dan oluşan heyet, OSBÜK Ailesi’ne 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdikleri yüksek destekten ötürü Vakfın teşekkürlerini sundular.

Dr. Akkan Suverin hayatı belgesel oluyor

9 Şubat 2019 Cumartesi - Okunma : 2572

Çin Radyo ve Televizyon Kurumu, (XINHUA) Dr. Akkan Suver'in hayatı ile ilgili bir belgesel hazırlıyor. Dr. Akkan Suver'in "Bir Kuşak- Bir Yol" alanında ortaya koyduğu çalışmaların da yer alacağı söz konusu belgesel 23 Nisan 2019 günü Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de uluslararası bir gala ile gösterime girecek. Belgeselde Türkiye'den Dr. Akkan Suver'in yanı sıra Rusya Federasyonu'ndan, Yunanistan'dan, İtalya'dan, Fransa'dan, Mısır'dan, Pakistan'dan ve Tayland'da da bir sivil toplum önderinin yer alacağı öğrenildi.

Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusu yapıldı

7 Şubat 2019 Perşembe - Okunma : 2184

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi kültürel faaliyetleri çerçevesinde, Türkiye Jokey Kulübü tarafından bir gelenek halinde 2009 yılından beri tertiplenen Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusu’nu Aslan Vapur'un sahibi olduğu Jokeyi Akın Sözen'in Uğur Bubam'ı kazandı. At sahibine kupasını Marmara Grubu Vakfı adına Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov sundu. Kupa törenine; İstanbul Milletvekili Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım, Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Dr. Ender Aydıner, Çetin Özdemir'le birlikte büyük bir davetli topluluğu katılım gösterdi.

İHKİBten Belma Özdemirle muhteşem defilesi

6 Şubat 2019 Çarşamba - Okunma : 2443

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Gala Gecesi İHKİB tarafından düzenlenen olağanüstü güzellikte bir Defileyle açıldı. Ünlü tasarımcı Belma Özdemir'in kreasyonlarının sergilendiği Defileyi konuklar hayranlık ve takdirle izlediler. Yusuf Emin'in sunumuyla gerçekleşen Defile sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Belma Özdemir'e, Dr. Akkan Suver de İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe'ye 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi adına Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundular.

Aydın Denktaş’ı kaybettik

2 Şubat 2019 Cumartesi - Okunma : 2107

KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı 86 yaşında kaybettik. Marmara Grubu Vakfı olarak, Denktaş Ailesi’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin büyük acısını paylaşıyor, sabır dileklerimizi sunuyoruz.

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan Marmara Grubu Vakfını kabul etti

31 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2484

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Ertuğru Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Engin Köklüçınar ve Yüksel Önel İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ı makamında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Zirve'nin güvenliğiyle ilgili görüş alışverişi sonrasında Dr. Çalışkan heyete kaleme aldığı kitaplarından hediye etti.

Abdullah Gül Marmara Grubu Vakfını kabul etti

31 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 2665

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Engin Köklüçınar ve Ali Rıza Arslan önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Heyet ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bilgi sunumunda da bulundu.