Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Rumeli Kanaat Önderleri Toplandı

31 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 919

Rumeli Kanaat Önderleri yaz sonu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Rumeli Üniversitesi ile birlikte yüksek lisans ve doktora öğrencilerine Balkan konusu esas alınarak burs verilmesi kararlaştırıldı. Bu arada, Balkanlardaki Türk dostlarına birer teşekkür ödülü verilmesi konusunda da fikir birliğine varıldı.Bu konudaki kriterlerin gelecek toplantıda tespit edilmesine karar verildi. Gelecek toplantının ise Bursa'da yapılması da kabul edildi.

Turan Hançerli, Çanakkale Boğazını yüzerek geçti

30 Ağustos 2022 Salı - Okunma : 694

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli 30 Ağustos Zaferi Bayramı nedeniyle Çanakkale Bpğazı'nda yüzdü. Çanakkale Rotary Kulübü'nün düzenlediği etkinliğe katılan Av. Turan Hançerli, 30 farklı ülkeden 850 yüzücü ile Avrupa'dan Asya'ya yüzerek geçti. Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçen Av. Turan Hançerli, "Çanakkale Boğazı'nı ilk defa yüzerek geçtim. Azim, kararlılık ve cesaretle hedeflerimi gerçekleştiriyorum. Çok mutluyum, çok gururluyum" dedi. Bir ay önce de Boğazı yüzerek geçen Av. Turan Hançerli ile, Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarımız gurur duyuyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 30 Ağustos etkinliği düzenledi.

30 Ağustos 2022 Salı - Okunma : 738

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Yenikapı 'da bir etkinlik düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu' nun konuşması ve Moğollar konseriyle gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kalabalık bir gençlik grubu biraraya geldi. Etkinlikte Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr Akkan Suver ve Müjgan Suver de hazır bulundu.

30 Ağustos 100 yaşında

30 Ağustos 2022 Salı - Okunma : 783

Türk'ün İstiklal Savaşı'nı sona erdiren 30 Ağustos Meydan Savaşı'nın yüzüncü yılındayız. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun başlangıcı olan bu büyük askeri harekatın 100.yılında Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos Zaferi'nin muhteşem Komutanlarını, Askerlerini de saygı ile yad ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle şehrimizde; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlük Binası'nda bir resepsiyon verecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 30 Ağustos Zafer Bayramı' nı Moğollar Konseri ile Yenikapı Etkinlik Alanı'nda kutlayacak.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 30 Ağustos münasebetiyle bir Davet verdi

29 Ağustos 2022 Pazartesi - Okunma : 698

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Mimar Sinan Üniversitesi Rektörlük Binası'nda bir Davet verdi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya beraberinde Eşi Hatice Nur Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri ve Eşi Şafak Sivri ile birlikte davetlilerle bayramlaştı. Davete Marmara Grubu Vakfı' nı temsilen Dr.Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver birlikte katıldılar. İstanbul'da bulunan Askeri ve Mülki Erkan ile birlikte Yabancı Misyon Şefleriyle Ruhani Liderlerin de yüksek seviyede hazır bulunduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı Daveti'nde büyük ve görkemli bir katılım gözlendi.

Üç Yeni Kitap

24 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 762

Dr. Akkan Suver'in kaleme aldığı "80 Yılın Ardından " kitabı yayınlandı. Dr. Akkan Suver'in İstanbul'u, gençliğini, gazetecilik yıllarını, diplomatlığını ve sivil toplum hizmetlerini anlattığı "80 Yılın Ardından" adlı kitabı Marmara Grubu Vakfı yayınları arasında çıktı.Gene Marmara Grubu Vakfı'nın tertiplediği 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ve gelecek yıl gerçekleşecek olan 26. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin ön görüşlerinin yer aldığı Türkçe ve İngilizce 2023 kitapları da yayınlandı.

Turan Hançerli Boğazı yüzerek geçti

21 Ağustos 2022 Pazar - Okunma : 767

Avcılar Belediye Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Av. Turan Hançerli, 55 ülkeden 2465 yüzücünün katıldığı 34.Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda Boğazı yüzerek geçti.Daha öncede Boğazı yüzerek geçmiş olan Av. Turan Hançerli' yi yüksek başarısından sonra Dr. Akkan Suver bir mesajla kutladı. Dr. Suver'in mesajı aynen şöyledir : "Değerli Başkanım, Kıymetli Turan Bey Kardeşim, Biraz önce öğrendik. Boğazı geçerek hepimizi gururlandırdınız. Sizi, Marmara Grubu Vakfı 'nı oluşturan arkadaşlarım adına en içten duygularla tebrik ediyoruz.. Gururumuza gurur kattınız. Tebrikler... tebrikler... "

Akkan Suver 80 Yaşında

18 Ağustos 2022 Perşembe - Okunma : 885

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 80 yaşına bastı. Ailesi ile birlikte mütevazı bir birliktelikle seksen yaşını kutlayan Dr.Akkan Suver'in mutlu akşamında kızı, oğlu ve torunlarıyla, halazadeleri ve yeğenleri hazır bulundular. Marmara Grubu Vakfı olarak Genel Başkanımıza sağlık içinde güzel ve başarılı günler temenni ediyoruz. İkinci Doğum Günü Kutlaması Dr. Akkan Suver 'in 80.yaş günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç, Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver' e sürpriz bir davet yaparak Yaş Günü'nü kutladı

Şamil Ayrım, Karadağ Büyükelçiliğinde Tazim Defterini imzaladı

17 Ağustos 2022 Perşembe - Okunma : 787

İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım, Karadağ 'da meydana gelen facia sonrası açılan Taziye Defteri' ni imzalayarak, Marmara Grubu Vakfı'nın üzüntülerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Şamil Ayrım Tazim Defteri' ne şunları yazdı :"Karadağ'da yaşanan büyük insanlık dramı karşısında, Marmara Grubu Vakfı olarak duyduğumuz acı sonsuzdur. Sivil toplum kimliğimizle, Montenegro' luların acısını paylaşıyor, ebediyete intikal edenlere Tanrı'dan mağfiret diliyor, Montenegro' lu kardeşlerimize sabırlar diliyoruz." Defterin imzasında Karadağ Büyükelçisi Perisa Kastratovic de hazır bulundu.

Ümran Köksüz, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı oldu

16 Ağustos 2022 Çarşamba - Okunma : 681

Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Ümran Köksüz, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı oldu. Marmara Grubu Vakfı olarak kendisine, tebriklerimizle başarı dileklerimizi sunuyoruz.